Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Г

Гоццццце

Гостин
Одиме 6 месеца, али во последно време се менува, многу се менува.
Секој ден го менува расположението и карактерот кон мене. Некогаш е супер и се е таман,некогаш чаршија е добро се и ке седнеме некаде муабет ова она и ке заќути наеднаш и никаде ја нема. Некогаш на мсн или скајп ке почне нешто да се понаша и да се однесува со мене како со ѓубре, и кога ке и спомнам нешто, коа ке ја прашам зошто е таква ке почне нешто као демек ништо не ти чини , толку ли сум никаква и така натаму. И неможам повеќе ништо да направам. После тоа ке се управи ден-два, и пак истата приказна. И веќе незгодно ми е да и викам или да и се пожалам, не бива веќе вака.
......А ја сакам.
Помош?
Edit: Оваква е последниот месец-два. Нема друг. Гарантирам.
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Одиме 6 месеца, али во последно време се менува, многу се менува.
Секој ден го менува расположението и карактерот кон мене. Некогаш е супер и се е таман,некогаш чаршија е добро се и ке седнеме некаде муабет ова она и ке заќути наеднаш и никаде ја нема. Некогаш на мсн или скајп ке почне нешто да се понаша и да се однесува со мене како со ѓубре, и кога ке и спомнам нешто, коа ке ја прашам зошто е таква ке почне нешто као демек ништо не ти чини , толку ли сум никаква и така натаму. И неможам повеќе ништо да направам. После тоа ке се управи ден-два, и пак истата приказна. И веќе незгодно ми е да и викам или да и се пожалам, не бива веќе вака.
......А ја сакам.
Помош?
Edit: Оваква е последниот месец-два. Нема друг. Гарантирам.


Хм.. ова ме потсеќа на мојата врска ..
изгледа ви треба простор ако таа веќе започнала со понашање мора да реагираш..Кажи и како мислиш, и нема што да ти биде незгодно.
А несакам да те разочарам ама дефинитивно нешто не чини во врската, обиди се да преземеш нешто, сепак си машко.Така беше и со мојата врска, некогаш ќе седневме и немавме муабет, и двајцата ќе закутевме, значи нешто се дешава.
Ох и јас имам прблем а совет давам, како и да е, сакам да пмогнам :toe:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Хм.. ова ме потсеќа на мојата врска ..
изгледа ви треба простор ако таа веќе започнала со понашање мора да реагираш..Кажи и како мислиш, и нема што да ти биде незгодно.
А несакам да те разочарам ама дефинитивно нешто не чини во врската, обиди се да преземеш нешто, сепак си машко.Така беше и со мојата врска, некогаш ќе седневме и немавме муабет, и двајцата ќе закутевме, значи нешто се дешава.
Ох и јас имам прблем а совет давам, како и да е, сакам да пмогнам :toe:
Да али простор у смисол дека се гушиме или нешто слично-нема смисла оти неделно се гледаме дури 3 пати. И кажувам што мислам, и сега ме обвинува дека ништо не ми чини. Што да превземам...? :)
 

Tea ^^

★ loli pop ★
Член од
15 октомври 2008
Мислења
187
Поени од реакции
8
Да али простор у смисол дека се гушиме или нешто слично-нема смисла оти неделно се гледаме дури 3 пати. И кажувам што мислам, и сега ме обвинува дека ништо не ми чини. Што да превземам...? :)

Да во смисла дека се гушите, затоа што и јас се така осеќав а и бившиот.Па Гоце земи скроти ја малку пошто викаш дека си и кажал што мислеш а она те обвинува, и што сега ќе оставиш ли таа да командува, ама гелдам дека оваа те измачува, земи заржи и малку, ајде малце мушки!!!:vozbud::zlo:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
Па несакам да сум јас таа што ќе оде прва и што ќе сака да се помири.
Искра има инаку се поздравуваме, а од тогаш бевме еднаш заедно и си направивме муабет и ми вика дека ме сонувал, сум му недостигала.. бла бла..
Ама сакам тој да го преземе чекорот, пошто знам дека уште не сум го заборавила и знам на што стојам јас самата, ама по се изгледа дека тој незнае, затоа ќе решам на времето, да му дадам простор..
Сега кога не сме заедно не сакам ни муабет со него, ниту пак да го видам, а секогаш прв започнува муабет, стварно не го сваќам..Му давам уште малку време, крај на крај не е само тој машко, сите го викаме тоа но кога се поврзеш со некого не е сеедно.
Па ќе видиме што резултат ќе излезе.:helou:
Ама сепак, не ми е лесно.. а како што и тој ми кажа и нему не му било лесно, значи само се мачиме. ццццц ...
my love is pain
не е на арно
zosto da ne bides ti prvata? Golema rabota ako prva pocnes da pravis muabet na taa tema, ako ne drugo bar ke go ohrabris malce:smir: A cim ste idele dolgo nema zosto da ti bide neprijatno slobodno pocni prva ke vidis se isplati...:helou:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И реков дека сум заљубен во неа, и таа тоа добро го прифати... Ја прашував дали има некој друг, вика дека нема......(скратен постот)
Стварно незнам што друго да направам.. Некој предлог?
Друже глаем дека уште сте на почеток. Се надевам дека не ти значи толку премногу. Речи и џа или бу. И ти заебаај се со други цурки од класот или надвор и стај ја на игнор. Ако сака ке те побара ако не терај си. Зарем ке се влечиш бесконечно кон неа? :)))Ако сака сака ке си побара. Стај ја малце на игнор и играј малце на љубомора.:))
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
pa nemoze nikoj da ti kazeme sto tocno da napravis i da kazes.bidi opsuten zezaj se i najvazno od se bidi uporen.ponekogas kaj nas devojkite toa pali.iskreno trgnuvam od mene kolku pati sum zavrsila so nekoj za kogo od prva sum rekla nema sansi.taka da ne se otkazuvaj samo pazi da ne preteras za da ne stanes napaden.inaku slobodno mozes da se rasfrlas so komplimenti,da im se smeskas na site devojki ponudi se za prevoz i sl
p.s.i nikogas nemoj da se zamaras sto ke recat drugarite,okolinata dali ke te ogovaraat ili bl bla .ic da ne ti e gajle
fala naljib. a na primer vie devojkite sto najmnogu da kazam "ve pali".
sto najmnogu posakuvate ili ocekuvate od masko. pa da kazam vo zapoznavanje ili pak eve da bide vo podugacka vrska ??????
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
fala naljib. a na primer vie devojkite sto najmnogu da kazam "ve pali".
sto najmnogu posakuvate ili ocekuvate od masko. pa da kazam vo zapoznavanje ili pak eve da bide vo podugacka vrska ??????
od licno iskustvo ti kazuvam da ne slusas zensko sto ke ti kaze deka "gi pali"kaj maskite ,nikogas ne se poklopuva toa sto ke go kazat i toa sto navistina gho sakaat,ova vo poveke navrati sum go videl pa i iskusil.
- a za devojkata za koja baras sovet,samo baraj i gi i najdi i gi slabite tocki.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
se soglasuvam so aleks67 i nikoj nemoze tocno da ti kaze sto i kako zosto sekoja devojka e razlicna.jas samo ti spomenav deka ponekogas kaj nas pali toa sto si uporen i da bides sekogas tuka koga i trebas, pa nekogas bi trebalo da dojdat i tvoite 5 min,no nemora da znaci.ajde izlezi i druzise,zapoznavaj go zenskiot svet sigurno postojat mnogu devojki sto baraat takov kako tebe.i samo opusteno
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
ok ok fala decki na pomosta.bas vecer izlagam :P.
da vidam so ke pravam.idam so drugarka i nejzino drustvo :P.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Друже глаем дека уште сте на почеток. Се надевам дека не ти значи толку премногу. Речи и џа или бу. И ти заебаај се со други цурки од класот или надвор и стај ја на игнор. Ако сака ке те побара ако не терај си. Зарем ке се влечиш бесконечно кон неа? :)))Ако сака сака ке си побара. Стај ја малце на игнор и играј малце на љубомора.:))
Хмм... малку тешко да паднам на тоа ниво. За игноре, веке е ставена 2-3 дена, гледам сака нешто муабет да прави ама тешко и оде. Планирам да ја прашам за во сабота да излезаме заедно, ако не сака, so long... Па игноре уште недела дена и ако не спомне нешто... its time to move on... Добар план или ит сакс?
 

Benyaminn

Born To Die
Член од
5 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???

Ризикувај па што биде ќе биде...Не вреди да се измачуваш....Од друга страна, може и она чувствува нешо за тебе повеќе од другарство па ќе се погодите и ќе ви тргне работата....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Прашај ја но посочи и дека сакаш да останете другари и ако одбие . Иако нема да те гледа исто после тоа , сепак обиди се да се врати се како што било..:)
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Vo najdobrata drugarka u pm :nesvest: si se vikavme BRAT i SESTRA i nikogas ne pomisliv... ama se sluci... I sto sega? Da i kazam i da rizikuvam da ja zagubam i kako drugarka.. ili da patam vaka do beskonecnost???
Бенџи, какво другарство, ти не ја глеадаш више со другарски очи. Заборави другарство. Иди на све или ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom