Erich Zann
Поени од реакции
31.819

Профил пораки Теми и мислења За мене

  • Еи, ако некад мењаш графичка: Аlan Wake.
    Stephen King inspiracija, horror, psiholoski triler, Twin Peaks shmek. Abe in-game ima televizorcinja, kade ako gi pustis idat kratki twilight zone epizodcinja.
    Premalce gameplay ima, kolku da se popolni vreme za do slednoto filmce od igrata.
    wot
    wot
    ои, и среќна нова!
    Erich Zann
    Erich Zann
    Играва некаде ја дебатиравте чинам и уште тогаш тркнав до кај братучед ми кој купи нов компјутер, ја инсталирав и ја поиграв околу еден час. Ептен здрава игра, воедно како љубител јас на Silent Hill серијалот, го осетив некојси сличен шмек во истата, само посовремен, со појака графика. Ја имаа таа некоја мистична атмосфера, непредвидлива.
    Erich Zann
    Erich Zann
    Го чекам денов кога лап топов ќе прегори или доволно е графичката да се зафркни :D (пошто дома ги имаш оние муабети, не си дете уште игри да играш шо ќе ти е картичка).
    Среќна нова и тебе! Се најдобро во истата
    Празниот миг е голема празнина, стравот е црн и празен, ништото е празно, самотијата е празна, темнината е празна, врбата е тажна и подфорум музика е празен, без твоето присуство у него :D Многу музика у новата бро :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Да си здрав и жив. Се дружиме и во новата, обично на старото место со старите луѓе :D
    Mulholland Drive е многу потежок од Lost Highway за сфаќање и анализирање :). Во Лост Хајвеј според мене ( а и најчесто образложение) е дека се работи за метамофроза, т.е. дека Линч имал инспирација од Франц Кафка и неготово дело Метаморфоза. Не го имам читано. Ама филмот е прејак. Гледај го The Ninth Gate од Роман Полански исто :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    Сметнат ми е Драјвот, но не и гледан, деновиве и тој ќе биди. Иначе од Роман скоро се сум прегледал, закон филмче е со Џони, но тенант некако повеќе ме прими. За ова со Лост не сум знаел, ќе проверам нахнадно :) во секој случај многу благодарам.Биди поздравен.
    пих, look what the cat dragged in :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    Ејјјјјјјјјј да бе готово :D Сега се сетив, затп некако имево како блиско ми делуваше, да го имав некаде познато
    nameleess
    nameleess
    ова има печатна грешка, ама си го присвоив и така ме има и на други места
    Erich Zann
    Erich Zann
    nameless, вака чинам беше правилното
    Со мислењето за Чак Бери и за Елвис ме потсети на еден прејак филм шо го глеав пред три дена, Cadillac Records (http://www.imdb.com/title/tt1042877/). Се кажвит баш за овие двајца, Мади Вотерс, Ета Џејмс, Хаулин Волф. Пеесетти, блузој. :) Ако не си го гледал, мораш, под итно.
    Erich Zann
    Erich Zann
    Не ми е гледан, но нека помини периодов со учење за факултет, и него ќе му дојди редот :) Фала во секој случај
    PoolGirl
    PoolGirl
    Немат проблем :)
    Фан на Декстер?Најс :)
    Саншајн.
    Саншајн.
    Ништо страшно.Јас бев почнала да го гледам од 4та сезона а првите три ги немам гледано :( новата сезона ке била страшно јака :D
    Erich Zann
    Erich Zann
    Јас до крајот на 5та сум застанат. Инаку има јака најава за најновата сеозна, сигурен сум дека ќе испадни јако x) дотогаш ќе почекаме уште некое време
    Саншајн.
    Саншајн.
    Колку што знам на 30 ти е премиерата може па и Мтв ке се излажи да ја купи...инаку 6та сезона е многу јака,да не ти откривам :) Само ЛаГуерта ја нејкам -.-
    Самошто ми го опиша денов..
    Erich Zann
    Erich Zann
    Имам уште многу за гледање.......обично одам по режисери, но вчера направив некој благ исклучок па решив да го симнам. Бев песимист околу филмот, сметав дека ќе наидам на некоја префорсирана америчка авантура, но погрешив. Уживав во 2 часа и нешто повеќе потрошено време. Страшно.
    wot
    wot
    Nie u drustvo uste go zborime.. :D dobro, barem nekoi. Baska kolku go podigna Veder filmov.. jas ne se nafativ ni recenzija, neznaev koi zborovi da go odberam. :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    Што и да се кажи звучи премногу аматерски и површински. Чудово само се гледа и се доживува. Налет друго и музиката во позадина погодена то чудо едно со се секој збор од текстот. Еве си врти уште кај мене Society oд Eди.
    C
    Кој е овој во потпис што го имаш? Не ми е познат. :) И од мене едно браво за книгата. :)
    Erich Zann
    Erich Zann
    Пејачот oд Interpol , Paul Banks :)
    Инаку фала за честитката, добар си ти?
    C
    Crazy Diamond
    Супер. Фала за компилацијата уште еднаш :) Како енциклопедија за музика си. :D
    Erich Zann
    Erich Zann
    Нема проблем, што треба тука сме, продолжи си ти со добрата музика, другото лесно е x)
    Пишуваш книга или погрешно сум сватил...?
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    Сега го пишувам моментално, ќе треба да го пречешлам, потребен ми беше премин кон последниот ден од ликот, па ја затупив малку со опис на денот, но како што реков битно е сега да ги истресам мисливе во word , после поправките :) Благодарам инаку.
    OSHO-Lover
    OSHO-Lover
    Ајде ајде, терај само така ти, па кога ке ја завршиш пушти да ја прочитам па да ти кажам мое мислење, или објави ја испечатија па ќе си ја купам од книжара... :)))
    Ајде поздрав и добра ноќ...
    Erich Zann
    Erich Zann
    Нема проблем, да ја средам ти ја пуштам. Биди поздравен и ти, пријатна ноќ, утро како и да е :)
    Фала за линкот, деновиве сум нешто во гужва ама ќе ги слушнам обавезно кога ќе се порастеретам...инаку од прва се навостина солидни.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Erich Zann
    Erich Zann
    Erich Zann
    :) Ајде па чекам импресии, ако ги има
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom