Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Sudijata naredil da go izvadat od toj posraniot hotel i da go smestat na bolje mesto kade sto ke go sledi sudenjeto..

Do sega sudijava naklonet na Nole
hotelot e so 4 zvezdi... ostaj prikaznite na net

interesno e kade go odnele. obicno gi nosat u kancelarii na advokatite ali negovite advokati ne pustaat u kancarija bez vakcina :pos:

mada mislam ke iskoristat prilika da ukazat ete za nas ok se sertifikatite na nole

sudijata uste od start izgledase ko naklonet na nole. 2pati prodolzuvanje u eden den e nevoobicaeno. jas bev ubeden deka ke go pustat pred da izlezat fotkite. moze i sudijata smenil mislenje mada ke vidime
 

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.669
Djokovic to be released
The court has ruled that Novak Djokovic will be released, after the judge found unreasonableness in how the border official made his decision cancelling the visa.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Им се измоча судот во фаца на инцелите што мислат дека човек што е најдобар во свет и човек што пола живот го поминал во детска треба да имаат ист третман. :D
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Некој џукели(да појаснам,џукела е куче кое не знае ни потекло ни каде му е домот туку само трча каде можеби ќе најде поголема коска) овде пишуваа како апсолутна вистина дека Ѓоковиќ ги прекршил законите и дека никој не е над законите.Судијава вели дека Австралиските власти(тие што се безгрешни)ги прекршиле законите и противправно му ја одзеле дозволата за влез.
Замислете колкава будала треба да бидеш да веруваш дека некој човек кој доаѓа тука само деловно да ја заврши работата би го интересирало да е над државните закони на таа земја.
Колкава будала треба да бидеш да не видиш дека ова беше политички притисок кој секако дека сеуште не е завршен но секако е обесмислен.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Затоа е Ѓоковиќ ВЕЛИКИ а затоа тие кој тоа не можат да го видат се мали глувчиња.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Замислете само на кое ниво се отидени, системот како функционира и тоа кај нив ништо не е чудно, ние колку сме јадни прво ни беше чудно зошто форсираат законот да важи за сите исто, а сега се чудиме како тоа судот контра власта, кај нас ова е научна фантастика да се случи судот да донесе одлука која што ке е контра волјата на власта.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
poleka malku, go pustija zasto mu ja ponistile vizata 45 min pred istek na vreme.

ministerot pak moze da go privedi....
Под кое обвинение? Дека добро игра тенис? Тоа е забрането во Австралија?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.441
Поени од реакции
58.524
poleka malku, go pustija zasto mu ja ponistile vizata 45 min pred istek na vreme.

ministerot pak moze da go privedi....
Намерно.

Не го прикажувај како технички пропуст. Му дале време до 8.30 сабајле да контактира со адвокатите, па го разбудиле во 6.00 и му кажале дека нема да чекаат веќе и дека е за него подобро тие да одлучат (манипулација), во 7.29 му ја поништиле визата.

Да, министерот може, со политичка одлука, но така само би потврдил дека целиот циркус беше политички. Мислам дека ќе се повлечат сега.

 

Attachments

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Намерно.

Не го прикажувај како технички пропуст. Му дале време до 8.30 сабајле да контактира со адвокатите, па го разбудиле во 6.00 и му кажале дека нема да чекаат веќе и дека е за него подобро тие да одлучат (манипулација), во 7.29 му ја поништиле визата.

Да, министерот може, со политичка одлука, но така само би потврдил дека целиот циркус беше политички. Мислам дека ќе се повлечат сега.
ke vidime... jas sakam da igra ali ko sto kazav za mene posle fotkava so decata on e gomnar... neka osvoi, zasluzuva da e goat ali nisto ne go pere od toa osven ako ne se i toa lazni informacii...
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
Јак шамар изеде "безгрешната полтичка власт во Австралија" за која "законите важат за сите подеднакво". Всушност за една работа беше во право @kano , законите навистина важат за сите подеднакво, тоа судот му го кажа на ситното политиканство. И уште им рече да не прават мајмуни од себе и да не ја бламираат Австралија пред светот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Јак шамар изеде "безгрешната полтичка власт во Австралија" за која "законите важат за сите подеднакво". Всушност за една работа беше во право @kano , законите навистина важат за сите подеднакво, тоа судот му го кажа на ситното политиканство. И уште им рече да не прават мајмуни од себе и да не ја бламираат Австралија пред светот.
toa e toa... 45 min porano donele odluka dzandarite i nole e sloboden
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ke vidime... jas sakam da igra ali ko sto kazav za mene posle fotkava so decata on e gomnar... neka osvoi, zasluzuva da e goat ali nisto ne go pere od toa osven ako ne se i toa lazni informacii...
Isto taka gomnarki se medicinskite sestri sto pozitivni doagjaat na rabota i ve lecat, neli ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom