Game of Thrones

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
На реддит предвидуваат дека Еурон ќе командувал змејови кракени и што уште не.
Неам појма колку се блиску до вистината ама сакам таква епска битка да има со богови и што уште не.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
Мене ептен не ми е јасно како ќе се соберат неколку армии сојузници, од било која од „двете страни“, доколку воопшто може да се каже дека постојат две страни. Фреј ако останат сојузници на Болтонови, ќе биде глупост невидена по тоа што го направи Ремзи на дебелата Фрејка. Исто и Ланистерови со Болтонови по бракот на Ремзи со Санса. Ланистер и Тирел - исто. Единствено Еуроновиот дел од Грејџој би можел да биде сојузник на Болтонови, ама не верувам, зашто некако ми нема поента. И делот од Грејџој кој со себе го однесоа Тара и Теон би можеле да бидат сојузници на сите освен на Болтонови. Таргарјенката не верувам дека би нашла сојузник на Вестерос, иако и тоа не би ме чудело. Останува единственото можно сојузништво меѓу Старк - Арин - Тали. А од Баратеонови остана некој жив освен копилето на Роберт што никој не знае каде е?

Битката на копилињата во епизода 9 ќе биде интересна, па ќе видиме кој чиј сојузник ќе биде.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Абе останаа некои Children of the forest живи во серијава или општо? Им ебаа мамата мртвиве претходната епизода.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Мене ептен не ми е јасно како ќе се соберат неколку армии сојузници, од било која од „двете страни“, доколку воопшто може да се каже дека постојат две страни. Фреј ако останат сојузници на Болтонови, ќе биде глупост невидена по тоа што го направи Ремзи на дебелата Фрејка. Исто и Ланистерови со Болтонови по бракот на Ремзи со Санса.
A Фреј и Ланистер како ти личи? На пример, да му се сипаат на Риверан, едниве одозгора, а другиве одоздола?
Од Крунските земји, на исток, па се до Ланиспорт нема други армии (освен BWB кои не знаеме кај се и она што е подсобрано во Риверан со Блекфиш).

(за серијава зборам)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
A Фреј и Ланистер како ти личи? На пример, да му се сипаат на Риверан, едниве одозгора, а другиве одоздола?
Од Крунските земји, на исток, па се до Ланиспорт нема други армии (освен BWB кои не знаеме кај се и она што е подсобрано во Риверан со Блекфиш).

(за серијава зборам)
Е да, може Фреј и Ланистер, ама пак не би учествувале во „битката на копилињата“. А спомнаа нешто чинам во последниве епизоди - ем Фрејови сакаат да нападнат на Риверан, ем и Џејми тргна натаму, да им помогне на Фреј. А и за BWB имаше некој mention во последниве епизоди, ако не се лажам. Да не спомна некој дека му помогнале на Блекфиш да си го врати Риверан?
 
E

Epsilon

Гостин
Фреј му еба мајката на Старк заради тоа што не се ожени со една од неговите лепотици ( не се заебавам таа последната вредеше за сите), а овој ја фрли на кучињата дебелата и ништо, или можеби сеуште нема инфо за таа случка... :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.630
Поени од реакции
33.184
Фреј му еба мајката на Старк заради тоа што не се ожени со една од неговите лепотици ( не се заебавам таа последната вредеше за сите), а овој ја фрли на кучињата дебелата и ништо, или можеби сеуште нема инфо за таа случка... :D
Да бе, па уште има и теории дека ќе останат сојузници со Болтонови и дека Фреј ќе се борат на нивна страна. Ако испадне така навистина, многу без врска ќе биде.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Да бе, па уште има и теории дека ќе останат сојузници со Болтонови и дека Фреј ќе се борат на нивна страна. Ако испадне така навистина, многу без врска ќе биде.
Па Фреј останаа сојузници со Роб Старк иако овој го прекрши нивниот договор. Додуша, доволно долго само за да му се одмаздат, но сепак, за очекување е прво малку калкулантство. Башка што Волдер Фреј веројатно не ја ни памети дебелата Валда затоа што има едно 20-тина ќерки и двојно повеќе внуки и уште толку правнуки...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Штом стариот ебач Волдер Фреј:cool: ги спомна повторно BWB дека пљачкосуваат по речните земји,уште еден ВАЖЕН(малку подзаборавен) ЛИК is about to apear(повторно)..:zloo:
Можен завршеток на 10та епизода(very likely)...
А и фактот шо Џејми и Бриен Лепотицата доаѓаат кон Риверан,ќе има ретроспектива на настаните од крајот на втората сезона..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Штом стариот ебач Волдер Фреј:cool: ги спомна повторно BWB дека пљачкосуваат по речните земји,уште еден ВАЖЕН(малку подзаборавен) ЛИК is about to apear(повторно)..:zloo:
Можен завршеток на 10та епизода(very likely)...
А и фактот шо Џејми и Бриен Лепотицата доаѓаат кон Риверан,ќе има ретроспектива на настаните од крајот на втората сезона..
Да, да, секоја година ова време, истите муабети....
Можда овојпат стварно.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Grrm na balticon odgovoril so ne. Secnata e od prikaznata lets deal with it. Osven ako ne matkaat
да. и ја знам дека дефинитивно е расчистено со тоа
(али секогаш има шанси тоа да е намерно така во јавност направено)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom