Дали сте филмомани?

Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
filmofil tezok sum, slucuvalo mi se da gledam i po 7-8 filma u den, po celi denovi, sakam filmovi od evrpskata kinematografija, fan na filmovite na felini, tarkovski,godard, bergman, aronofski , . psiholoski trileri , dobri drami, filmovi na lynch,kubrick.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Чим од 100Гб лимит 90 трошам на филмови добро е,мада у последно време немам више идеа што да гледам па правам репризи доста често.
 
H

HCL

Гостин
Чим од 100Гб лимит 90 трошам на филмови добро е,мада у последно време немам више идеа што да гледам па правам репризи доста често.
Гледај Kung Fu Classic филмови, или стари Француски филмови, или зафати се со некоја гигантска серија, како на пример сите Star Trek.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
filmofil tezok sum, slucuvalo mi se da gledam i po 7-8 filma u den, po celi denovi, sakam filmovi od evrpskata kinematografija, fan na filmovite na felini, tarkovski,godard, bergman, aronofski , . psiholoski trileri , dobri drami, filmovi na lynch,kubrick.
barvo moj covek

i sum. i gledam i sakam da pravam posto ucev rezija.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не сум баш некој филмофил. Сакам од време на време да гледам некој добар филм, ама не можам постојано и по цели денови да гледам. Ниту пак симнувам постојано нови филмови.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Обожавам да гледам филмови и често пропуштам да завршам некоја работа поради филм.Пред некое време кога го даваа Господар на Прстените двојката на А1 не можев да го гледам (иако милијарда пати сум го гледал) и срцево ме болеше поради тоа што го испуштив, ама затоа утредента одма го спуштив и го изглеав :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.470
Поени од реакции
47.398
ич не сум,ако ептен ептен некој филм ми го испофалат може да го симнам и да го гледам,иначе јок,на 90% од гледание филмови ме фаќа склет на пола филм и само чекам кога ке заврши.
Тешко и ги памтам после кој бил шо бил и кој глумел во него :P
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Definitivno sum film - freak, na den najmalce eden i postojano brkam nesto novo na net
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Секој ден морам да симнам барем по еден филм што значи голем филмофил сум
 
Ј

јовица11

Гостин
Сум забележала дека има луѓе кои претерано многу сакаат да гледаат филмови,дури и не излегуваат од дома заради некој филм.Тоа баш ми се случи во моето друштво,и ме интересира,колку сакате да гледате филмови и дали би запоставиле некои други обврски за да изгледате некој добар филм.:vozbud:
Два збора:О,да!
Голем филмофилм сум:jaj:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ретко гледам филмови :) и не сум филмоман, воопшто :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ретко гледам филмови.Воопшто не сум филмофил.:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom