Кајгана форум

Tiny Tim
Tiny Tim
Еј абе зашто од торент си го симнал, јас ке одев во кино да го гледам. За таму е филингот да се гледа. А лоши дијалози, па Марвел е. Читај She-Hulk ке ти прсне мозок :D .

А кој е овој филм? Не го знам.
Vlatko_Gjorce
Vlatko_Gjorce
Прометеус да а за Авенџерс 200ден. да дадам нема шанси :P да ги жалам после :)))

Го даваа порано по нашиве канали дали на Сител... ќе ти го препорачав ама нема уште превод :), интересно СФ филмче, баш она остава впечаток
Tiny Tim
Tiny Tim
За превод не е проблем, не ни гледам филмови што се со англиски говор со превод, повеќе ми смета отколку што помага. Ако го најдам сега по торенти ке го гледам. А овој пистелот Курт што е повеќе по Back to the Future го знам, немам ништо прочитано од него ама планирам.
Vlatko_Gjorce
Vlatko_Gjorce
Глеј и овој по негово дело
http://www.imdb.com/title/tt0069280/
го имав препорачано еднаш на форумов, ја имам и книгата, ја прочитав, подеднакво се добри, интересни, малку чуден микс - воен/фантазија/комедија
Tiny Tim
Tiny Tim
Еве сега ке побарам филмов по торенти. А за книгава ке одам утре во град да побарам по книжари ако не компјутерац!
Vlatko_Gjorce
Vlatko_Gjorce
Тhe Graduate ја извадија сеа пред некое време
http://www.templum.com.mk/index.php/magma/262--103
али викаат дека не е толку добра како филмот и дека дијалозите буквално исти ги вметнувале у сценариото.
Ги имам и Фајт Клаб, Малц.Извештај, ги "меркам" Пеколен Портокал и Фаренхајт 451. Други вака по филм мислам дека нема по книжариве освен Автостопер. Водич али лош бил преводот...имаше и од ВУди Ален кратки раскази
Tiny Tim
Tiny Tim
Автостоперски водич книгите ги собирав преку весници. Ако ти текнува со доплата 50 денари плус 10 весник книга земаш, и секоја недела така. Знам не ми се допаднаа на мак. кога читав ама после во странство ги земав на англиски и многу подобро ми беше читањето. Пеколен портокал според мене е подобар филмот од книгата. А Фаренхајт 451 ми беше почната за читање ама ја забутав негде.
На врв Bottom