ЈСП - случки, прашања, дискусии

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ретко користам јавен градски превоз. Обично сегде идам со Априлиата, но сега е зима, ќе го стиснам малце гзот :)

Екстремно ме нервира што автобусите не се на време. Пример за 16ка пишува дека е во 10 и 20, идам ја на автобуска, чекам чекам и ја нема. Дојде друга, во 20 до 11...

Страшно пак ме нервира кога ќе видам некој, обично некоја бабетина, седнала на надворешното седиште, а до неа има уште едно. Кога јас седнувам на дупло седиште, секогаш го одбирам она што е до прозорот. ОСЕТ МАЛЦЕ ВАМПИРИ!!! Има и други што сакаат да седнат ;)
 
Г

Господ

Гостин
Утре ова време нашироко ќе ви објаснам што ме нервира во ЈСП.

Hint:It has something to do with old people:toe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Утре ова време нашироко ќе ви објаснам што ме нервира во ЈСП.

Hint:It has something to do with old people:toe:
Оу фак, пензионерите....
Минатиот петок доцнев саат и кусур на работа само да не се возам во усмрден бус во кој треба да стојам и да слушам пензионери како се размуабетиле ко на времето на чешма што се збирале.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
утре утре... утре е моментот!!! инспирација ми даваат петоциве за јсп дешавки!!!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Јас па мислам дека 5ка денес беше нешто неподносливо.Од смрдење на пелени за возрасни до буткање од страна на истите горе наведени па никаква почит, бараат да бидат почитувани да им станеш а они тебе никако те бутка те валка нит извини.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Ме нервира кога слушам девојчиња од втора година па помали како се раскезиле по цел пат па и уште од сабајле во 7 саат.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ме нервира кога некој патник влегува во автобус и купува билет од возачот, а се качува на станица каде што има билетара !!!
Заради ваков тип на идиоти, автобусите стојат по минута или две повеќе на секоја станица.
Треба билет купен од возачот да биде двапати поскап.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Прееска у петка, неможеше да се пробиеш до позади..застанале напред старцине а позади полупразно..и сите се симнуваат на предна, чекаш 10 мин па после уште 10 мин за да се качат други..ти еб*м законот глуп:icon_conf:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
Со старциве веќе преку тасета. Толку ли бе стипси биле, маме му ебем, демек голема разлика им правеа досегашните 30 денари:tapp::tapp: Ти ебам законот, да ти ебам, ако сакаш некаде да стигнеш мора да тргнеш 2 саата предвреме. Кај влагаат по сто саата, кај се возат само по една станица, кај на секоја станица се задржуваме по 100 минути, уште копаат, не се дише внатре како подвижна гробница е автобусот:duel:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Ме нервира кога слушам девојчиња од втора година па помали како се раскезиле по цел пат па и уште од сабајле во 7 саат.
СМРТ !!!
зажалив шо се качив у автобусот прееска мајке ми,ми подуја јајцата
Се смеат за дебилни ствари,праат дебилен муабет
не можев да се изначудам
Кива едно девојче,глеа у колку саат кивнала,вади лист од ранец и глеа според времето,
мисли на тебе
Те сака
те вара
те ова,те она:tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom