Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Se pocna minata nedela.Pocna da mi pisuva poraki, mnogu sum i bil sladok, i takvi stvari, i se bese super posle se zapoznavme. Posle nekoe vreme toest od pred 2-3 dena se smeni, pocna da ne mi vraka na poraki, i taka vcera vika mislam deka ja i ti nema da uspeeme vo ova...nekela da bide vo vrska vo koja sto nema idnina, zatoa sto posle 8-9 meseci se vrakam doma(momentalno ziveam vo amerika).i ja prasav kolku od tvoite bivsi si idela poveke od 8 meseca i mi vika ne sum imala decko...
I taka neso sega sme "prijateli" samo.Stvarno mi treba pomos epten mi se sviga devojcevo!
Аман бе не за друго ама мора да има убави девојки и во Америка (а во кој град уствари и живееш во куќа или во зграда) најубаво би ти било да се допишуваш со неа, но мораш да најдеш и таму девојки. Сега ти ќе и се додворуваш на некоја која што е океан одалечена од тебе, а ќе видиш уште 100 подобри од неа само штом ќе погледнеш од прозорецот.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
ама ако се “изгори“ а и да останат другари, нема веке да си викаат брат/сестра...се ке се сведе на Еј кај си бе, добар/ра??....
пер па тоа зборам и ја неможе да се изгори а да останат истите другари... коа се знае шо им се врти во глава

Abe vrie od takvi sto se za edna vecer ama ne mi e toa poentata, ovaa e podruga :)
пер според мене... ама според мене.. значи типката очигледно не сака да има нешо више такада и да напнеш да испадне пак да се фатите нема да биде истото ко шо било претходно.. ке биде некако ко ради реда ... ама сепак вреди да се проба.. земи симињај троа ѕвезди ги има таму многу нешо муабети интересни пробај се мора нешо да упали..
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Во најдобра другарка... што? Си се заљубил?

Како знаеш? Сте се смувале?

Оди на секс, па што биде. Мислам, од другарството веќе ништо не може да биде - или ќе ти биде сè, или ќе ја изгубиш. Да му се невиди, тоа е љубовта, многу незгодна работа...

Se pocna minata nedela.Pocna da mi pisuva poraki, mnogu sum i bil sladok, i takvi stvari, i se bese super posle se zapoznavme. Posle nekoe vreme toest od pred 2-3 dena se smeni, pocna da ne mi vraka na poraki, i taka vcera vika mislam deka ja i ti nema da uspeeme vo ova...nekela da bide vo vrska vo koja sto nema idnina, zatoa sto posle 8-9 meseci se vrakam doma(momentalno ziveam vo amerika).i ja prasav kolku od tvoite bivsi si idela poveke od 8 meseca i mi vika ne sum imala decko...
I taka neso sega sme "prijateli" samo.Stvarno mi treba pomos epten mi se sviga devojcevo!
Нејќе да биде во врска? Аа... дали би спиела со тебе?

Ако не, а ако баш ти се свиѓа како што велиш, работи повеќе да ја однесеш во кревет.

А ако не ти се работи до толку, најди друга (за во кревет, нормално).

Ми се чини дека ти неа ја гледаш само како плен што не можеш да го имаш и троа ти е криво. Тоа чувство ми е познато.

Во секој случај, ако барем и малку те провлекува, кажи ѝ. И кажи ѝ зошто (откако прво пред себе ќе бидеш чист во врска со тоа, се разбира).
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Edno zlatno pravilo.
POMEGJU masko i zensko nema >>>DRUGAR<<<

Taka da pravete si merak na dusata i imajte vrednost.
Koga togas ke dojde sama vistinskata. Dzabe se macite da ja najdete.
Pozz do site
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
Edno zlatno pravilo.
POMEGJU masko i zensko nema >>>DRUGAR<<<

Taka da pravete si merak na dusata i imajte vrednost.
Koga togas ke dojde sama vistinskata. Dzabe se macite da ja najdete.
Pozz do site
Se soglasuvam so ova. Nikoga nemalo a i nema da ima drugarstvo pomegu masko i zensko..:smir:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Edno zlatno pravilo.
POMEGJU masko i zensko nema >>>DRUGAR<<<

Taka da pravete si merak na dusata i imajte vrednost.
Koga togas ke dojde sama vistinskata. Dzabe se macite da ja najdete.
Pozz do site
А во претходните постови само објаснуваше дека не можеш да најдеш девојка и дека со сите нив си само другар.
А сега пишуваш дека не може да има другарство меѓу момче и девојка. Реши се:)

И не верувам во она, не се мачете вистинската кога тогаш ќе се најде.
Верувам дека за сите има љубов некаде и таа треба да се најде и да се потруди за да се добие.
А не да се чека дома на ѕвонче да ти зазвони сама:)
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
А во претходните постови само објаснуваше дека не можеш да најдеш девојка и дека со сите нив си само другар.
А сега пишуваш дека не може да има другарство меѓу момче и девојка. Реши се:)

И не верувам во она, не се мачете вистинската кога тогаш ќе се најде.
Верувам дека за сите има љубов некаде и таа треба да се најде и да се потруди за да се добие.
А не да се чека дома на ѕвонче да ти зазвони сама:)
Или па да пише на мсн или смс:pos2::pos2: Озбилно, се слагам со тебе:helou:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
А во претходните постови само објаснуваше дека не можеш да најдеш девојка и дека со сите нив си само другар.
А сега пишуваш дека не може да има другарство меѓу момче и девојка. Реши се:)
до мислењата му е стало..
И не верувам во она, не се мачете вистинската кога тогаш ќе се најде.
Верувам дека за сите има љубов некаде и таа треба да се најде и да се потруди за да се добие.
А не да се чека дома на ѕвонче да ти зазвони сама:)
ако ја чекаш љубовта на твојот живот, и конечно ја најдеш...не радувај се, можеби и таа ја чека својата...
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Se pocna minata nedela.Pocna da mi pisuva poraki, mnogu sum i bil sladok, i takvi stvari, i se bese super posle se zapoznavme. Posle nekoe vreme toest od pred 2-3 dena se smeni, pocna da ne mi vraka na poraki, i taka vcera vika mislam deka ja i ti nema da uspeeme vo ova...nekela da bide vo vrska vo koja sto nema idnina, zatoa sto posle 8-9 meseci se vrakam doma(momentalno ziveam vo amerika).i ja prasav kolku od tvoite bivsi si idela poveke od 8 meseca i mi vika ne sum imala decko...
I taka neso sega sme "prijateli" samo.Stvarno mi treba pomos epten mi se sviga devojcevo!
..мене овде ми мириса какао масло од другарките..зашо 70 % тие можат да го сменат мислењето..но верувам дека они го мислат доброто за неа..
..абе сеа..штом ти пишувала пораки...и се допаѓаш...и штом сеа вака забегува...се плаши од нешто оваа...тоа треба да го дознааеш..:helou:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Јас сум 3-та,таа е 1-ва година.Многу ми се допаѓа,мош и сум заљубен во неа.Не знам.Двапати ни се сретнаа погледите,се гледавме збунето.Не знаев што да и кажам.Кога ќе ја видам ја вртам главата на друга страна.Не сум срамежлив со женските и ова никогаш претходно не ми се случило.Зошто така баш сега и баш со неа не знам.Знам само дека многу ми се допаѓа.:toe:
Совет?
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Јас сум 3-та,таа е 1-ва година.Многу ми се допаѓа,мош и сум заљубен во неа.Не знам.Двапати ни се сретнаа погледите,се гледавме збунето.Не знаев што да и кажам.Кога ќе ја видам ја вртам главата на друга страна.Не сум срамежлив со женските и ова никогаш претходно не ми се случило.Зошто така баш сега и баш со неа не знам.Знам само дека многу ми се допаѓа.:toe:
Совет?
Леле чоече еј, истава ситуација и кај мене, ама потполно иста. Не сум срамежлив али пред оваа се губам ко теле.
Дај стварно како да не се срамам пред неа, неможам ни збор да изговорам.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Леле чоече еј, истава ситуација и кај мене, ама потполно иста. Не сум срамежлив али пред оваа се губам ко теле.
Дај стварно како да не се срамам пред неа, неможам ни збор да изговорам.
Па тоа е најчудно.Со другите сум како пред огледало,пред оваа кога сум како Господ да е пред мене и уста не можам да отворам.:toe:
Ај мош ќе ни даде добар совет некој.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom