Ѓорѓе Балашевиќ

Член од
24 април 2008
Мислења
10.686
Поени од реакции
11.917
Вчера, сабота, 19 февруари 2022, се навршија точно година дена од кога вечниот дечко замина во својот вечен дом.

Но неговото музичко наследство вечно останува со нас.

https://off.net.mk/net-roulette/muzika/ceki-za-balashevikj

Цеки за Балашевиќ

18 февруари 2022 - 11:46


На 19.2.2022 се навршува една година од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ. По тој повод ви испраќам моја авторска песна во негов стил, како посвета и благодарност за сè што ни остави.

Поздрав,
Зоран Рудан Цеки
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
8.058
Поени од реакции
5.291
Беше хит меѓу пионерите од пионерската работна бригада,
испратена од Македонија, на работната акција „Сава '79“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom