Фан Клуб: Јувентус

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Колку бедна клупа имавме денеска.

Ја мислам дека имаме шанси ама со Дибала у игра.
Ај Чао!
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Ако заслужуваме да одиме во 1/4 финале, мора да победат на Вембли и таква криминална игра да не се повтори. Уште од 10 минута ќе играме повлечено и пасивно си мислиш играме со некоја треторазредна екипа. Сите до еден се криви од стручен штаб до играчите. Тотенхем заслужено си доби тоа што си бараше, а ние ако не бива на Вембли нека испотат тоа г'зовите и нека си чукнат во тоа тиквата од утре.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
И да Кедира е тактички одлично поткован и интелегентен фудбалер ама ко забавена снимка е. Треб да игра само против тимови што играат бавен фудбал. Да го погодеше пеналот дебелиот или зицерот можда др ќе беше. Јас мислам дека ќе одиме понатаму пак ама ова мора на сите да му е лекција. И ве молам без коментари глупи Ciao Allegri и остало можда денес утна со тактика ма да не го кривам и јас така би излегол или со пристапот ете нека утна ама чоекот е најзаслужен за 2те финалиња и прелазот на генерации и продажби малце од малце почит имајте.
Нема шанси да одите понатаму.Спремен сум у колку сакаш пари да се кладиме.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Пеза, брука , јад , беда , распадсистема . Заслужено испаднати од ова натпреварување. Единствено вината е кај другар му на Ширеа , да ја заковам ќерка му до гуша да и го набутам ....
Не дека е готово, Јуве му се вратил на еден Баерн од 2-2 па несреќно испадна на крај (а беше исто вака издоминиран во Торино) а не па на овие непостоечкиве, клупче од вчера, завчера. Туку муабетот ми е дека Алегри не осакати мечов и ни одзема убедлива победа затоа што е пичка невидена. Покрај него, вечерва и Киелини го допре дното. Наместо како најискусен у одбрана, да смири топка, да побара слободен играч, он сите топки ги рогна у курац, ко првооделенче од страв да не згреши и да не го караат постарите. Буфон за головите исто така сноси голема кривица. За првиот непотребно истрчување а за вториот, не ми се коментира, подавање од 20 на саат у негова страна, го прима низ раце.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Нема шанси да одите понатаму.Спремен сум у колку сакаш пари да се кладиме.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Зато реков мислам а не гарантирам. Мислам дека мн ќе сменат Матуиди, Куадрадо и Дибала.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Од каде испаднати? Има уште 90 минути и мислам дека со овие 3ца шо фалат имаме и те како шанси иако предноста е на страна на Тотенхем. Ова денес беше очај, треба очајно промена на тактик и пристап а во лето реконструкција мала.
Абе ај... Дибала ќе се врати , и Мату.. Квадрадо за следната сезона тек... Мада мене не ми е толку до играчите, колку до пичкарот Алегри... џабе му и Дибала и Меси и Роналдо ,кога на 2-0 дома у 10 ебена минута се затвараш , 60 минута имаше податок кој ме сруши ептен, ние имавме 79 пасови наспроти 340 пасови на Тотенхем , алооооо ??? Па у инвалидски колички да беа нашиве требаше да имат повеќе пасови бе.... не не... подобро да испаднеме и да се удри со сите сили на Серија А .. ЛШ и да поминеме некако ќе не силуваат понатаму Барса,ПСЖ или Сити , уште поголем резил ќе падне....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Абе ај... Дибала ќе се врати , и Мату.. Квадрадо за следната сезона тек... Мада мене не ми е толку до играчите, колку до пичкарот Алегри... џабе му и Дибала и Меси и Роналдо ,кога на 2-0 дома у 10 ебена минута се затвараш , 60 минута имаше податок кој ме сруши ептен, ние имавме 79 пасови наспроти 340 пасови на Тотенхем , алооооо ??? Па у инвалидски колички да беа нашиве требаше да имат повеќе пасови бе.... не не... подобро да испаднеме и да се удри со сите сили на Серија А .. ЛШ и да поминеме некако ќе не силуваат понатаму Барса,ПСЖ или Сити , уште поголем резил ќе падне....
Тоа е брат ќе видиме понатаму не коментирам сега за сега ништо друго освен има фудбал уште многу да се игра.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Алегри, тоа дома Валетинчето што ти се мота да ми го испратиш мене, па убаво да наплати за вечерашниот резултат. Па потоа ќе види таа и бисквити, и житарици, и Милано, и Бергамо, и Фиренца....ма се ќе види, и тоа кученцето што го шета насекаде и на тоа ќе му го набутам, стокучки ќе му изнаебам.

А таа колата што ја вози ќе ми ја даде на поклон во знак на извинување што претрпев шок овие два часа гледајќи мртов фудбал... и со таа кола ќе тркнам до Битола и @Џони Вајсмилер ќе го тепам како мртво куче среде Широк Сокак, па потоа ќе тркнеме и до Магнолија каде ќе го доотепам кај споменикот на Филип Втори и сонцето на Вергина, се ради тоа што се курчи насекаде по темиве врз грбот на Јувентус, пу ти ебам несреќата жива.

Да ти ебам и Алегри, и Стураро, и Валентина, и пекинезерот нејзин, и Џони да го ебам откако ќе му ја одерам кожата.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Заслуживме можеби и да загубиме. Се што направивме на мечот беше со индивидуален потег, два изнудени пенали од крилата, неколкуте шанси, голот. Апсолутно немаше ништо тимски во денешниот меч. Се гушевме во секој дел од теренот и во одбрана и во средина. Освоена топка не можевме да задржиме оти имавме тројца играчи распространети на два метри.

Не можам да си го објаснам пристапот, играта, не можам да си објаснам зошто физички играчите изгледаа умрено. Апсолутно умрено како вчера да играле 120 минути утакмица. Не можам да го разберам стравот, не можам да ја разберам таа нула агресија на теренот. 90% од дуелите за топка ги изгубивме, немаше жар никаков.

Најсрамно од се е што на 2-2 резултат, во 90та минута Јувентус на домашен терен не напаѓаше гол да даде. Ќе треба да се надминеме на реваншот, но ептен ми падна еланот по она што го видов денеска. Дури и да поминеме денешниот меч ќе си остане дамка, утакмица која во учебниците треба да пишува како не треба да се игра. Особено не од тим како Јувентус.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.205
Поени од реакции
7.990
Во цело сивило вечерва, заборавив да го пофалам Коста. Единствена светла точка беше на мечов, искина по лева страна.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А таа колата што ја вози ќе ми ја даде на поклон во знак на извинување што претрпев шок овие два часа гледајќи мртов фудбал... и со таа кола ќе тркнам до Битола и @Џони Вајсмилер ќе го тепам како мртво куче среде Широк Сокак, па потоа ќе тркнеме и до Магнолија каде ќе го доотепам кај споменикот на Филип Втори и сонцето на Вергина, се ради тоа што се курчи насекаде по темиве врз грбот на Јувентус, пу ти ебам несреќата жива.

Да ти ебам и Алегри, и Стураро, и Валентина, и пекинезерот нејзин, и Џони да го ебам откако ќе му ја одерам кожата.
Добро ако е заебанција ова разбирам,ама не мора да се понашаш како примитивец...сосем небитно е некојси лик од фиром што напишал на форум и какво мислење дал за Јувентус врз основа на дешените перформанси и резултат на екипата...едноставно се изместија параметрите откако заводија 2-0 и некако тоа рано водство дојде неочекувано за Алегри и целата екипа.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
ЛЕЛЕ ти си ходајуча легенда човеку
Не бе не е заебанција озбилно ќе ти ја одере кожата и ќе те тепа на широк сокак.
И на крај ќе те ебе,ама без кондом.
Добро ако е заебанција ова разбирам,ама не мора да се понашаш како примитивец...сосем небитно е некојси лик од фиром што напишал на форум и какво мислење дал за Јувентус врз основа на дешените перформанси и резултат на екипата...едноставно се изместија параметрите откако заводија 2-0 и некако тоа рано водство дојде неочекувано за Алегри и целата екипа.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Срамота е да се коментира.

Криминална игра, незнам кога последен пат сме играле олку лошо, нема ни еден што заслужи преодна оценка, џабе Игуаин даде два гола кога имаше две шанси да го реши двобојот а не ги искористи.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1518564213][/DOUBLEPOST]Како беше онаа за Маркисио ?
 
Последно уредено:

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Овоа чао Алегри го пишувате од шо сакате да сте интересни или имате пропуштено терапија неделава?

Па Конте од ноември има подобар скор од Муринјо па е пред отказ, а другиов доби покачување на договор. :ROFLMAO:

Како бе живеете у живото ако се‘ е подмачкано и ги издоминираме сите у лига, лш и куп и бод да не изгубеме со години? Толку ли ве имат тепано од дома шо на фифа сите играчи ги имате бустано до 99 и играте после на Уорлд Клас??? Боо :чда: шо се нема да се изначите човек.

Јесте дека не клецнаа крај на прво и цело второ али Тотенхем е, не е Бамбер Бриџ ебате беља.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom