Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Требаше да ја гуглам


Па кај да најдеш истомисленик бе Маја, фацава е ко редовно да плаќа персоналец во ујп.
Аман па ти, сите ги исплука, доволно е да кажеш дека не ти е убава. :D

Ете на @Џонтра Волта му е симпатична, си најдов истомисленик. Барем еден. :LOL:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Сирша била убава. Ко типац што сменил пол личи.

Али ај можда некој и на трансџендери се пали. :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Сега чекам уште некој да се избаци дека онаа јапонкана/корејкана/кинескињана од Грејс Анатоми е убава и да ја затвориме темава за навек.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Grda e, realno, ama akcentot ja prai sexy.

Koa sme kaj teenage generacijata koi porasnaa, twilight pattison i steward se oporavija za site pari
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Сега чекам уште некој да се избаци дека онаа јапонкана/корејкана/кинескињана од Грејс Анатоми е убава и да ја затвориме темава за навек.
Па да не не е убава? Баш е секси во униформата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.597
Koa sme kaj teenage generacijata koi porasnaa, twilight pattison i steward se oporavija za site pari
Аа, да, алал да ти е! За Патисон не знам, до душа, иако го фалеа за Good Time, ама не сум го гледал уште, ама Стјуард одамна сакав да пишам дека девојчево се оправа, само ми беше страв да не ме распнете. :confused:[DOUBLEPOST=1517683719][/DOUBLEPOST]
Фреди е ист случај ко Ронан, карактеристичен и добар талент уште од мал. Сега е префрлен во последно време на тв, претходно Bates motel, а сега The good doctor.
Немав поим кај е Фреди. Јас мислев дека е изгубен случај ко Меколи и Осмент, ама ете, сум згрешил. Инаку, да, како мал беше ѕвер!
[DOUBLEPOST=1517683847][/DOUBLEPOST]
И мене ми е симпатична.

Види го джимеи... :D



...

 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Еј дај бе што е ова, треба да има предупредување ама не 18+ него 30+. Каква грда фаца ууу.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Molly's game е одличен. Се познава дека филмот е на Соркин по маестралните реплики. Има некоја феминистичка шема како ги бира улогите Џесика бидејќи оваа улога ептен ме потсетува на онаа во Miss Sloane
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
На шести февруари во Кинотека на МКД ќе го даваат Happy End на Ханеке.

Сигурен сум дека ќе го најдете @Zlatikevichius таму спремен за реприза на филмот :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Ако мислиш дека женска ти кријат нешто, однеси ја на филмов, до пола гледање све ќе ти признајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom