Tiny Tim
Поени од реакции
1.365

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Зашо во Гоца не го смени никот ... :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Премногу мејнстрим е, затоа.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Ете како потпис го ставив. Хепи?
  Red John
  Red John
  Статус*
  Ми се насолзија очите од среќа. <3
  Не си нормален, се згазив од смеење на оној постот во Ш серии. Од кај го откопа видеото се чудам. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Го имаат давано филмот пред многу години на наша тв. Тој филм е класика не за џабе. Во Турска и во Кина сеуште можат да се најдат огромен број на фанови што само кажува за квалитетот на филмот. Некој со зол јазик би кажал дека е обид за копија на Saturday Night Fever но Траволта може вода да му носи на Милун Шакраборти.
  Кој ти е типов на аватаров? :)

  Валас и Громит сите ги имаш гледано? Ја сите не-аниме-2D цртани ги иам гледано, уште овие ми останаа, што ќе глеам после не знам :I

  Го симнав сеа Clueless у блуреј, koj guilty pleasure хехе.
  Пoл Руд само у овој филм ми бил кул, мислам, го чита на Ниче човекот, ја еднаш пробав и глаа ме заболе одма :P
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Biggus Dickus
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Ниче го читав како помлад поради тоа што сакав да импресионирам една постара девојка. Имам приметено дека во видео игри поготово ролплејки многу сакаат да го цитираат. Поготово ова He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Нe го догледав Драјв :)

  Clueless e chick-flick, да не се лажеме :)) исто ко Night Of The Comet :)

  Што стана со девојката?

  Аха, изрекава као "He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man" :D
  http://www.youtube.com/watch?v=IHS3qJdxefY&ob=av2e
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Мене ми се допадна Драјв. Имаше некаков eighties feel to it. Веројатно и затоа. А јакната кат тад ке му ја купам.

  Нема ништо грешно во chick-flick done right.

  Девојката испадна повеќе дека го сака Шопенхауер од Ниче.

  Хах, лајк за последново. И за музиката. :D
  Aко веруваш во себе, ќе успееш во се' и запамти, тој што не пробал - изгубил од старт. Дека, незнаеш дали ќе ти проработи ксметот. Ако во случај нема резултати, ќе тргнеш на патување како во приказните, ќе го најдеш кај лежи и се курчи и ќе го претепаш, му еаш тоа ксметот деликвентски.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Based on a true story. This summer, experience the thrill, the fun, the excitement of one man's journey to discover his true self, to find the meaning of life and to beat the shit of some dude he once knew or something like that. Staring Ryan Gosling and Natalie Portman. Rated PG-13.
  wot
  wot
  Directed by M. NIght Shyamalan

  Oti ksmetot ustvari celo vreme bil prisuten, samo autisticniot ryan ne go vidol, oti se vozil celovreme vo taa kolada od Drive.

  :O
  Dude.. DUDE :O
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Eте ти Oscar worthy script, башка и на Шјамилингланг би му ја вратиле кариерата во тек и може за лесни пари да се согласи да режира. We make a good team you and I.
  Знаеш одприлика што цена се, јас врска дека немам. :D
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  До 300 денари имам начекувано јас. Поскапи не би требало да има.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Кажи поправо дали сакаш старо или ново, во понеделник идам накај Бит Пазар па ке прашам за цена ако те интересира.
  честа
  честа
  Ново сакам, ако не ти е мака, прашај, фала ти многу!
  ме тролаш или сериозно со мислењето :O ? :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Па види сега, анонимуси на интернет сме. Од кај знаеш со која будала се допишуваш. Да го цитирам Молдер, "Trust no one!".
  На сите тие серии и на крај Бурни Времиња.....srsly :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  1дијазепам + 1чаша вино Бела Вода+1епизода од Бурни Времиња= Неверојатни трипања.
  Iceboy
  Iceboy
  Chillin out :)
  Iskacam sega, neam vreme da te karam, ama ne mi go hejtaj Gaspar Noe. Dodusa, 3 filmovi iam gledano, ama meguprvite mi e, reziseri. >.<
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Штета што имаш само три гледано од целата негова богата и полна со филмови кариера. Доволен ми беше само еден филм од човечето да изгледам. Обично не сум човек што хејта режисери после само еден нивен филм изгледан ама за човеков ке направам искључок. Убав помин инаку :D
  wot
  wot
  dude, ako go hejtas radi eden a toa e irreviersable.. dali toa znaci enter the void go nemas gledano? Pola od forumot sto me mrazi e radi preporaka na filmov, ama moram i tebe. Koja rabota so kamera samo, kolku istripan film.. moras. I sakam vpecatoci.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Ke zemam da go gledam. Zemav da citam nesto za filmov i mi se vide interesna ideata. No dokolku pak pominam dva dena so kofa pokraj krevet i jas zelen vo lice, tebe te krivam da znaes! Ke pisam impresii so kako.
  Чекај.. сеа те читам, сите сите ти се гледани од листата?
  Јас сум среќен што искубав неколку предлози.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Сите сите. Имав колекција на филмови огромна. Брат ми ги даде на еден другар и типов отвори видеотека. True story.
  wot
  wot
  Hahahahahaha, sam se smeam u 5 am. Inaku i jas arhivirav nekoi pobitni, ama stignav nesto nad 200, i eve 50tina niz pc.

  Sakam da sobiram originali, ili da si praam pakovki od poomilenite, ama ne mi davaat da frlam pari. Bolje stikli da sum i zemal. :/ True story.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Па глеј сеа, ја собирам оригинали и си правам опаковки за поомилените а ти за штикли добиваш да имаш секс.
  некој бараше филмови со сериски убијци еднаш, па му ги препорачав тогаш Manhunter, The Silence of the LAmbs, Natural Born Killers, Amer. Psycho и Se7en. Отпосле ми текна на The Cell со Џеј Ло
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  него додека сме кај Bondock Saints ви препорачувам и на двајцата да го гледате Overnight, документарец за типот што го направи Bondock Saints. Далеку позабавно од двата филма ветувам.
  Vlatko_Gjorce
  Vlatko_Gjorce
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Aиии не го знам овој. Зарем е продолжеток на тој од 1973? Гледам и Кристофер Ли го има.
  Lele, go hejtam ja Brazil. Pred da se samoizbrises od forum - nemoj, najverojatno sum samo jas, ke me lincuvaa nekade niz postarite temi. :D
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Хаха, не бре. Гилијам и онака е режисер околу кој лугето се поделени со мислења за него а не па филмов. Ама филмов стварно ми е еден од поомилените.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  А што посебно не ти се допаднало ако не ти е досадно да напишеш?
  wot
  wot
  Уф одамна беше.. немаше нешто специфично за да не ми се допадне, всушност по мои критериуми се' беше за оцена 10 филмов. Ама му влегов онака изгледа, дека на ред беше, и цело време си велев глупав е филмот.

  Ко мало дете знам. Битно стаен ми е во листа за rewatch, aма засега ми е во топ5 култни филмови кои ми се тапа.

  Ама изгледа не е коинциденција.. и имаш право, гледам и Fear and Loathing in Las Vegas ми е таму.
  Sega te razbiram, i jas narnia go gledav vo Praga vo kino kade sto sakav da ne izlezam i bev blown away kako za togas, drug e filingot koga e vo kino. Sega, mozam da go zamislam Immortals samo.. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Gache
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  Па глеј сеа, хипстерот за жал добива лоши репутација само од луѓе кои не се доволно кул да ги сфатат инди филмовите. Затоа за жал таа врста на хомо сапиенс е во истребување.
  wot
  wot
  :D word.
  Tiny Tim
  Tiny Tim
  А инаку и јас имам приметено дека лоши се копиите. И на мојава имаше "квадратчиња".
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom