Game of Thrones

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е спојлер, теорија за последната сезона е (ама јас ич не верувам во тоа):
Добро бе да му ебам мајката, кој збор од НЕ ПОСТИРАЈТЕ НИ ТЕОРИИ НИ СЦЕНАРИЈА ОД ИНТЕРНЕТ не го разбирате?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Што има врска сцената со мечката и враќањето на змејот?

Дури и во најновото видео од ХБО после оваа епизода, и двајцата автори си кажуваат дека сакале да стават зомби поларна мечка веќе повеќе сезони, ама секогаш ги откачувале заради финансии поради CGI-то. Во оваа сезона имаат финансии на претек и удри бригу на весеље. Само се потврди она што го пишав пред некој ден - сцената со мечката е само ради CGI куропецање и ништо друго. Ниту наговестува нешто во понатамошниот тек на епизодата, нити претставува нешто што не го знаевме. И преглупа смрт за Торос.
Мене лично ме асоцираше, дека чим има мечка (друго животно) може се друго да биде стане вајтвокер.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Мене лично ме асоцираше, дека чим има мечка (друго животно) може се друго да биде стане вајтвокер.
Полураспаднатите коњи што ги јаваат - растенија се?
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мене лично ме асоцираше, дека чим има мечка (друго животно) може се друго да биде стане вајтвокер.
Полураспаднатите коњи што ги јаваат - растенија се?
Ни мечката ни коњите не се white walkers. Wights се, ака живи мртовци. Тоа ќе биде и Висерион најверојатно.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Мене ме занима дали Висерион д Дед ќе фрла мраз. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Што има врска сцената со мечката и враќањето на змејот?

Дури и во најновото видео од ХБО после оваа епизода, и двајцата автори си кажуваат дека сакале да стават зомби поларна мечка веќе повеќе сезони, ама секогаш ги откачувале заради финансии поради CGI-то. Во оваа сезона имаат финансии на претек и удри бригу на весеље. Само се потврди она што го пишав пред некој ден - сцената со мечката е само ради CGI куропецање и ништо друго. Ниту наговестува нешто во понатамошниот тек на епизодата, нити претставува нешто што не го знаевме. И преглупа смрт за Торос.
Ne ti go mozam postoenjeto na forumot.
Zosto zapna za meckata? Moze im se, stavile. Aman. Ne pridonesela za prikaznata...
Ova ti e ekvivalent na: zaso ovoj landscape vaka ubav, se kuropeckale, praele da ni e jako... nisto ne pridonese za prikaznata... dzabe cgi, nema poenta

Nekad se ponesuvas uz nekoja glupost i ne se primekas deka, ustvari, ti nemas poenta.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Интересна е фасцинацијата на режисерите со мечките. Се си мислам дека имаше уште некоја сцена ама онаа кога Бриен се тепаше во рингот беше ептен јака.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ne ti go mozam postoenjeto na forumot.
Zosto zapna za meckata? Moze im se, stavile. Aman. Ne pridonesela za prikaznata...
Ova ti e ekvivalent na: zaso ovoj landscape vaka ubav, se kuropeckale, praele da ni e jako... nisto ne pridonese za prikaznata... dzabe cgi, nema poenta

Nekad se ponesuvas uz nekoja glupost i ne se primekas deka, ustvari, ti nemas poenta.
Абе и јас не те можам на форумов и тебе и глупата латиница што пишуваш како бот од Скајп, па никому ништо. Ако ја пратеше (претпоставувам) најпопуларната тема во истиот подфорум кој го „модерираш“, ќе сфатеше зошто ја спомнувам зомби мечката неколку пати. Повеќе членови тука таа сцена ја зборуваа демек била ставена за да сме знаеле (ние, гледачите или пак карактерите од епизодата) дека и животни можеле да бидат wights или како наговештај за престојната „трансформација“ на змејот - што секако апсолутно е неточно бидејќи коњите што ги јаваат веќе милион епизоди не се билки или роботи, него животни.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе и јас не те можам на форумов и тебе и глупата латиница што пишуваш како бот од Скајп, па никому ништо. Ако ја пратеше (претпоставувам) најпопуларната тема во истиот подфорум кој го „модерираш“, ќе сфатеше зошто ја спомнувам зомби мечката неколку пати. Повеќе членови тука таа сцена ја зборуваа демек била ставена за да сме знаеле (ние, гледачите или пак карактерите од епизодата) дека и животни можеле да бидат wights или како наговештај за престојната „трансформација“ на змејот - што секако апсолутно е неточно бидејќи коњите што ги јаваат веќе милион епизоди не се билки или роботи, него животни.
Не беа повеќе членови туку само јас бев, и не реков да знаеле гледачите туку реков дека во текот на серијата ликовите слушаа приказни за мртви бели мечки и не веруваа на истите, затоа им беше покажана мечката каде ако примети сите беа зачудени. Исто така дивјаците му кажуваа на Џон за ледени пајаци големи како кучиња, нив не ги прикажаа иако очекував. Таква приказна и старата дадилка на Бран му кажуваше во прва сезона, за ледените пајаци.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ова беше местото каде едно од бебињата на Крастер беше донесено?
Некако не ми се исти.
Не, не, различни локации се. Горната слика е lands of always winter а долната lands of чат-пат winter ама фотографот напролет стигнал.
Иначе шала на страна, различни се. Ако не се лажам, овој ги носи бебињата апла на север у тоа тврдината шо им е и колку што можам да приметам тука мини стоунхеноџов е направен од мраз. Затоа беше урнебесот после оваа епизода, голем спојлер беше за сите што ја имаа читано книгата.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не, не, различни локации се. Горната слика е lands of always winter а долната lands of чат-пат winter ама фотографот напролет стигнал.
Иначе шала на страна, различни се. Ако не се лажам, овој ги носи бебињата апла на север у тоа тврдината шо им е и колку што можам да приметам тука мини стоунхеноџов е направен од мраз. Затоа беше урнебесот после оваа епизода, голем спојлер беше за сите што ја имаа читано книгата.
Јас па се си мислев дека тоа е исто место и дека тие мразовите се уствари камењата од кај другава слика со децава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom