Ѓорѓе Балашевиќ

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Добро како да знам кој ред и кој број на седиште се овие места што подоле на сликата ви ги означив со црвени квадратчиња? :( Никогаш претходно не сум бил во Борис Трајковски, па не можам да се ориентирам... ќе може некој да ми помогне, ве молам?
Screenshot_3.png
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Добро како да знам кој ред и кој број на седиште се овие места што подоле на сликата ви ги означив со црвени квадратчиња? :( Никогаш претходно не сум бил во Борис Трајковски, па не можам да се ориентирам... ќе може некој да ми помогне, ве молам?
Прегледај го приврзокот 128752
Многу едноставно, СРЦ Борис Трајковски нема 4 трибини, туку 3, а бината е сместена на оној крај кој нема трибина.

Доколку си сместен на било кое од означените места, ќе бидеш блиску до бината, а над глава ќе ти виси екранот од проекторот.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Јас во П2 имам карти. :love:
Од блоковите или б3 или б8 ми се најок.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Многу едноставно, СРЦ Борис Трајковски нема 4 трибини, туку 3, а бината е сместена на оној крај кој нема трибина.

Доколку си сместен на било кое од означените места, ќе бидеш блиску до бината, а над глава ќе ти виси екранот од проекторот.
да, да сконтав дека нема 4 трибини ама еве зошто прашувам: Кога одам на купукартизасе, и кликам на пример Б2 или Б14, ме прашува кој ред, а подоцна кое седиште го сакам. Јас би сакал да сум сместен на едно од тие 4 обележани квадратчиња ама не знам дали ред 1 е најгоре (најдалеку од бина) или ред 1 е најдоле (најблиску до бина) ? И после седиште 1 е лево (на мапава) или седиште е десно (на мапава) ? Тоа прашувам...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
1 е најдолниот ред сигурно. Е за бројчињата не можам да тврдам мислам дека се најдесно од редот па се зголемуваат кон најлево.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Јас сеуште барам партнер за на концерт, слабо ми оди засега. :cautious:
Ќе оди некој од вас на концерт?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
КОНЦЕРТОТ НА БАЛАШЕВИЌ, СЕПАК НА 14-ТИ НОЕМВРИ


Почитувани,

Сакаме да ве информираме дека поради техничко логистички причини, датумот за концертот на Ѓорѓе Балашевиќ е префрлен за 14-ти ноември, на иста локација- арената „Борис Трајковски“- Скопје.

ВАЖНО: Сите фанови кои набавиле влезници за 30-ти октомври, истите важат и за новиот датум!

Авалон продукција со огромно задоволство го најавува концертот на легендарниот новосадски кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, на 14 ноември во арената „Борис Трајковски“, на кој пред македонските обожаватели ќе го претстави својот најнов музички проект. Човекот кој секогаш го распродава апсолутно секој концерт што го работи (инаку Балашевиќ со концертот на Калемегдан пред две години и со околу 30 илјади посетители, изби на првото место на интерната листа на Авалон продукција по посетеност, и тоа пред Iron Maiden), повторно после 2 ипол години најавува незаборавно музичко патување со македонската публика.
Последниот музички проект на Балашевиќ наиде на огромно воодушевување секаде каде што тој заедно со неговиот бенд го претстави во изминативе година ипол. Задоволството да уживаат во него досега го имаа загрепчани (пет распродадени концерти во „Ватрослав Лисински“), сараевчани („Зетра“- 20 илјади посетители), жителите на Осијек (10 илјади посетители), Сплит (распродадена Арена еден месец пред концертот)...
Како и за секој голем концерт што го работи Авалон продукција, така и за овој несекојдневен настап на Балашевиќ, билетите беа пуштени во продажба речиси шест месеци пред концертот преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com со цени: 900 денари за партер (седење), 700 и 900 денари за трибина (седење) и 1200 денари за „golden seats“.

Ваша,
Авалон продукција
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Се извинувам за прашувањето, знам оти не е за тука, ама ги има книгите од Балашевич на македонски некој преведено? Не сите, барем една да има?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
Се извинувам за прашувањето, знам оти не е за тука, ама ги има книгите од Балашевич на македонски некој преведено? Не сите, барем една да има?
На српски можам да ти пратам, македонски нема да најдеш :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.253
Поени од реакции
2.237
прати пп а по библиотекиве ги нема?
Мислам оти воопшто не се преведувани на македонски. Ако грешам нека ме поправи некој. Ама ќе се изгуби сиот шмек дури и да ги има и да ги најдеш на "нашински". Топ се вака на југословенски :)

Пратено пп.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Мислам оти воопшто не се преведувани на македонски. Ако грешам нека ме поправи некој. Ама ќе се изгуби сиот шмек дури и да ги има и да ги најдеш на "нашински". Топ се вака на југословенски :)

Пратено пп.
Да да, фала во секој случај за испратеното. Ако ги најдеш и другите праќај повторно :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306


спремнииии... трет концерт во последниве пет години :) ваљда нема да ме разочара како претходниот пат.... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom