Game of Thrones

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
http://ind.pn/1RQERPO

Planirale da gi kratat poslednive dve sezoni, neznam kolku e verodostojno ali slednata sezona da bide nesto kako part 1 i da sodrzi 7 epizodi a vo 2018 da bide part 2 so 6 epizodi
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
http://ind.pn/1RQERPO

Planirale da gi kratat poslednive dve sezoni, neznam kolku e verodostojno ali slednata sezona da bide nesto kako part 1 i da sodrzi 7 epizodi a vo 2018 da bide part 2 so 6 epizodi
Пред почетокот на оваа сезона објавија дека најверојатно следната ќе има 7, а наредната 6 епизоди.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Ептен се убрза дејството сега кога не зависат толку од книгите а серијата е премногу популарна за да има уште една сезона. Ваква слична финта направија мислам со Breaking Bad
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.103
Поени од реакции
9.041
Па Фреј останаа сојузници со Роб Старк иако овој го прекрши нивниот договор. Додуша, доволно долго само за да му се одмаздат, но сепак, за очекување е прво малку калкулантство. Башка што Волдер Фреј веројатно не ја ни памети дебелата Валда затоа што има едно 20-тина ќерки и двојно повеќе внуки и уште толку правнуки...
Оваа ќе ја памти пошто колку што беше тешка толку во злато/сребро му испати на Roose Bolton да ја земе. :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ептен се убрза дејството сега кога не зависат толку од книгите а серијата е премногу популарна за да има уште една сезона. Ваква слична финта направија мислам со Breaking Bad
Како тоа премногу популарна за повеќе сезони?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
На утрешната епизода работеше еден мој другар и ќе го има у кредитс.
Не смеам да кажам дали уште одамна знам или не знам некои или никои работи во врска утрешната епизода.
 
Последно уредено:

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Eве ја ќе кажам:
The broken е епизодата, што подразбира дека ќе го сретнат The hound шо нормално е жив бидејќи дечките од ГоТ не би пропуштиле спектакуларно да ја прикажат неговата смрт. A и во книгата имаше еден hint кога Бриен отиде во Quiet Isle и го виде типот близу еден манастир како копа гробови и беше прикажан како повисок од нејзе и целиот со рани/лузни.
Баш и на реддит само за тоа се зборува, за trial by combat помеѓу браќата: the hound vs. the mountain.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
иначе:

На денешен ден, пред две години беше емитувана најшокантната и можеби епизодата со најголем импакт врз светот во историјата на телевизијата.

THE NORTH REMEMBERS!
Веќе три години... вистинските северњаци никогаш не забораваат...

THE NORTH REMEMBERS!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
The north remembers!

Sent from my SM-G357FZ using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Прекрасни критичари сте :aplauz::aplauz::aplauz: Не знаете да уживате во серијата, само рачки си барате. Ако не ви чини, не глеајте. Simple as that.
Да. И ја тоа им викам на овие од шарена револуција шо протестираат - Не знаете да цените, ако не ви чини овде исселите се.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Каснам 5 дена, ама вечерата кај Тарли ми беше напната како кога Џеси беше на вечера кај Волтер и Скајлер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom