Tiny Tim
Поени од реакции
1.365

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • e e ти можеш да ми помогнеш за ова - барам еден тип никако не ми текнува како се викаше а знаев да го ебам, требаше да си запишам јебига, склероза гадна работа :)_. У доста Б филмови, крај на 80ти до средина на 90ти? плава коса со џигерици, негативец стално, и стално беше гол до пола пошто набилдан лол, дали Брајан се викаше ми треба еден Б филм со киборзи...:)
  високо чело, очите му беа како стеснати така
  ???
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  А да, комичари како од 80-тите и на мене ми недостасуваат. Едно време мислев дека Вил Фарел и компанија ке бидат нешто слично ама ништо од тоа.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  TDK ми е оверрејтед, тапа крај и некои дупки (на пр. ScareCrow, итн.). Тери Гилиам ја спомнуваше брканицата со моторот дека премногу сецкаат еден кадар па друг па трет. Истото го има и у Прометеус, брзо мењаат кадри, ич не ми се свиѓа и мене тоа...БЕше да го глеаш?

  Имет добри филмови у 2000тите ама нема у толкав број ко порано, еве kажи некои добри акции, комедии, трилер, шо знам...:)
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  нема ни карактерни глумци денеска кои би оставиле впечаток како негативци.
  НИ креативност, само лоши дизајни и компј.ефекти
  :)))
  ако бараш анимирани комедии, Bob's Burgers и American Dad
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Bob's Burgers имам погледнато и интересно е. А Аmerican Dad си ја следев уште кога се појави, кога Фемили Гај беше завлезена во тапа период. Сега па American Dad опадна во квалитет бајаги додека пак Фемили Гај се подобрија.
  Ти сериозен со ова за Вероника Марс? :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Iceboy
  Iceboy
  Инаку мене и трета сезона доста ми се свиѓаше....што знам дали оти ја гледав цела наеднаш и бев под импресии и едвај чекав да видам што ќе се случи на крај.
  Ама стварно не очекував толку да ми биде забавна серијата, ја симнав од шо незнаев шо друго да гледам ама после за малку колоквиумската ќе си ја зезнев од што ја загледав :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Да ептен успева да те држи напнат со мистеријата, барем јас така се почуствував. Ако имаш нешто гледано слично на ова слободно препорачувај.
  Iceboy
  Iceboy
  Абе знаеш на прв поглед делува како ептен тинејџ шит, ама со тек на времето се внесуваш некако со ликовите и станува многу интересна.
  А слично на ова ништо не ми текнува.....ако случајно најдам ќе препорачам
  ме заеба со аватарот сакав да го ставам хехе
  претходниве денови се изначитав едно 20-ина Микиеви Алманаси што ги имаше ставено некој на Стрипзона, свака му част на типот :)))
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Сега ми остана уште еден филм да најдам. Го изнајмив одамна со брат ми и брат-д ми, ми се глеаше карате и земав еден Смарагдни Нинџа, го барав на англиски ама ништо, филмов искочи чуден микс од карате/еротика :D Еден нинџа таманеше други 1 на 1 ама и минџи измеѓу борбите :))) Го пуштаме филмов и чичко ми кога свика "а бе ваков филм сте земале !?!" :D
  И овие издаициве у еден глас "па Влатко таков сакаше!" :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Да не имало претходни жители кај вас? А ако не this shit be seriously scary YO!
  Многу подценет филм на Сталоне.Работи и како добар суспенс филм и како бади кап филм.А тоа брадиштето го сонував како дете дека стално ке го носам, други сонуваа девојки јас бради....меххх. Откај знае дете дека ке треба секој ден да се бричи, ко клетва да ми е фрлена.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Жута глава најбоље момент, хахахахха.
  А ова сигурно Смарагдни Нинџи се викал? Барав, не најдов ништо. А интересно звучи, карактерна студија за тешкотиите на еден нинџа кој мора да се соочи со најразно, разни физички и психички предизвици. А и претпоставувам голи зизки има. А инаку и јас стапот го јадев најчесто окривуван за било што бидејки најмал. All part of growing up претпоставувам :D .
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Има па многу луѓе што тврдат демек дека сепак е добра глумица. Што знам. Мене АМА НИКАД! Не ми оставила добар впечаток во било што и да сум ја гледал. Истатата сувопарна глума.

  А другово девојче срцка си е :D. Многу ми се има допаднато во овој Easy A.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  мислам дека немам гледано филм со К.Стјуарт, ама увек е ваква - бледа, искривена, натажена..чудна :)

  A, Ема Стоун :) многу убаво лице има <3 првпат ја глеав у Супербед па у Зомбиленд. Убаво рече некој за Спајдермен новиов, пошто оваа е природно црвена мислам, дека ја најдоа перфектната Мери Џејн, овие ја претворија у Гвен Стејси. Не дека ме интересира Спајдермен, ама стварно...денеска не знаат шо прават
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Не знам што е зеленко ама благодарам ....ај тинк. Не ми текнало од тоа ништо. Јас сум медиум, комуницирам со души кои сеуште не заминале од овој свет поради незавршена работа. Во овој случај ме посети дух на неандерталец со кој тешко ни одеше комуникација поради неговата лимитираност на говор.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Цело време ми покажуваше накај неговиот пенис и правеше болни фаци како и следниот звук, "ГААХХХХЈАЈАЈАЈА"! Но на крај се разбравме и само ја пренесов неговата порака, ништо повеќе. Јас не сум херој, далеку од тоа. I am just that awesome at my job.
  Со Сони Чиба, тој Стритфајтер е најдобар? Шо е со другине Кристијан Слејтер шо ги спомињаше на почеток у Тру Романс? :))

  Од постарине од 70тите ги имаш гледано тие шо ги рачунаат како најдобри као на пр. 5 Deadly Venoms?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Jaкуза е на вочлист одамна :)

  Луси е таа на почетокот што ќе го откачи

  Стритфајтер, освен тие 3 дела што ги спомнува К.Слејтер има уште еден :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Да го гледаш. Се изненадив колку е добар филмот најиксрено.

  Не ми е гледан. Ке се обидам да го најдам и ке ти кажам впечатоци што како.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  E de, ne mora radi mene da go gledas sega :)

  izvini na latinica, me mrzi :)
  пази го царов, роденден му е денeска, 90 ги начука и уште глуми и тоа у големи проекти као Хобитот
  http://www.imdb.com/name/nm0000489/
  :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  А кокошки и петли не сакам. Стално кај баба ми еден петел ме клукаше по глава. Се криеше по керамиди чекајки јас да излезам и ете ме се прикраднувам јас кога ете го ми скока на глава и мава со тоа клунот. Трауми..... :{
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  доста...не можам повеќе... хахаха

  ццц ќе сте го пореметeле паторот, женско име сте му дале, ваљда не било касно после :D
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Па повеќе преферираше паторско друштво отколку паткино ама не сум сигурен дека ние сме за кривење.
  го глеав Авенџерс пред малку на ОК кино снимка и баш е таков како што очекував - преценет.8.8 на ИМДБ каде бе ејјјј, досаден, малку акција на почетокот па 40мин. блабла лоши дијалози, лоши сетови, патетични непотребни споредни ликови, од 10работи дали 1-2 е смешно...до пола, саат време, и клик-стоп.

  НЕма превод за филмов еј ни англиски
  http://www.imdb.com/title/tt0113264/
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  има све по интернетов али глупо ми е да читам на компјутер, не можеш убаво да се оптегнеш :)
  уф морам да легнам сеа, невработеност+премногу слободно време+интернет пристап=пореметен биоритам+зомби однесување преку ден :D
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  сајтов не го отвара инаку
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  хахаха исто и ја. Ни мерак премногу за читање на комп а и премногу слободно време и зомбастичност преку ден.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  http://www.youtube.com/watch?v=qDdtBpnmhtM

  Ах тие Руси и Кинези цццц
  К-15 "Ти за Русите си или за Американците?" :D
  шо друго имаш у подрумот? :D
  Гоустбастерс спотот кога го глеав пред некое време, таков е со стара снимка, и така треба да се гледаат тие филмчиња,му дава шарм на филмот
  +носталгија,на хд чиста слика е и чудно :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Буричкав во подрумот и најдов стари броеви ЦКМ, Плејбој, пс2 игри, еден пс2 од дебелите, еден пс1, книги како и доста прашина која се најде во мојата плуќа и не влијаеше многу добро врз мојата настинка.
  И мене ми е чудно, може звучи смешно ама кога гледам стари филмов од торент секад барам да е VHS рип. Заради шмекот ;)
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  лол и ти имаш магичен подрум ко братучед ми, доаѓа еден ден баскет ми носи, друг ден - домино, трет - монопол и што уште не :D и нинтендо имаше изглеа...
  Што збориш, се наоѓа VHS рип по торентиве...? Ја би глеал пак на видео и со мерак би ги мотал тоа лентите :D
  памтам прв контакт со Плејбој кога се разочарав што беше за читање :D
  ја мислам дека немаше такво нешто помеѓу Лиз и Хелбој, може ја грешам, многу броeви поминаа :) падна у квалитет, мислам екскалибур really?... Хелбој Eнглез WTF?... BPRD со тоа катастрофите почнаа да се вртат у место...тој со лузната Даимио(?) таман го направија интересен лик се поврза и со другите у екипата го отераа по шуми да скита и животари...читав негде до пред Нова Год. последните броеви
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Да, исто и со мене ама во овој случај мајка ми е таа што фрлаше. Ми ги забутала во подрум стриповите и еден ден се поплавил целиот. Едвај тоа што успеав да спасам си го однесов во викендица далеку од љубопитни раце.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  што стрипчиња? :)
  Aj што ми фрли и баскет и гејмбој татко ми али за стриповите мислам дека никогаш нема да му простам
  :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Од Slobodna Dalmacija Загор, Текс, Ник Рајдер, Натан Невер, Марти Мистери и други постари изданија.
  IGN уште е таков со тоа рекламиштата на цел екран :)))) На IGN и Јoystiq идам за вести за игриве, случајно ја видов рецензијата за D.Shadows. За оцени за игриве - IGN, Gamespot дава пореални само имаат направено фејл со оцената за Crash Bandicoot 1 - 6.8 лол! една од најзаразните игри. За филмски вести на овој w.previews.
  Овој UGO шо сајт е... за игри/филмови?, некој поасолен за вести за игри кажуј ако знаеш...? :)
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Gamespot не би им било првпат на добри игри да им даваат лоши оцени а на лоши игри добри оцени. Погледај ги рецензиите за игри на ps2 што им се и се е јасно.

  А UGO e добар сајт, за тв, филмови, игри. Се имаат. Пробај го и IO9 за филмови и тв а за игри може ги знаеш ама сепак се добри, GameTrailers i GamesRadar.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  шо знам..мене Гејмспот оцените ми се таман за новиве игри, според IGN искача дека секоја нова игра е супер, како на IMDB секој нов филм што има 8 :/
  Ќе ги видам другиве сајтови сеа, фала.

  Over and aut
  Како играте бе на тоа Фејлбоксот :), џојстиците се ко Пикасо да ги дизајнирал, една рачка горе друга доле, плус крстот е вдлабнат... како (ќе) праиш четврт/пола круг на него, у Стрит Фајтер на пример...? Или маката(пс3-јок-пиратерија) те натера? :)
  Од h&s ги имаш играно Castlevania LOS, Dante's Inferno?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Koга ке заврши преку ден со рвање со мечки, навечер уништува капиталистички средства за забава. Just because he can!
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Баш се мислев вчера-завчера кој ќе тепа ако се степаат со Чак Норис...?
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Ладниот поглед на Путин е доволен за да изврши убиство но филмовите како што ме имаат научено е дела американски мадафака секад победува. Поделен сум на ова прашање, не знам искрено.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom