Македонска фудбалска репрезентација

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас па тоа во соблекувалната не го сфаќам толку како славење. Веројатно им е суеверие штом го повторуваат на секое, ништо чудно и фрапантно, и Вардарци си го имаат, без разлика од исходот на мечот.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Јас па тоа во соблекувалната не го сфаќам толку како славење. Веројатно им е суеверие штом го повторуваат на секое, ништо чудно и фрапантно, и Вардарци си го имаат, без разлика од исходот на мечот.
Кога веќе играчиве се собираат 2 пати во 6 месеци, подобро таква атмосвера да имат па макар и после пораз, него сите да седат на телефони ко ќутуци.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога веќе играчиве се собираат 2 пати во 6 месеци, подобро таква атмосвера да имат па макар и после пораз, него сите да седат на телефони ко ќутуци.
Јасно. Од РК Вардар никој не искача за изјава додека не завршат со песните.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Да,точно е дека Мрме убаво ги склопи и тргна во позитивна насока,оверал е позитивен впечаток имам за него,е сега што ми пречи е што прави грешки што се повторуваат,влезе во таканаречен "зачаран круг" или луп опција ....Треба да си прилагодлив и усовршуваш тактика во ситни детали,но Мрме тапка во место,тимот доста го гледам невоигран,лоши тактички потези кои требаше досега да ги научи и темпира кога напаѓаш,кога се повлекуваш со игра ....Критика е и логиката на избор на играчи,ако Жута бил лош во селекција,а сега добар е во Конјаспор и претходно стаж во Ријека,во споредба со Нестор сега,добар е во Палермо,ама ужасно е тапа играч во селекција задни утакмици,зошто не го тргна одма со критериум како Жута ....Значи нема принцип Мрме ...Викаше,ќе викам игра шо играат за клубовите,Тошевски го нема нигде у Вардар,Митревски у Израел е меѓу најдобри стопери ....Што прави онда Мрме,со селектирање на играчи и негов избор? Џабе ќе контрираме,кога самиот се негира,вика играчи што се полош избор во момент,викни ги Жута и Митревски,стави го во клупа Нестор,Трајковски со Алиоски ни беа најбоље играчи во претходни квалификации,а Трајко го става на клупа?
Мислам дека Трајковски го користи кредитот од минатото и добрите игри .На овие две последни многу слабо одигра и Несторовски исто ама мислам дека ќе проработат, добро е тоа што кога на некој не му оди, на други им оди, па балансираме. На гости послабо играме, или не ја применуваме истата игра како дома. Можеше да се оди на 3бода со Словенија, ама можеше и тој еден да го изгубиме па они сега да беа пред нас на табелата , мислам дека за репрезентација како нашата секој бод е битен, и за самодоверба и за надигрување . За во Јуни потешко ќе е со Австрија одколку со Полска. И таму 4 бода рачунам, па после можат да прават озбилни математики како ,шо, ќе биде.
 
Ф

Флеш

Гостин
За во Јуни потешко ќе е со Австрија одколку со Полска
Јас мислам обратно.....Пољаците се тешки играчи,физички јак тим,комплетно покриен напад,крила,одбрана и отсекогаш светска класа по два/три голмана .....Израел ќе биде исто тежок проблем.Досега во меѓусебните дуели,секогаш сме губеле .....Австрија изгуби од нив 4-2,цел меч евреиве ги газеа 3 гола напред....Австрија е многу млитава,мислам нерешено со нив на гости и дома минимално ќе тепаме .....
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Јас мислам обратно.....Пољаците се тешки играчи,физички јак тим,комплетно покриен напад,крила,одбрана и отсекогаш светска класа по два/три голмана .....Израел ќе биде исто тежок проблем.Досега во меѓусебните дуели,секогаш сме губеле .....Австрија изгуби од нив 4-2,цел меч евреиве ги газеа 3 гола напред....Австрија е многу млитава,мислам нерешено со нив на гости и дома минимално ќе тепаме .....
Секој секого може да победи барем сега. За Австрија реков дека по 2та кикса ќе пробаат да се соземат и да поправат нешто па мотивацијата ќе биде поголема. Евреите да ама мислам дека имаме капацитет за победа и реми со нив.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
protiv izrael jas se nadevam na 6 boda posebno ako sakame da stigneme do vtoroto mesto. objektivno gledano spored kvalitetot se najslab tim vo grupata posle letonija. batalete toa sto rezultati imale na dosegasnite dva natprevari, toa ne znaci nisto. gi imam nekolku pati gledano i se otepani so slab individualen kvalitet. igraat mnogu defanzivno i na kontri. koga izgubivme od niv vo kvalifikaciite na domasen teren bevme za klasa podobri, no potfrlivme koga e vo prasanje realizacijata, a tie skoro sekoj napad go pretvorija vo gol. posle prilicno lesno do dominanta igra gi dobivme na gosti. protiv niv i letonija morame i na gosti 100% da odime na pobeda. IMO toa ne najdobrata moznost kako autsajder da stigneme do vtoroto mesto: da gi soberime site bodovi protiv poslabite i da izvadime solidni rezultati protiv pokvalitetnite.

vo juni mene najbitno bi mi bilo da ne izgubime protiv avstrija, toa ako go ostvarime mislam deka mozeme da se borime za vtoroto mesto, no mislam deka ke bide mnogu tesko bidejki individualno se osetlivo podobri i koga togas toa ke dojde do izras vo grupata, taka sto vazno e toa da ne se sluci protiv nas.

inaku koga se vo prasanje autsajderi koi stignale do turnir za mene prav autsajder bese samo letonija. tie togas imaa definitivno poslab sostav od nie sto go imavme i togas i deneska, sepak nekako im uspea. ednostavno se se pogodi, fudbalsko cudo. ucestvata na slovenija isto bea iznenaduvanja, sepak imaa soliden sostav bez mnogu slabi tocki. bosna za mene ne bese iznenaduvanje, ne znam kako covek moze toj sostav da go sporeda so nasiot, ima izvonredni igraci na nekolku pozicii i duri tamu kade sto bea poslabi imaa barem solidni igraci. ne drzi voda sporedba so nasiot sostav kade sto vo startniot tim ima dvajca igraci od shkendija i rezervist od mol vidi vo ungarija.
 
Ф

Флеш

Гостин
ДЕЧКИ НАЈДОВМЕ ГОЛМАН !!! ТИ ЕБАМ МАКЕДОНСКА СЕМКА,ДУРИ У АФРИКА Е ДЕЧКОВО.
ПО МАЈКА,МАКЕДОНЕЦ ....


Screenshot_7.png

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас мислам обратно.....Пољаците се тешки играчи,физички јак тим,комплетно покриен напад,крила,одбрана и отсекогаш светска класа по два/три голмана .....Израел ќе биде исто тежок проблем.Досега во меѓусебните дуели,секогаш сме губеле .....Австрија изгуби од нив 4-2,цел меч евреиве ги газеа 3 гола напред....Австрија е многу млитава,мислам нерешено со нив на гости и дома минимално ќе тепаме .....
Грешка си. Претходните квалификации ги тепавме 0-1 во гости.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Добро што се дешава со Жута? У Коњаспор не може да стигне да игра...

Нели, не дкеа е најквалитетен играч, ама прашувам дека не сум ептен у тек... имал некоја повреда или? Едно време прва опција ни беше на бековската позиција...
 
Ф

Флеш

Гостин
Добро што се дешава со Жута? У Коњаспор не може да стигне да игра...

Нели, не дкеа е најквалитетен играч, ама прашувам дека не сум ептен у тек... имал некоја повреда или? Едно време прва опција ни беше на бековската позиција...
Мрме е глуп ....Сега ќе му гори под нозе ! .... Пуно повредени .... Жута изигра цела полу-сезона,откако зимоска се пресели .... https://www.transfermarkt.co.uk/leonard-zuta/leistungsdatendetails/spieler/214625/saison/2018/wettbewerb/TR1/verein/2293

Ezgjan Alioski, Ivan Trickovski, Stefan Spirovski, Darko Velkovski and Arijan Ademi are all injured
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Па Дарко без малку цела сезона е повреден. Тричковски кога успеа да се повреди скоро имаше дека станал најдобар стрелец?
Ај за Алиоски слушнав дека се оперирал.
А Адеми уште ја влече повредата од пред 2-3месеци?
Спироски?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom