Ѓорѓе Балашевиќ

Член од
5 февруари 2014
Мислења
57
Поени од реакции
37
Картите до крај се иста цена или ќе поскапат ?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
РАСПРОДАДЕН ПАРТЕРОТ ЗА БАЛАШЕВИЌ!

Почитувани,
сакаме да ве информираме дека целиот капацитет на ПАРТЕР влезници за концертот на Балашевиќ е РАСПРОДАДЕН! Поради огромниот интерес, пуштен е мал контингент на карти за стоење, по цена од 700 денари.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
бај д веј :) плеј листата од концертот на 22 мај во Сплит... горе доле истите песни ќе се и во Скопје, може не 100% ама едно 99.99% :pos:
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.502
Поени од реакции
11.570
бај д веј :) плеј листата од концертот на 22 мај во Сплит... горе доле истите песни ќе се и во Скопје, може не 100% ама едно 99.99% :pos:
Не помнам Џоле да ја пеел Само да рата не буде во Скопје.

Но каков концерт на Балашевиќ е тој без Прича од Васи Ладачком ?

Се надевам дека сепак не е 100% веродостојна листата и за Скопје, можам да прифатам концерт на Џоле без мојата омилена песна Напослетку, но без Васа Ладачки, концертот губи 50% од својата содржина и од пораката која треба да ја испрати.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
Не помнам Џоле да ја пеел Само да рата не буде во Скопје.

Но каков концерт на Балашевиќ е тој без Прича од Васи Ладачком ?

Се надевам дека сепак не е 100% веродостојна листата и за Скопје, можам да прифатам концерт на Џоле без мојата омилена песна Напослетку, но без Васа Ладачки, концертот губи 50% од својата содржина и од пораката која треба да ја испрати.
претходниот концерт во Скопје му беше без Васа Ладачки :) тој во 2013.. и без живот је море, и без не волим јануар, и без бездан, и без провинцијалка... така да не ме изненадува плеј листава...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Не се сеќавам за во кој град во Хрватска ја гледав плеј листата и воопшто не беше оваа, плус ја имаше Последна невеста.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
Не се сеќавам за во кој град во Хрватска ја гледав плеј листата и воопшто не беше оваа, плус ја имаше Последна невеста.
оваа плеј листа шо ја начекав јас е од концертот од Сплит од 22 мај „Kad tamburama mangupi prepreče put...“ шо не значи дека е точна.. уствари сеа налетав на нешо од пред некој ден од концертот во Суботица, најтазе шо се вика :vozbud::vozbud:

Najveća subotička dvorana večeras je bila tesna za sve one koji su želeli da uživaju u neprolaznim numerama Panonskog mornara, te je zbog gužve na ulazu nastup kasnio oko 45 minuta. Međutim,, sve je „oprošteno“ i zaboravljeno kada su se na pozornici čuli prvi taktovi pesme „Miholjsko leto“.

- Malo kasnimo, ali smo mi stigli na vreme, sačekali smo da svi uđu da mogu da se druže sa nama – pozdravio je Balašević publiku koja ga je dočekala ovacijama i gromoglasnim aplauzom. - Ne postoji mesto gde toliko volim da dođem kao što je Subotica. Bili smo na Trgu za Dan grada, potom na Paliću na divnoj Letnjoj pozornici, a sad smo prvi put u Hali. Puno mi je srce kad vas vidim u tolikom broju, ali ja vas ne brojim ciframa, već pogledima i drugim, mnogo vrednijim stvarima. Ovde mogu da pevam i azbuku i abecedu, za sve ljude.

Usledili su „Neki novi klinci“, „Život je more“, „Oprosti mi Katrin“, „Boža zvani Pub“, „Moja je draga veštica“, „Ja nisam luzer“, „Živeti slobodno“, „Bože, bože“, „Lepa protina kći“ i mnogi drugi hitovi koji su u poslednje četiri decenije obeležili muzičke scene na ovim prostorima...


и коментар доле нормално за Васа Ладачки :)

.ja jos ne mogu da mu oprostim sto u Subotici ne sme da 'zapeva' Vasu Ladackog...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.703
Поени од реакции
5.332
А зошто не смее да ја пее Васа Ладачки во Суботица ?

Во Скопје знам дека ја има пеено.
па шо знам... од муабети шо иам читано рекла казала, наводно Васа Ладачки бил извесен лик од Суботица, не ми текнува сеа на името.. и ваљда заради тоа "не смее" да ја пее... ама коментарот не беше ваљда во тој контекст...
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677

Есен и милион бои ... Сонце и Балашевич.

6 месеци со купени карти, конечно вечерва. :)

 
Последно уредено:

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Купив карти онлајн на купикартизасе и ги испечатив тоа шо ми го даде. Да не треба да одам да ја заменам со некоја карта од југотон или ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.502
Поени од реакции
11.570
Купив карти онлајн на купикартизасе и ги испечатив тоа шо ми го даде. Да не треба да одам да ја заменам со некоја карта од југотон или ?
Јави им се на Југотон/Купи Карти За Се - ист им е телефонскиот број - (02) 5 514 300 или (02) 3 239 860 или 078 248 568, и прашај ги.
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Испечатените ваучери ќе можете да ги замените со реални карти со приложување на ваучерот на денот на настанот (14.11.2015) на билетарата на Aрена Борис Трајковски.

Си пишува ама кој да чита ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom