Recent Content by Erich Zann

 1. Erich Zann

  Општи дискусии за ТВ серии

  Kingdom втора сезона си гази. Досега до 3-та стасав, топ серија.
 2. Erich Zann

  Коронавирус (COVID-19)

  Toa ми беше муабетот. Со тој дел од проблемот што правиме? Или немаме доволно тестови за потенцијални болни, не пак да тестираме ликови веќе заболени?
 3. Erich Zann

  Коронавирус (COVID-19)

  Така вели логикава, ама на објавиве од Венко, пишува излечен 1.... Значи излечен 1, мртви 2, заразени 170 и кусур. Статистика и тоа како за плашење со ова излечен 1.
 4. Erich Zann

  Општи дискусии за ТВ серии

  Идев да пишам специјално за Kingdom. Видов некој објавил пред мене. Супер хорорца. Ептен ми легна прва сезона.
 5. Erich Zann

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  https://www.youtube.com/watch?v=8xOmeNo-onU
 6. Erich Zann

  Правна помош и совети

  Важи. По закон е како што ти пиша Џокси. Ама кога се заверува Уверение или Диплома, од мое искуство, дел од нотарите се „пофлексибилни" и бркаат работа, да може друг да ги завери во име на друг.
 7. Erich Zann

  Дуел: Заев vs. Мицкоски

  Настрана тргувањето со националните интереси (Име, идентитет, јазик) кој ете ретки поединци како тебе го гледаат како успех и откочување на работата (што па за мнозинството граѓани е едно срамно редефинирање и раскурцување на сето она за што се бореле предците пред нас) кажи во кој дел државава...
 8. Erich Zann

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  https://www.youtube.com/watch?v=ATEv9NcTp2Y
 9. Erich Zann

  Дуел: Заев vs. Мицкоски

  Сосема легитимно прашање и на место, на кое би добиле одговор само доколку ја промени улогата од опозиција во власт. Инаку мислам дека од моменталнова власт полоша не можи да има.Никаква влада да немаше во овие 2.5 години, ќе имаше помала штета по државава, не само по национални интереси, туку...
 10. Erich Zann

  Дуел: Заев vs. Мицкоски

  Сум имал прилика да разговарам лично со Мицкоски, не само политика, туку на општи теми од секојдневиево. Човекот е интелигентен во секој случај, правам муабет како лик/професор и нема допирна точка со глупоста на поранешниот ни премиер Зоки. Од друга страна имаш лик кој бесрамно те гледа и лаже...
 11. Erich Zann

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Читам двајца пациенти сомнителни за коронавирусот, избегале од штипската болница. Прво мислев е некоја заебанција, па прочитав дека го скршиле прозорецот и избегале. Со астероидов до кај сме?
 12. Erich Zann

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Секако дека не е добро. НЕ ни сакам да помислам кој се е влогот во оваа коалиција, ако е има предвид фактот какви се националистички ставови има БЕСА. Нека му ја мисли Македончето сега како ќе гласа.
 13. Erich Zann

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  И официјално СДСМ со Беса во коалиција. Не ме плаши глупоста на политичарите, колку што ме плаши глупоста на народот.
 14. Erich Zann

  Собранието се распушти, избори на 12 април

  Еве последно по порталиве читам за можна коалиција СДСМ со БЕСА на наредниве избори. Ако се има предвид факктот какви се ставови изнесуваа од БЕСА години наназад, некои својствени за 5-ти век, се прашувам кој би бил само влогот на една ваква авантура? Прво нешто што ми паѓа на памет е...
 15. Erich Zann

  Правна помош и совети

  Kaj предлог за физичка делба, во ЗВП пишува „Трошоците на постапката паѓаат на товар на секој учесник сразмерно на големината на неговиот дел". Me интересира, имаш постапка на суд, има два предлози во елаборатот, странката која има минимален дел не се согласува со ниту еден од предлозите, но...
На врв Bottom