UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.157
Поени од реакции
16.698
Нека ме поштедат барса фановите ама мене овој Де Јонг засега не ми изгледа некој wow играч, можеби му треба време да се вклопи, можеби Валверде го десеткува, млад е има време за напредок ама не е некој играч кој би ја носел цела средина на Барса, нешто шо го правеше Бускетс на времето.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.783
Барса е мизерија, повеќе сакав да изгубат ради кретенот но во второ Интер лагано можеше петарда да прими. Сеуште на Кампот држи ниво Барса, иако нема никаква игра, победува, за жал.
Kolku sto sozdadoa sansi u vtoro barsa, tolku i golovi postignaa, za da ima petarda, trebase barem 5 zicer situacii da ima a handanovic da pravi cuda na golot :)
Barsa u vtoro imaa 100 procentna realizacija na sozdadenite priliki za gol i toa bese toa.

Losi se barsa, nemaat trener sto im odgovara na filozofijata, ne gleam poenta ovoj da im e tuka posle sezonava, klop ili pep, drug adekvaten nema, xavi mavi sve toa e samo eksperiment koj ne treba barsa da si go dozvoli, isto i onoj sto im se mesti od betis, t.e. lani sto im bese trener na betis.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Ако гледаме на резултати.ком....
Интер имаа три 100% шанси за гол за 0:2, додека Барса 0 шанси освен додавања до Ханданович. Не знам што си гледал ти...
Цела утакмица на Барса беа двата гола и толку. Среќа и ништо друго.
Како бе на среќа два гола? Ај да беа некакви тап ин, пенал. Ова беа јаки голови.Цела утакмица напаѓаше Барса пробуваше да даде гол. Интер после голот во втора минута, цела постава во свој 16етник...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нека ме поштедат барса фановите ама мене овој Де Јонг засега не ми изгледа некој wow играч, можеби му треба време да се вклопи, можеби Валверде го десеткува, млад е има време за напредок ама не е некој играч кој би ја носел цела средина на Барса, нешто шо го правеше Бускетс на времето.
Има време. Ќе стане подобар. Тазе е во Барса, треба да се аклиматизира.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Среќа и ништо друго.
Јас не знам колку глеаш ти фудбал генерално земено ама овие два гола на Суарез се далеку од среќа. Два гола, чиста мајсторија, поготово вториот кога со еден допир го извади од патики Години.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ако гледаме на резултати.ком....
Интер имаа три 100% шанси за гол за 0:2, додека Барса 0 шанси освен додавања до Ханданович. Не знам што си гледал ти...
Цела утакмица на Барса беа двата гола и толку. Среќа и ништо друго.
Prvoit gol na Suarez e remek delo nesto nalik vcera Lewa, imale srekja gospod da cuva i da Branko
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Кога цела утакмица пцуеш и по управа и по Валверде и мислиш кај да ја истуриш нервозата а на крај славиш пресврт победа и тоа највеќе ради играчот што највеќе си го пцуел :)

Не ја заслужи Валверде оваа победа. Кога видов во прво полувреме кога беше 0-1 и Интер си играше со Барса дека Конте скока и вика и е на раб на срцев удар а овој стои мирно и само гледа со тоа умрената фаца ми идеше да баталам и фудбал и се’.

Жива среќа што уште можеме да добиеме вакви утакмици ради индивидуалниот квалитет. Кога Меси е во форма скоро ништо не го запира. А и Суарез влезе во beast mode. И двата гола му беа перверзија. Посебно вториот беше буквално ремек дело. Криво ми падна за сите трици што ги јадев за него во фан клубот...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Како бе на среќа два гола? Ај да беа некакви тап ин, пенал. Ова беа јаки голови.Цела утакмица напаѓаше Барса пробуваше да даде гол. Интер после голот во втора минута, цела постава во свој 16етник...
Како првиот гол Суарез нема да даде до крај на кариера. Вториот гол ок беше.... Муабетот е дека освен головиве немаа ама баш ниедна посериозна шанса, поготово во прво полувреме.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Како првиот гол Суарез нема да даде до крај на кариера. Вториот гол ок беше.... Муабетот е дека освен головиве немаа ама баш ниедна посериозна шанса, поготово во прво полувреме.
Без тренер , ја свртеа утакмицата. Како мислиш Барселона да прави зицер шанси кога 11играчи имавте во 16ник?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.840
Јас не знам колку глеаш ти фудбал генерално земено ама овие два гола на Суарез се далеку од среќа. Два гола, чиста мајсторија, поготово вториот кога со еден допир го извади од патики Години.
Тоа е таа генијалност што ја има Суарез..најспецифичен играч..надвор од шеснаесетник тотално неупотреблив и просечен играч..во шеснаесетникот убиец...класа од играч и напаѓач па макар и ваков остарен и во мизерна форма.

Штета што лани така дрско се испонаша против Ливерпул иначе монструозни настапи имаше за тој тим и сигурен сум дека фановите ќе го испочитуваа ако не беше таков гаден играч и човек
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom