ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
8 февруари 2021
Мислења
107
Поени од реакции
32
Поздрав.

Се качив во јсп ама дека на задна и се затрчав да фатам место и да отворам прозор ради коронава забораив да се куцнам.

Имав во мене две неперсоализирани картички од оние што се допунуваат и едната ми беше 140 денар а другата празна.
Се качија контрола и ја знам дека плакам и ми вика карта и јас му ги давам и му викам исти се не знам која е.
Он ми вика оваа е празна а на другава имаш 4 вожњи ама не си ја куцнал, и јас се сетив викам да извини.

Типов ми ја куца вожњата и празната ми ја зима?
Викам картичката?
Морам да ја земам да ја носам во дирекција така се правила.

Излагаме надвор и му викам а бе зашто ми ја зема да ме казниш...
Не бе пријател ти ја земав напротив да не те казнам а башка на оваа картичка нема име и презиме зашто се плашиш,yживај си.

Некок мислење?
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Која е процедурата за плаќање казна и што ако не се плати ?
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2021
Мислења
107
Поени од реакции
32
Баки ме сјебаа 15 души беа, све затворени врати.
Еве јас ке прашам кого било па нека ми каже
Не верувам дека биле 15 души ама ете нека биле...
Лична карта немаш и што ти можат?
Полиција да не ти викнат?
Никад не сум им дал лична карта
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Глупавото и криминално Скопје го има најлоповскиот систем за наплата на јавен транспорт. Ако стигнеш во Скопје во 22:00 како странец без македонски телефонски број нема како да си платиш карта и треба да се молиш да не ти влезе контрола.
Ебати идиотите.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Sedi na zadna vrata ako vidis so pederki nekoi 2jca debeli odma ripaj baki
Море и тие евоулираа... Неколку пати кога сум се возел во автобус, истиот ќе застане на СРЕД Партизанска и ќе ја отвори само предната врата колку да влезат багабонтине со педерки. Е послеее, залепи се на врата како мрсул и моли се да стигне до станица пред да ти опнат една казничка :LOL:.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.976
Поени од реакции
7.375
Глупавото и криминално Скопје го има најлоповскиот систем за наплата на јавен транспорт. Ако стигнеш во Скопје во 22:00 како странец без македонски телефонски број нема како да си платиш карта и треба да се молиш да не ти влезе контрола.
Ебати идиотите.
Мислам дека сега има можност кај шоферот да се купува карта (50 денари) за 1 вожња.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Мислам дека сега има можност кај шоферот да се купува карта (50 денари) за 1 вожња.
Па, не знам баш дали има можност кај сите шофери да се купи.
Електронскиот систем за наплата е направен набрзина за да се исперат пари.
Во современите електронски системи можеш да си купиш билет директно преку картичка.
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Па, не знам баш дали има можност кај сите шофери да се купи.
Електронскиот систем за наплата е направен набрзина за да се исперат пари.
Во современите електронски системи можеш да си купиш билет директно преку картичка.
До сега ми се нема случено да нема билет за едно возење кај шофер. А има и нова апликација и прелесно е за купување билет преку картичка, конечно бидна и тоа, 100 години каснат ама ајде..
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
После полноќ пример 00.15 часот дали има 23 ка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom