ЈСП - случки, прашања, дискусии

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Темава не ја ставив во автомобилизам затоа што не мислам да збориме за техничкиот дел на возилото туку за ситуациите во него.Не еднаш сме се возеле во градски превоз и не еднаш сме се гужвале,сме го чекале цел ден на постројка додека дојде за на крај да ти седне до тебе некој:nesvest:.Мене ми е право доживување понекогаш додека се возам,од млади кои неќат да стануваат на:star:,до невоспитани што се раздераваат за да бидат центар внимание.Посебен филм е кога некој ќе се шверца па сите сеирџиски се вртат да видат што ќе биде,за на крај за незадоволство на сите само ќе го симнат:nenene:Ова е вовед па повелете случки,нервози...
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Темава не ја ставив во автомобилизам затоа што не мислам да збориме за техничкиот дел на возилото туку за ситуациите во него.Не еднаш сме се возеле во градски превоз и не еднаш сме се гужвале,сме го чекале цел ден на постројка додека дојде за на крај да ти седне до тебе некој:nesvest:.Мене ми е право доживување понекогаш додека се возам,од млади кои неќат да стануваат на:star:,до невоспитани што се раздераваат за да бидат центар внимание.Посебен филм е кога некој ќе се шверца па сите сеирџиски се вртат да видат што ќе биде,за на крај за незадоволство на сите само ќе го симнат:nenene:Ова е вовед па повелете случки,нервози...
ме нервираат турканиците, ме нервира смредата на нечистите и амортизирани стари автобуси а посебно смрдеата на повќето возачи, уште рано на сабајле возачот ’бзди на пот и е нечист како од шахта да излегол, едноставно ми се гади на автобусите... скоро секогаш се враќам пешки и секако поубаво ми е!

инаку у поново време ЈСП има женски шофер не ми се веруваше на очите ама гадно кочи мислиш ќе излеташ!
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
ме нервираат турканиците, ме нервира смредата на нечистите и амортизирани стари автобуси а посебно смрдеата на повќето возачи уште рано на сабајле возачот ’бзди на пот и е нечист како од шахта да излегол, едноставно ми се гади на автобусите... скоро секогаш се враќам пешки и секако поубаво ми е!
Ма пешки кај што можеш ама не се иде се пешки нели?
Најмака ми е кога ќе се зачади внатре или кога ќе замирисе ламелата па молиш бога да стигнеш што побрзо

Ме нервира тоа што шоферите мислат дека возат кромпири.
Ма јас сакам кога ме вози како компир,ме нервира кога ме клацка три саата како да сум во кајче и стигам со три саата закаснение:)
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
МЕ нервира кога во автобус ке улезе некоја будала со испод просечен коефициент на интелигенција со сендвич (со биршла,плескавица,кубаса) и ко ке почне да мирише на напуштена кафана .аааааааааааааааааааааа:ija::ija::ija:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ма пешки кај што можеш ама не се иде се пешки нели?
Најмака ми е кога ќе се зачади внатре или кога ќе замирисе ламелата па молиш бога да стигнеш што побрзо


Ма јас сакам кога ме вози како компир,ме нервира кога ме клацка три саата како да сум во кајче и стигам со три саата закаснение:)
да ама возењево компири се однесува и на наглото кочење што повќето така кочат замисли нагло ти закочи а ти си се упатил некаде низ автобус или таман си влегол можеш да летнеш доста пати мене ми се има тоа случено.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Немам доживеано некои посебни случки, освен што пред некој ден видов дечишта пушеа у 15ка.
А тоа шо смрди на манџи е стандарт.:pipi:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Еднаш најдов 500 денари под седиштето...:salut:
И тоа те изнервира???
Па ја би се нервирала така секој ден да може.
Инаку ме нервира како шоферите ги фаќаат кривините, мислам дека ке летнам низ врата и ме нервираат повозрасните госпоѓи кои се однесуваат како да го купиле автобусот.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
До сега сум немал некое искуство лошо/бедно....ама цимерите мои имаа: каменување на автобусот,сите стакла парче,па да го погодиш негде кај 18:30 накај 19h влегуваат цела сурија средношколци и имаш внатре тепачка 20 на 20,додуша еднаш памтам со другарми седнати и до нас седнување една СМРДЛА....сапун,вода? Што е тоа??? :smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.687
Поени од реакции
11.079
Порано беше доживљај да ја испофаќаш на задни седишта...сега остана само шоферот :icon_lol:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
најмногу ме нервира кога стојам станат во автобус :nesvest: и какви што си се шоферине ко овци да возат, секој момент можам низ прозор да излезам
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
7:00 од сабајле. Чекам 41 и кога доаѓа делува полн! Цело Драчево се наредило покрај шипките до врата за да не им избега кога ќе треба да се симнуваат. Задниот дел од автобусот празен!!! `Госпоѓо ако може да се качам?` - `Каде бе да одам, каде? Нели гледаш дека нема место? Ајде симни се и чекај друг автобус, ти си ученик!`. А задниот дел од автобусот речиси скроз е празен!!! Па како да не полудиш???
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Еднаш најдов 500 денари под седиштето...
Мене ме нервира што не можам да најдам 500 денари под седиште:smir:

Инаку автобусиве...сексуални перверзии. Се држат за шипка, се вртат околу неа, наредени еден врз друг...дишат у врат и не знаеш на чиј задник си се залепил и кој тебе ти се задишал отпозади...у врат :vozbud:
Индија
 
S

stefi

Гостин
Многу се бедни автобусите. Врне и таман се радуваш автобус, ко ке влезеш и у автобусот врне. Иначе се имаат дешавано и многу интересни работи. А да и ме нервира коа некоја теткица, коа седам, ќе почне да ме глеа со "прекорувачки'' поглед, а ја за инат не станувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom