Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
На iphone 5se имам проблем од време на време тачот кога пишувам сам се стега . Телефонот е сеуште под гаранција. Дали може да ми дадат нов , искрено не сакам да ми го отвараат и поправаат ? Ваши совети. Купен е од нептун и плус и таму ми е осигуран покрај гаранцијата официјална од apple.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
101
Поени од реакции
12
Дали сеуште има опција за зачувување на SHSH за 7.1.2 IOS?
 
Член од
17 јануари 2016
Мислења
15
Поени од реакции
4
Здраво дечки, најдов Ајфон 5 е сега проблемов е што не можам да го отклучам, а и плус на некој јазик е што не го разбирам и не се снаоѓам баш најдобро. Би можел некој да ми помогне што и како да направам и дали има некој што ги работи Ајфониве па да се обратам кај него? Благодарам многу
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Нов нуб на иос, од вчера.

За да ти тргне патувањето, го земаш, нареден ден треба да патуваш и го забораваш полначот.

Прво, преку ноќ го оставив на 43-44%, сабајлето ме пречека со 35%. Мислам дека 10тина проценти е многу за 6 саата на стенд бај без сим картичка во него, или?!

Го поработев малце, и кога приметив дека немам полнач го исклучив накај 30% за да го уклучам кога ќе ми притреба покасното, после кога сакав да го уклучам ми покажа дека батеријата е скроз празна.

До толку им е слаба батеријата, ова е нормално кај ајфон, или пак таков среќник сум?

Иначе се работи за 6ка.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Знам дека ако бара мрежа страшно трошат батерија, е сега викаш дека овој без картичка тогаш не знам шо може да е.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Читам по други форуми искуства со батеријата, стенд бај им издржувало максимум до 40 саата, што е прилично малце од тоа што го имаат напишано на гсмарена.
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
245
Поени од реакции
509
Каде можам да најдам оригинални слушалки за iPhone?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Како можам да го направам ајфонот на вибрација ако е расипано тоа копчето горе од страна? Ајфон 5
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дали знае некој зошто на фејсбукот не ми се менува дизајнот , на последна верзија е апдејтиран


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Од каде да купам некој поквалитетен Power bank за iPhone 6s?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom