Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Po lagano ke vleze Caramela over 23.5 negoli Isaiah ..ajmo Isaiah uste 7poena i 2 Caramela ..pa da se cekat Wade i Kanter over ..i golemata cetvorka od GSW i Cavsi ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ajmo uste po dva poena be crncin..da vi go nacuka Trump ..
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Еве некој период почнав да играм играчи НБА и стварно не ми е јасно како имате живци да играте ова. Ќе ти фали еден поен цела четртина и играчот ќе е во игра и нема да даде или едноставно ќе го повлечат од игра. Некад ќе се распукаат екипиве у една четвртина накај 30 поени и во истата утакмица во дурга четвртина ќе дадат помалце од 20 поени.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
6.837
Еве некој период почнав да играм играчи НБА и стварно не ми е јасно како имате живци да играте ова. Ќе ти фали еден поен цела четртина и играчот ќе е во игра и нема да даде или едноставно ќе го повлечат од игра. Некад ќе се распукаат екипиве у една четвртина накај 30 поени и во истата утакмица во дурга четвртина ќе дадат помалце од 20 поени.
Еве ти свеж пример, Ги фаќам Кармело + и Роуз + и уште Хорфорд 16.5 + го чекам и се зацементира на 15. Мислам и дека воопшто не даде кош во последната 1/4.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.020
Поени од реакции
112.378
Еве некој период почнав да играм играчи НБА и стварно не ми е јасно како имате живци да играте ова. Ќе ти фали еден поен цела четртина и играчот ќе е во игра и нема да даде или едноставно ќе го повлечат од игра. Некад ќе се распукаат екипиве у една четвртина накај 30 поени и во истата утакмица во дурга четвртина ќе дадат помалце од 20 поени.
Затоа не се играат по 100 играчи на тикет и не се игра било кого него се пратат формата, меч апот и уште пар ствари.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Затоа не се играат по 100 играчи на тикет и не се игра било кого него се пратат формата, меч апот и уште пар ствари.
Абе јасно ми е тоа, максимум 2 - 3 играчи ставам на тикет. Ама ова со гранците го одредуваат цела машинерија на луѓе и буквално ми е ко да играш на рулет црно или црвено. Еве сеа на пример го фатив Love под 20,5 ама уште од почеток на 4та четврина застана на 20 поени. Е сеа некад ќе испадне вака некад поинаку, мубаетов ми е дека од многу фактори зависи споредено со некои други игри на кои што може да се уплати.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.675
Поени од реакции
2.621
За утре сингл
Арсенал Х2, @3.4 мора да ја пробам

Јунајтед 1-1и2+@1.91
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Леброн Роуз и Бредли си влегоја лагано ајде уште Дивиот и Кантер + и Пол -..
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.949
Поени од реакции
9.581
Не дека некој ке ми купи некој тип али чисто информативно ако сака некој да ме прати за КХЛ имате линк во потпис (не е скапо уствари незнам како одат да се купат ја добивам ситница 12 цента) ке глеам на секоја утакмица да иам некоја анализа кратка илдолга на англиски или македонски :icon_mrgr:
Епа навали народе :D:D:D
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.437
Поени од реакции
5.560
На Батлер у спортлајф од 23 го намалиле на 21 и за минус му е 1,70...клошари. Земав го ставив Порзингис минус пошто немав идеја, па што го ебам.

Леброн 26,5+
Лав 20,5-
Порзингис 19,5-
Дремонд Грин 11,5+
Тргам од дома со направена фул анализа да им пуштам Илјадарка на тие 4 и ми го куца тикетот и гледам Батлер 21,5- 1,70 коефициент...

Го стонирам тикетот и немав идеја и така Порзингис го ставив...

Еве сега Батлер кошот го крши...да ме јебе коњ.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Za utre, Arsenal 0-3, Chelzi 1, Utd 1 i t1, City 2, Norwich gg, Swansea 3+
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.258
Поени од реакции
3.286
Утре на Вотфорд му дават 2.45 , плаче за сингл. Знае некој дали ќе е спремен Бентеке од КПР , го пишува повреда на коленото?
И мене ми мириса на 1..
За Бентеке ако дознаеш нешто пиши ама за овој од Кристал не од КПР :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom