Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Aj ne mu napnuvajte na cupeto @cholismo posto prvo do pred nekoja godina povekjeto od vas se guskavte so istite, tuka madinjata ni gi potekovte kolku naprednale, evolutivno se izdignale itn itn, a drugo ke moram da ja branam radi lokal patriotizam.
Немам проблем да ми се качват на гла ионака со нула ги множам ама интересно е шо јас во ниту еден момент не ги оправдав нивните постапки, ниту па имам некогаш напишано пост за некакво си еднакво опшество, туку реков дека и нашите каурите шо вика Берик не ги почитуваат мерките а мрчат за Албанците, и така :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Им се смеевме на идиотине што протестираа против 5G, ама реалноста е дека треба да се собереме на протест. Затвори им ги општините кај што има жаришта или нема да има никаков полициски час, па нека не бркаат сите. Мој мој преку мој.....
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема да ги усвојат предложениве рестрикции, патка е ова, секогаш вака прават. Прво провладиниве медиуми, "од извори на Телма", дознаваат информации, па после тоа прилагодуваат спрема фидбекот од народот.
Ќе го даат петок од 5 до 11 наутро, да можат луѓе да одат на гробишта дека Задушница, ко што направија за албанците, тоа ќе биде разликата.
Реакцијата на народот е да одат у курац и да се прилагодуваа до тоа, ќе беа отидени ама некако....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.638

Sweden’s top epidemiologist has admitted his strategy to fight Covid-19 resulted in too many deaths, after persuading his country to avoid a strict lockdown.

“If we were to encounter the same illness with the same knowledge that we have today, I think our response would land somewhere in between what Sweden did and what the rest of the world has done,” Anders Tegnell said in an interview with Swedish Radio.
Едниот вика утнавме во проценка за НЕКОИ работи и би ги смениле ако добиеме втора шанса. Другиот вика ја утнавме естимацијата за 1500%.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768

Која комисија црна комисија, 3 месеци ја уништува Македонија со незнаење и погрешни мерки.

Кој победил Вирус, па овиe Заеви и Филипчеви ќе го победат?

Одамна на изродиве ЕСДЕЕС-ОВЦИ леви и десни мозокот и срцето им се во карантин!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
На вибер има група (HOREKA MK) во која членуваат многу менаџери/газди на угостителски објекти државава. Неколку од нив (блиски до власт, со конекции) со потврда за нов полициски кој не' очекува викендов.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.970
Леле кои гадови се овие,полициски час 3 дена спојка,па за бајрам по џамии и ифтари,па пак полициски час,па ај ке отвориме кафаните до 10 навечер,па сеа пак полициски час.Абе има ли еден,ама еден нормален у Влада?
Автоматски споено мислење:

Сега слободно заразете се,сеа 2 дена не се заразувајте
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Искрено Шведите засега на тоа лабаво понашање и немаат некои стравични бројки, гледам денес 2000 и кусур нови.
Само кај нив совеста им работи на граѓаните повеќе, да беше некоја друга држава подруго сценарио ќе гледавме.
Се знае во кои градови се жариштата, за Стокхолм знам, ме интересира овие другите градови во Сконе шо се.
Малмо на пример, познавајќи ги таму дека се гетата. @CafeDelMar Ако имаш некое инфо пиши :)
Автоматски споено мислење:


Која комисија црна комисија, 3 месеци ја уништува Македонија со незнаење и погрешни мерки.

Кој победил Вирус, па овиe Заеви и Филипчеви ќе го победат?

Одамна на изродиве ЕСДЕЕС-ОВЦИ леви и десни мозокот и срцето им се во карантин!
Да, оти да беа ВМРО сега ружи ќе ни цветаа по клиники, дај престанете на политичка основа да си ја префрлате вината едни на други, ги видовме и едните и другите на дело, не живеевме во пештера 12 години.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
За кога има закажано прес на свети Венко ? Да му видам испотено чело.. и шо ќе каже за "се е под контрола" познат кластер дрн дрн милојко...
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
930
Поени од реакции
3.666

Која комисија црна комисија, 3 месеци ја уништува Македонија со незнаење и погрешни мерки.

Кој победил Вирус, па овиe Заеви и Филипчеви ќе го победат?

Одамна на изродиве ЕСДЕЕС-ОВЦИ леви и десни мозокот и срцето им се во карантин!
Тотално се побудалени, ова собириве нивни како кај матичен ај да не биде без ништо парацетамол ќе ти препишам.
Како ги пуштаат од рукав забраниве си играат мајтап со цела држава, а што е најтрагично нема никаков одговор на овој к*рташак.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Италија loading... Ама ич не ги жалам, 80% од хоспитализираните ќе од брачава, случаеви што одбиле да се тестираат. Да сум на местото на докторите, ич не би ги примал, нека цркнат ако одбиле тест или навремено не се јавиле поради симптомите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Италија loading... Ама ич не ги жалам, 80% од хоспитализираните ќе од брачава, случаеви што одбиле да се тестираат. Да сум на местото на докторите, ич не би ги примал, нека цркнат ако одбиле тест или навремено не се јавиле поради симптомите.
Ќе ги избркаат од работа и ќе си донесат рамковни па после ќе мора кај рамковните со трето одделение да се иде на лекар. :) иначе да, така и треба со камено доба луѓе.

П. С. Со клучење на цело Скопје ќе се направи само проблем, по викендици збирања + враќање на луѓе во матичните градови = потенцијални нови жаришта
 

Kajgana Shop

На врв Bottom