Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.426
Поени од реакции
4.257
od aspekt na MPC. so katolickite crkvi nie nemame problem kako MPC imame so "pravoslavnite" braka posebno so tie cij vernik e nole.
Ние немаме моментално проблеми. Не значи дека како организација се невини. 70% од гомнариите што ги трпиме се заради нив.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.667
Ние немаме моментално проблеми. Не значи дека како организација се невини. 70% од гомнариите што ги трпиме се заради нив.
sigurno... i chemtrails i 5g se nivno maslo. i na masaonite
Автоматски споено мислење:

не мислам дека треба да се стави клуч. После се , ти потроши цела недела овдека...
ne e problem, imam vreme u izobilstvo, vreme e diskusiite da se prfrlat vo soodveteni temi
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.426
Поени од реакции
4.257
sigurno... i chemtrails i 5g se nivno maslo. i na masaonite
Автоматски споено мислење:



ne e problem, imam vreme u izobilstvo, vreme e diskusiite da se prfrlat vo soodveteni temi
Ти прај се на 3ипол до 100 и една и назад. Имаш интернет, види историја на сите католички дејствија на балканот од среден век па нагоре.
Исто така не сме демек твои вработени даун андер па да шефуваш овдека
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.176
Поени од реакции
107.730
Џокович ја има потребната (и валидна) документација за влез во државата исто како и преостанатите невакцинирани
Ја нема. Не треба само прележан ковид него acute medical illnes, односно да имап прележано со некакви последици што те спречуваат да се вакцинираш. Сите останати варијанти на прележан ковид во задњи 6 месеци отпаѓаат вклулувајќи ја и оваа на Ноле, асимптоматската. Он нема никаков изговор за да не се вакцинира, а невакциниран не смее да влезе во Австралија. Е сеа реално и мене не ми се свиѓа ова и не се слагам со истото ама Аус како држава го поставила тој закон и нема бегање од истиот, затоа и изеде депорт смотаниот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.772
Поени од реакции
14.052
И да беше обичен граѓанин ќе беше одбиен во случај да стигнела информацијата дека шетал позитивен.
Не им сум личен асистент на тие тенисерите за да кажам каде биле низ Мелбурн, ниту ме интересира.
Можеше да си седи мирен и да не рашетува додека бил позитивен, ама јбг, ќе му дојде паметот за друг пат.
Неговите адвокати не беа во право, затоа и си ќутеа, адвокат кога е во право не се мисли ни за министер, ни за претседател, баш таков случај ќе им ја дигне цената за идни премиум клиенти.
Океј ај терај, очигледно свесно (се надевам) одбегнуваш да дискутираш одредени факти и верглаш едното што нема врска со тоа што се случи во Австралија.
Позз
Ја нема. Не треба само прележан ковид него acute medical illnes, односно да имап прележано со некакви последици што те спречуваат да се вакцинираш. Сите останати варијанти на прележан ковид во задњи 6 месеци отпаѓаат вклулувајќи ја и оваа на Ноле, асимптоматската. Он нема никаков изговор за да не се вакцинира, а невакциниран не смее да влезе во Австралија. Е сеа реално и мене не ми се свиѓа ова и не се слагам со истото ама Аус како држава го поставила тој закон и нема бегање од истиот, затоа и изеде депорт смотаниот.
Добро, а како тогаш Рената, хрватскиот тренер и уште 3-4 други невакцинирани што анонимно беа депортирани влегоа со иста документација како Новак, учествуваа на турнири и без проблем си шетаа низ Мелбурн две недели?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.281
Поени од реакции
27.767
od aspekt na MPC. so katolickata crkva nie nemame problem kako MPC imame so "pravoslavnite" braka posebno so tie cij vernik e nole.
Imame problem od aspekt na doktrina i teologija so katolicite, nesto sho go nemame so ostatokot od pravoslavieto.
Srbin i makedonec mozat zaedno da slavat bozikj i veligden, katolik i pravoslaven ne mozat.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.667
Imame problem od aspekt na doktrina i teologija so katolicite, nesto sho go nemame so ostatokot od pravoslavieto.
Srbin i makedonec mozat zaedno da slavat bozikj i veligden, katolik i pravoslaven ne mozat.
zosto pobogu bi sakal da slavam bozik zaedno so edniot ili drugiot? sekoj neka si tera za sebe.
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.227
Поени од реакции
5.462
Ова на вести од канал 5.
Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија за сума од 3,8 милиони евра.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.426
Поени од реакции
4.257
Ова на вести од канал 5.
Ѓоковиќ ќе ја тужи владата на Австралија за сума од 3,8 милиони евра.
Со среќа нека му е. Нека ги извадат од џебот на кано.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.581
Поени од реакции
7.608
Во земјата на 90% вакцинирани еден Новак кој патем нема дадено повеќе од една изјава за вакцини и нема никогаш повикано против вакцинација на население, судот одлучил дека баш Новак е закана за младите во Австралија да не земат лош пример. Абе лоботомизирани едни, младите апсолутно немаат потреба од вакцини против грип.

Според соопштението на судот, Новак со својот пример можел лошо да влијае на младите.
„На министерот му беше јасно дека Ѓоковиќ одлучи да не се вакцинира и може да заклучи дека јавноста ќе го разгледа неговиот став против вакцинацијата. Светската ѕвезда потоа може да влијае врз младата популација да го имитираат и да ги охрабри да не се вакцинираат“, наведува судот.

Нигде не пишува дека немал право на влез или дека немал доволно документи...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.176
Поени од реакции
107.730
Добро, а како тогаш Рената, хрватскиот тренер и уште 3-4 други невакцинирани што анонимно беа депортирани влегоа со иста документација како Новак, учествуваа на турнири и без проблем си шетаа низ Мелбурн две недели?
Како иста? Нигде никој не ја објави нивната документација, а иначе можно е да дошло до тоа што дојде кај Новак, Викторија ко држава им одобрила виза, на граница не ги прочешлале како што треба и влегле. Ако се депортирани тогаш не исполниле услови за влез и грешка на граничарите е што не ги вратиле одма. Иначе само за Ворачова знам дека ја вратија, за други не видов нигде. Можда има не викам не, само јас не видов.
Автоматски споено мислење:

Во земјата на 90% вакцинирани еден Новак кој патем нема дадено повеќе од една изјава за вакцини и нема никогаш повикано против вакцинација на население, судот одлучил дека баш Новак е закана за младите во Австралија да не земат лош пример. Абе лоботомизирани едни, младите апсолутно немаат потреба од вакцини против грип.

Според соопштението на судот, Новак со својот пример можел лошо да влијае на младите.
„На министерот му беше јасно дека Ѓоковиќ одлучи да не се вакцинира и може да заклучи дека јавноста ќе го разгледа неговиот став против вакцинацијата. Светската ѕвезда потоа може да влијае врз младата популација да го имитираат и да ги охрабри да не се вакцинираат“, наведува судот.

Нигде не пишува дека немал право на влез или дека немал доволно документи...
Имал документи бе, прикажал позитивен ковид тест. Грешките биле во тоа што шетал позитивен на јавни настани и погрешно пополнета апликација, обележал дека не патувал две недели пред Мелбурн нигде а тој има патувано. Врз основа на ова министерот формира мислење дека човекот може да прекршува правила бидејќи веќе прекршувал во својата матична земја и плус е невакциниран, нешто што е клучно ЗА НИВ зашо фураат проваксерска политика. Грешката е направена од граничарите што не му дале време до 8 и 30 дента кога стигнал во Мелбурн за да си ги среди документите, иначе уште тогаш ќе јадеше депорт и немаше да дојде до ова. Вака, се извади првично на таа грешка и си купи време од 4-5 дена али залудно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom