Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
toa e toa... 45 min porano donele odluka dzandarite i nole e sloboden
Сериозно мислиш дека заради тоа го ослободи судот? Заради техничка грешка? Јас мислам дека тие што се виновни за целиот циркус се среќни со одлукава, затоа што судот им најде какво такво оправдување во лице да не им каже дека се комплетни морони кој направија Австралија да изгледа како конц логор во очите на светската јавност.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Сериозно мислиш дека заради тоа го ослободи судот? Заради техничка грешка? Јас мислам дека тие што се виновни за целиот циркус се среќни со одлукава, затоа што судот им најде какво такво оправдување во лице да не им каже дека се комплетни морони кој направија Австралија да изгледа како конц логор во очите на светската јавност.
toa e presudata. round 2 ke vidime dali ke ima.

so ova viktorija i TA se najsrekni... oni veke ne se u gomna. sega ostanuva federalnata vlada da vleze u konflikt all in ili da se povlece osven ako novak ne kidne vecer.

tajmingot e takov da mu dadoa vreme da bira... toj e na poteg.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Колку само сакам кога сум во право! :X3:

Најголем мерак ми е тоа што невакциниран, Шампионот, кој ги исполнува условите за влез во Австралија, ќе игра на АО! :love:

Ниту се однесувал размазено, ниту ги прекршил правилата, како за сите, така и за него. Потврдата за изземање од вакцина е потврдена, а нашите, домашните доктори, па и експертите кои секојдневно трчаат со изјавите, нека си се вратат во студентските клупи за прописно да си го довршат образовниот процес. :coffee:
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
toa e presudata. round 2 ke vidime dali ke ima.

so ova viktorija i TA se najsrekni... oni veke ne se u gomna. sega ostanuva federalnata vlada da vleze u konflikt all in ili da se povlece osven ako novak ne kidne vecer.

tajmingot e takov da mu dadoa vreme da bira... toj e na poteg.
Ха ха ха. Што да бира бе кано? Мислиш дека сега би заминал од Австралија? Па тој си истера своја агенда и ќе игра на АО под свои услови. Им покажа на две три умислени телиња во владата на Австралија дека за нив е лично Господ Бог.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Колку само сакам кога сум во право! :X3:

Најголем мерак ми е тоа што невакциниран, Шампионот, кој ги исполнува условите за влез во Австралија, ќе игра на АО! :love:

Ниту се однесувал размазено, ниту ги прекршил правилата, како за сите, така и за него. Потврдата за изземање од вакцина е потврдена, а нашите, домашните доктори, па и експертите кои секојдневно трчаат со изјавите, нека си се вратат во студентските клупи за прописно да си го довршат образовниот процес. :coffee:
ne e toa odlukata... ako ima 2ra runda ke go gledame toj film
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
ne e toa odlukata... ako ima 2ra runda ke go gledame toj film
Сигурно ќе има втора рунда. Судијата им кажа дека би бил несреќен ако не се почитува неговата одлука. Тоа преведено на нормален јазик значи, се избламиравте што се избламиравте, ќе си ја подвиткате опашката и ќе си поќутите сега.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Ха ха ха. Што да бира бе кано? Мислиш дека сега би заминал од Австралија? Па тој си истера своја агенда и ќе игра на АО под свои услови. Им покажа на две три умислени телиња во владата на Австралија дека за нив е лично Господ Бог.
neznam dali bi si zaminal. punter vcera pisa deka srbive ovde toa zborele, ke dobie na sud i ke si odi. jas nemam poima sto misli on ali prezentacijata na vladata trebase da pocne u 3.45 pa u 4 pa u 5 pa 8 za na kraj ova sega....

i toa bas na nekolku saati pred posledniot let za denes... mozno e da ima nekakov dogovor. stvarno nemam poima sto se sluci ali e cudno.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
ne e toa odlukata... ako ima 2ra runda ke go gledame toj film
Не ми е грижа колку рудни ќе се боксуваат, ова е голема победа на малиот човек наспроти скотот Морисон (не против Австралија) кој изврши класична окупација на власта и го затвори народот во името на јавното здравје. Сега треба да го избркаат како куче со оглед на тоа дека ова е уште еден голем политички пораз за него. Нека му се множат! :love:
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.013
neznam dali bi si zaminal. punter vcera pisa deka srbive ovde toa zborele, ke dobie na sud i ke si odi. jas nemam poima sto misli on ali prezentacijata na vladata trebase da pocne u 3.45 pa u 4 pa u 5 pa 8 za na kraj ova sega....

i toa bas na nekolku saati pred posledniot let za denes... mozno e da ima nekakov dogovor. stvarno nemam poima sto se sluci ali e cudno.
Треба да си среќен што живееш во дражава каде се почитува најважниот аспект за една држава да биде демократска, а тоа е одделеност на судската и политичлката власт. Иако мене не ми се допаѓа што и судот внесе доза на политиканство во одлуката и им даде шанса на тие кои започнаа со циркусот колку толку да се извлечат неказнети од сето ова. Требаше директно да им каже дека се мајмуини што се обидоа да ги оправдаат своите политика спрема ковидот преку грбот на најдобриот светски играч.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Zabegavte malce so pametot, ete toa se sluci. Niti gledam tenis, niti sum nekoj fan na Gjokovic ali ova so se desava e nadvor od zdrav razum. Tolku ve ima manato na psiha ovoj kovidot da povekje ne ni zabelezuvate kolku cavkata vi ima letnato :(
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Треба да си среќен што живееш во дражава каде се почитува најважниот аспект за една држава да биде демократска, а тоа е одделеност на судската и политичлката власт. Иако мене не ми се допаѓа што и судот внесе доза на политиканство во одлуката и им даде шанса на тие кои започнаа со циркусот колку толку да се извлечат неказнети од сето ова. Требаше директно да им каже дека се мајмуини што се обидоа да ги оправдаат своите политика спрема ковидот преку грбот на најдобриот светски играч.
ko sto gledas nikoj ovde ne ja spori odlukata na sudot. ednostavno se pocituva.

loso e sto vie tamu pak ja izvrtuvate. jasno e zosto odlucija taka.

okulu legalnosta za vlezot na novak seuste nemalo sudska bitka. ke vidime za toa utre dali ke ima voopsto.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.533
Сериозно мислиш дека заради тоа го ослободи судот? Заради техничка грешка?
Не е техничка грешка, туку недозволување да го исконтактира адвокатскиот тим. Прво му дале дозвола до 8.30 утрото да ги контактира, бидејќи не можел да ги добие на телефон во ноќта. Потоа го разбудиле во 6.00 и му кажале дека за него е најдобро тие да одлучат, што судот го гледа како манипулација и coercing (во недостаток на македонски збор за ова).

Така да не е никаков технички пропуст, туку постапувале тенденциозно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom