Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
M

Macedon1um

Гостин

- Dosta tenisera je dobilo izuzeće na osnovu medicinske dokumentacije, a samo su Novaka zatvorili. Niko ne priča o tome, pošto ovde... Ako si australijski državljanin i nisi u zemlji, a imao si kovid u nekoj drugoj državi, ti ne možeš u narednih 14 dana da uđeš u Australiju. To važi za australijske, ali i sve ostale - jasan je Miloš Ninković u izjavi za Kurir, a potom dodaje:

- Niko nije postavio pitanje... Sećam se da je Nadal objavio da je zaražen 20. decembra... I ušao je 30. ili 31. decembra u Australiju. Nije prošlo dve nedelje!!! O tome niko živ ne piše u Australiji, niti neko želi da postavi to pitanje. Kako se to desilo? I ovo govori da su oni znali od početka šta žele, odnosno da su pikirali Novaka.

Rafael Nadal je 20. decembra zvanično objavio da je pozitivan na kovid po povratki iz Abu Dabija, gde je igrao egzibicione mečeve protiv Endija Marija i Denisa Šapovalova. Španski teniser je vakcinisan, ali bi prema zakonima Australije moralo da prođe 14 dana pre nego što je ušao u zemlju.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ater muabetov reshiv da proveram kolku ima Aus pochinati od korona dosega -2300 gore dolu. Za drzava so 30- tina milioni ziteli e super brojka. Kaj nas se 8000 dosega ako sporeduvame. Si drzat Avstralija na bezbednost na svoi sogragjani i nema na shto da se lutime :toe:
Kaj nas realno se 2,000 drugite namerno gi umiraa cim vlegoa vo bolnica
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Дискриминаторна политика е. Не, Србија не е Рајх. Темава е за Ноле не за сите глупи закони во светот.

Еве ти ситуација, иде ЗОИ во Кина нареден месец. Кинезите се мразат со Австралијците, што ако речат сите вакцини кои се произведени во Австралија се фалц и не ги признаваме? Стотина олимпијци ќе останат со прст во уста само бидејќи политиката на НРК е антиавстралиска. Ќе ги поддржиш Кинезите во овој случај или не?
Баш ќе биди интересно Кина да преземит таков чекор.Цела глупост направија зошто Ноле не бил вакциниран.Па која е поентата да не му дозволуваат да игра кога се докажа дека и вакцинираните можат да го пренесат вирусот?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.920
Поени од реакции
17.743
Баш ќе биди интересно Кина да преземит таков чекор.Цела глупост направија зошто Ноле не бил вакциниран.Па која е поентата да не му дозволуваат да игра кога се докажа дека и вакцинираните можат да го пренесат вирусот?
Нема ника да си руши репутација со вакви дневнополитички глупости. Нив ги интересира една работа, а тоа е да не се шири вирусот. Жално е колку западниве општества се уназадија во споредба со азијциве. Место да размислат како на островска земја им пропадна ковид 0 стратегијата после 2 години и сеа ќе бројат илјадници жртви, се замараат со Ноле цела недела.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.067
Поени од реакции
10.774
Тешко дека знаеш ти нешто.
Истово ми го спомнаа и на мене демек намерно ги умирале за да задоволеле некоја бројка дневно, само не знам кој е тој што ке даде таква наредба и кој ке ја изврши… класика антикоронашки муабет фемек вирусот не е смртоносен па овие намерно ги умираат луѓето


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.168
Поени од реакции
7.716
Изгледа вечерва пред 00:00 часот специјална емисија на РТС за Ѓоковиќ. Не знам само дали ќе даваат нешто од судењето а прочитав дека ќе има пренос на интернет.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
310
Поени од реакции
298

Конечно некој стана и „македонофил“.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom