Zlatikevichius
Поени од реакции
33.184

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • I don't wanna be your lover. Ама те разбирам сосема. :D
    (ова за спајсот)
    • Хаха
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Со тие албуми израснавме. Дел од овие ги имав, што на касета, што на CD. Од Спајсиците сите три ги имав на касети, и искрено, Spiceworld (Spice Up Your Life, Too Much, Stop, Viva Forever...) ми беше поомилен. Ама не е така култен како Spice, дебито.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Инаку, се мислев и јас за Wish You Were Here, ама тоа е нешто ко лонгплејка, actually, затоа не го ставив.
    Saladin
    Saladin
    Јас се потрудив од секој омилен изведувач/бенд по еден да ставам. Инаку ќе беше пресубјективна листата. И монотона. Џоа лонгплејка :D
    Don't even bother за Куџкамен, Памук и Волшебникот. Ги нема воопшто одамна во редовна продажба. Неколкукратно проверено. Пробај си ја среќата на старо само.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ја немаше и Замоци на гневот, па сепак ја најдов. :D Надежта последна умира. Музеј на невиноста, инаку, ја имам на српски во .pdf
    Коа ќе ми текне еднаш Нено од Или-или им се сипа, овие демек фино почнаа да го откачуваат, овој партал ги направи.
    Све мислам дека одредени модови таму си добиваат субвенции од тие канцери од издавачки куќи.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Не бе брат, глупави се. Какви субвенции? Тоа е истата проста раја што верува дека вакцините предизвикуваат аутизам, маж и жена во бело комби киднапираат деца сред Скопје и ги продаваат за органи, дека морбилите се измислица на Заев и дека Аце е наш и ние негови... На кокошката ако и ги исфарбаш пердувите ќе мисли дека е паун.
    Не е финтата кого не си тагнал, туку општо што незнаеш да тагнуваш :)))). Не ми стигна известување дека си ме спомнал во темата ^__^
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Хахаха, па нормално е тоа, кога има толку многу тагнати. Не знам како беше точно, ама само првите неколку добиваат известување. :P
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Scirea
    Не сакав да спамам во темата, ама сакам да ти кажам дека многу се радувам кога дознавам personal preferences за луѓе чиешто мислење го ценам.
    И кога не го споделувам, и кога не сме на иста страна од дискусијата, високо го вреднувам и ми значи зашто претендирам да бидам запознаена со преференците на луѓето околу мене.
    Фала ^_^
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ме радува тоа. :*

    Прочитај ја „Вишнова хроника“ од мојата најдрага писателка, Фросина Пармаковска. Првото нешто на кое ми текнува дека ептен ни се допаднало и мене, и на @џимеј . Не викам дека содржината не ми е важна, само мора да има некој баланс меѓу двете, а не да трпи едното на сметка на другото или обратно.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Corvus
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Да те запознаам со друг мој personal preference - швркнати ствари. Сакам чудни, налудничави нешта, од типот на бариковите „Замоци на гневот“ или „Океан, море“. Или од типот на „Неми филмови“ на уште еден мој драг автор, Димитар Димоски. ;)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Corvus
    Corvus
    Corvus
    Јас искрено, современа литература слабо читам, посебно па македонска, меѓутоа да, имам зачекано нешто од делата на горенаведениот автор, и имам само пофални зборови за него, ме топи кога го читам, ме топи! Не пишува тој, истура емоции на тастатура и им дава физички облик, поезија во движење му се расказите, adorable really! ^_^
    Ептен ми е мило што тебе ти се свиѓал. А за твојот вкус нема збор, само некогаш не знам што точно би ти се свиѓало или не. Ете за сите можам да кажам, за тебе не. Не знам зошто е тоа така, ама во никој случај не е зошто мислам нешто лошо за твојот вкус. Баш од тебе и од некои малку луѓе секогаш гледам оцени на филмовите на летт и тоа што е оценето високо одма го ставам во листа за гледање! :*
    На едно предавање Венко ни кажа дека одговорот на гатанката од Керол е - рапавост. Гласот на гавранот е рапав, како и рапавата површина на масата за пишување. Иако е во non-sense литература, некои книжевници долго се обидувале да ја решат. :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Мене наинтересен одговор ми беше „Because Poe wrote on both”, што има смисла, но е малку непреводлив на македонски.
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Друг интересен одговор: затоа што ни гавранот ни масата не возат велосипед. :D Има смисла, нели? Хахахаха
    Setsuko
    Setsuko
    Хахах каква гатанка, такво решение. Јако. :D
    Miller's Crossing гледан ти е од нив?
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Васил МКД
    Хоуп
    Хоуп
    Ееее не може така. Ако те нема тебе одма ќе пропадне се. Ако не можеш да гледаш барем биди таму, кој ќе се замара како тебе дур ти е периодот? Никој. :(
    Zlatikevichius
    Zlatikevichius
    Ќе пробам, ќе пробам. Ете ги апдејтував листите. Што да правам, мора така. :(
    Хоуп
    Хоуп
    Јас те чекам!
    5 ѕвезди за Stay?!
    Јас не можам да му најдам логично објаснување колку и да мислам. И три пати враќав. Џабе. Што е финтата?
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom