Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Испитај прво ситуација,малку од околу,да видиш како таа ќе реагира,оти ако одма и кажиш,а таа ги нема истите чувства,си го ризикуваш другарството и можи никогаш поќе да не си зборните,можи да ви се уништи пријателството.:helou:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Нема да ти збори само ако е малце лева во умот. Не брзај, пополека, немој да ја бомбардираш со твоите помисли. Ако бидне нешто, пак ќе си го имате другарството, нека не те заплашува таа помисла.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Хехе ова ме потсети ова кога ја читав Марта и слична ситуација беше меѓу Неа и Бошко . Ok back to business. Следи ги нејзините постапки ако се однесува ептен многу другарски спрема тебе тогаш тоа и ќе останеш, о и пробај направи ја љубоморна некако (Пр. некое девојче што ти се "допаѓа" ќе речеш ауу што убава е, тинтири минтири ова функционира веруј ми. Ако рече па и јас сум убава значи и се допаѓаш или пак ако рече доста само за неа зборуваш :). Ама сепак дур не и кажеш нема да дознаеш ни самиот нели? Или ако имаш некој може да ја праша што осеќа она спрема тебе, може ќе се изненадиш :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
иди на сигурно.. една стратегија за и да ти лупне корпа да не ти се налути најчесто пали во стил демек на шала ваму таму ако ти лупне корпа ке се переш малце и ке средиш ситуација за 5-6 дена се по старо ке биде... а доколку ти успее нек ви е со среќа :)
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
иди на сигурно.. една стратегија за и да ти лупне корпа да не ти се налути најчесто пали во стил демек на шала ваму таму ако ти лупне корпа ке се переш малце и ке средиш ситуација за 5-6 дена се по старо ке биде... а доколку ти успее нек ви е со среќа :)
ili pak eve ideja nesto.
vo razgovor otvorete tema za bas takva situacija i vidi sto kako misli :P:P:tapp: :uvo: :tapp: :uvo: :tapp: :uvo:
 
B

black angel

Гостин
Ризикувај па што биде ќе биде...Не вреди да се измачуваш....Од друга страна, може и она чувствува нешо за тебе повеќе од другарство па ќе се погодите и ќе ви тргне работата....
ama mozebi custvuva nemame nekoja sigurnost tuka.mozebi ke imaat nesopoveke a moze da ja zagubi i kako drugarka.toa e mec so dve ostrici
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Toa mi e muabetot... A verujte takov covek ne ste sretnale.. :kesa:
Испровоцирај ја, али немој да те погледне вака :|. Ќе видиш како ќе реагира. Ако е ок, планирај утре уште една провокација, ако е толку деликатна... :) Џоа фиwм јеботе...:D
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ama mozebi custvuva nemame nekoja sigurnost tuka.mozebi ke imaat nesopoveke a moze da ja zagubi i kako drugarka.toa e mec so dve ostrici

Епа тоа ти е живот...Или ќе биде среќен со неа и ќе бидат пар или па ќе ја глеа секој ден како не може да биде негова и ќе фантазира за тоа како би биле убав пар а нема ништо да напраи...Тука иде виша филозофија...Ако е коцкар по природа Go for it, ако не е , молим лепо, нека ја глеа и нека бидат другари се додека ќе може да ја глеа...

Тоа е личен избор...Јас само кажав јас што би напраил...А сум бил у слична ситуација, сум го напраил тоа што го кажав, јбг сеа, кај мене не упали ама тоа не значи дека кај него нема да успее...:wink:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
пер во секој случај е ризик.. јесда повекето се изгореле (спаѓам во тие) ама има дечки и шо се изгореле но сепак останале другари.. не како што било претходно пак ке те глеа со друго око пошо знае дека и ти не ја гледаш со истото... ме разбираш.. ама според мене испитај ситуација и иди на сигурно .. нешо од околу па низ шала и ке си добиеш одговор без да свати уопште
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
пер во секој случај е ризик.. јесда повекето се изгореле (спаѓам во тие) ама има дечки и шо се изгореле но сепак останале другари.. не како што било претходно пак ке те глеа со друго око пошо знае дека и ти не ја гледаш со истото... ме разбираш.. ама според мене испитај ситуација и иди на сигурно .. нешо од околу па низ шала и ке си добиеш одговор без да свати уопште
ама ако се “изгори“ а и да останат другари, нема веке да си викаат брат/сестра...се ке се сведе на Еј кај си бе, добар/ра??....
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Немој никад да ја игнорираш бре! Претпоставувам дека си 8мо одд тогаш немаш гајле.. само избегавај да се понашаш како идиот како своите другари да глумиш лудило, биди малце посериозен, знам тешко е тоа такви ти се годините али потрудисе.... кај и да е полу матура ќе ти биде... ќе се случи нешто... глеј сеа за нова година иди со неа:) послушајме сум го прошол тоа и увек излага ко што треба.... бар во тие години е лесно :)

Само биди посериозен за твоите години и ќе успееш.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Se pocna minata nedela.Pocna da mi pisuva poraki, mnogu sum i bil sladok, i takvi stvari, i se bese super posle se zapoznavme. Posle nekoe vreme toest od pred 2-3 dena se smeni, pocna da ne mi vraka na poraki, i taka vcera vika mislam deka ja i ti nema da uspeeme vo ova...nekela da bide vo vrska vo koja sto nema idnina, zatoa sto posle 8-9 meseci se vrakam doma(momentalno ziveam vo amerika).i ja prasav kolku od tvoite bivsi si idela poveke od 8 meseca i mi vika ne sum imala decko...
I taka neso sega sme "prijateli" samo.Stvarno mi treba pomos epten mi se sviga devojcevo!
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Se pocna minata nedela.Pocna da mi pisuva poraki, mnogu sum i bil sladok, i takvi stvari, i se bese super posle se zapoznavme. Posle nekoe vreme toest od pred 2-3 dena se smeni, pocna da ne mi vraka na poraki, i taka vcera vika mislam deka ja i ti nema da uspeeme vo ova...nekela da bide vo vrska vo koja sto nema idnina, zatoa sto posle 8-9 meseci se vrakam doma(momentalno ziveam vo amerika).i ja prasav kolku od tvoite bivsi si idela poveke od 8 meseca i mi vika ne sum imala decko...
I taka neso sega sme "prijateli" samo.Stvarno mi treba pomos epten mi se sviga devojcevo!
Е па дечко ако толку многу ти се свиѓа,врати се во Македонија за стално и готово,случајот е решен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom