Game of Thrones

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Kaj moze da gleam online epizodite (ovaa i ostanatite shto ostanuvaat)?
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Чекај, како бе. Озбилно мислев има уште 20 минути кога Планината ја зема секирата и викам ај да тркнам до вц. Враќам се, стискам плеј и оно завршува епизодата. Втф. :confused:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Различна динамика од преходните епизоди, добар build-up за срањата што ќе следат. Посебно ми се допадна регрутирањето на куќите на северот и "дуелот" на Blackfish и Kingslayer.

CLEGANEBOWL GET HYPE!!! :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
The Hound is back!
Аф, аф.
Аф, аф.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.253
Поени од реакции
37.885
Boring.

Барем Тирион да испукаше некоја мудрост на 2 минути.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.158
Поени од реакции
18.073
Различна динамика од преходните епизоди, добар build-up за срањата што ќе следат. Посебно ми се допадна регрутирањето на куќите на северот и "дуелот" на Blackfish и Kingslayer.

CLEGANEBOWL GET HYPE!!! :D
Толкаво палење со северот како се лојални курац палац и никако да видиме the north remembers :)
Јако ќе биде со Clegane ова,само со вакво требење на сељациве ми изглеа само војници има во Вестерос.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Толкаво палење со северот како се лојални курац палац и никако да видиме the north remembers :)
Јако ќе биде со Clegane ова,само со вакво требење на сељациве ми изглеа само војници има во Вестерос.
Не е така едноставно, прво Санса е Болтон и е уште многу глупа, Џон е копиле, башка беше лорд командант, а сега тргвит во поход со 2000 дивјаци со него, колку и да се лојални куќите не знаат уште како стојат работите потака од ѕидот и многу голем ризик прават ако тргнат во нова војна, а очито не го знаат и Ремзи какво копиле е.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
филер епизода, али многу добра.
не очекував Д Хаунд да преживее, имаше шпекулации ама сепак бев изненаден.
уште кога ја видов бабата во позадина, знаев дека е тоа девојчето, ама мислев Арја ќе изреагира пред да ја избодат, и стварно нез како ќе го преживее тоа.
кога слушнав за кастингот на Иан МекШејн, мислев дека ќе има некоја кратка ама голема улога, можеби Д Мед Кинг, и разочаран сум што на таков глумец му дале ваква глупа улога.
мислам дека Џејми нема да ја преживее сезонава.
ако тие тројцата беа од Д Бенд Оф Брадерс, можеби повторно ќе го видиме Берик и свештеникот, мислам дека не ја тупеа со боговите за џабе!

некој знае што значеше тоа розата, кралицата што и ја даде на баба и?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
некој знае што значеше тоа розата, кралицата што и ја даде на баба и?
Дека сеуште си е лојална на куќата, не и го испрал мозокот стариот.
 
H

HoT IcE

Гостин
Многу брзо ми помина епизодава бе.
Солидна, солидна убаво затишје пред бура. :D
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
ако тие тројцата беа од Д Бенд Оф Брадерс, можеби повторно ќе го видиме Берик и свештеникот, мислам дека не ја тупеа со боговите за џабе!
Не ми изгледаше како да се од таму.

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.715
Поени од реакции
52.650
кога слушнав за кастингот на Иан МекШејн, мислев дека ќе има некоја кратка ама голема улога, можеби Д Мед Кинг, и разочаран сум што на таков глумец му дале ваква глупа улога.
Воопшто не беше глупа улогата. Би требало да е ептен битна за понатамошниот развој на ликот на Клегејн.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Воопшто не беше глупа улогата. Би требало да е ептен битна за понатамошниот развој на ликот на Клегејн.
Многу ебате, конечно си најде другарче, му го утепаа, па се премисли и отиде пак да им ги крши кичмите.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.126
Поени од реакции
5.900
Многу ебате, конечно си најде другарче, му го утепаа, па се премисли и отиде пак да им ги крши кичмите.
Али најверојатно сега ќе стане побожен, ќе им се приклучи на Faith Militant и ќе гледаме Cleganebowl :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Немора да значи дека ќе биде побожен. Ни самиов што му држеше лекции вика дека не е побожен туку дека се бори за добар човечки идеал, дека никад не е касно да се смениш и да почнеш да помаѓаш на луѓе. Е тука доаѓа на сцена Кучето кое досега беше исполнет со мрза, бес и злоба и се бореше за него, сега цела таа мржња и бес ќе ги искористи да се бори за подобра цел, самиот сака да се искапи, да почне да прави добро. The man wants to redeem himself.
Премногу ги занемарувате дијалозите измеѓу него и овој Септимов, буквално на тацна ни кажаа што ќе прави натака Кучето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom