Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Za maliot zemav dva ipada i mu gi pukna staklata , kade moze da se smenat ??
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Зависи од колку капацитет сакаш, имам разни модели универзални, немам како футрола ако бараш таков
Несакам како футрола, обичен барам, но поквалитетен. Пиши ми пп колку капацитет и која цена ги даваш.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
другари што може да му биде на ајфон 6 ка вклучен во полнач покажува дека полни а не се вклучува така стои 1час


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Се вклучи ама бавно полни и процентите се заглавени што е решението?


Sent from my iPad using Tapatalk
Хмм прво да се прпба со батерија и флет за полнење, трето и најскапо у2
 
Член од
30 ноември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
25
IMAm problem so iphone 5s, od 100% baterijata koga ke padni 30%se iskluchuva sam,i koga ke go vrzam na polnach povtorno se vrakja na 30 %da ne ima nekoj vakov slichen problem da znae shto treba da se napravi??
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Имам проблем со сензорот на iPhone 5s кој треба да го изгаси дисплејот додека се разговара,прст да ставиш се гаси ама на уво не, најверојатно ослабен е, исто така и многу слабо се слуша.
Еднаш као го менуваа сензорот па после месец дена пак исто, бев рекламирав ама ништо не сменија. Идеја некоја каде да го однесам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
IMAm problem so iphone 5s, od 100% baterijata koga ke padni 30%se iskluchuva sam,i koga ke go vrzam na polnach povtorno se vrakja na 30 %da ne ima nekoj vakov slichen problem da znae shto treba da se napravi??
Батерија треба да се смени[DOUBLEPOST=1516006057][/DOUBLEPOST]
Имам проблем со сензорот на iPhone 5s кој треба да го изгаси дисплејот додека се разговара,прст да ставиш се гаси ама на уво не, најверојатно ослабен е, исто така и многу слабо се слуша.
Еднаш као го менуваа сензорот па после месец дена пак исто, бев рекламирав ама ништо не сменија. Идеја некоја каде да го однесам?
Ако не си го средил пиши пп[DOUBLEPOST=1516007510][/DOUBLEPOST]
Каде можам да најдам home button за ipad 2?
Ти треба само копчето или сосе другиот дел што клика?
И која боја ... пиши на ПП овој дел подфорум не го пратам баш
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како може да се дознае дали е сменет U2 чип на Ајфон 7?
Го однесов на сервис, им реков да ме контактираат за цената и после ми викаат дека е направен и дека треба да ми се наплати 5.000 денари. :mad::mad::mad:
Демек ми смениле некојси U2 чип...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom