Football Manager 2016

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Прва сезона дупла круна. :D Купував повеќе за иднината во текот на летото. Го земав овој Нкулу, Деле Али, Ренато Санчез, Дембеле од Рен, Батшуаи (кој неприметно сум го оставил на позајмица во текот на сезоната) и некој си Софиан Буфал. :D Зимата ги земав Јулиан Бранд и едно десно бекче од Лапцих, Клостерман или како и да се вика.

Во ПЛ стартував мизерно, некаде во периодот од Ноември до Јануари врзав 12-13 мечеви без пораз и полека почнав да се доближувм до врвот. Од ФА Купот КПР ме избација во 1/8 финале мислам и после цело време бев прв, ама Челзи имаа меч или два помалку, кои доколку би ги тепале ќе ги донесат пред мене. На 5 кола до крај во директен дуел со Челзи на мостот од 0-1 ми ја свртеа 3-1 и таман мислев дека толку од титулата (оти имаа поен предност и меч помалку), наредно коло изгубија 4-1 од Вотфорд и се вратив на првата позиција (со меч плус). :D Наредните 3 кола ги тепавме, а заостанатиот меч го игра меѓу претпоследното и последното коло на гости со Тотенхем. Заврши 0-0, со што јас дома го торпедирав Палас во последно коло и ја освоив титулата со само еден поен пред Челзи. Ја исклучив само еднаш, и тоа кога изгубив од Норич негде на сред сезона, појма неам оти, ме изнервираа нешто оти беа последни, а ме тепаа на Олд Трафорд. :D


Во ЛШ стартував уште помизерно, Лион ме плесна 6-1 во првото коло и имав само 5 поени од првите 4 кола. (во глупата освен Лион бев со Гладбах и ПСВ) Во петто коло им се одмаздив на Лион совладувајќи ги 5-1, за после со 2-2 во Менхенгладбах да се пласирам како втор. Во 1/8 финале го добив Волфсбург и ептен лесно поминав, 7-1 беше вкупен резултат или така нешто, ги тепав и дома и на гости. Во 1/4 финале ми падна Бенфика која го елиминираше Баерн претходно. Првиот меч на гости уште по 20 минути имав негатива од 3-0. Мечот заврши 4-2, а на домашен ги плеснав 2-0 школски и поминав во 1/2 финале каде ме чекаше ПСЖ. 2-1 победа дома, 2-2 на гости, за финале со Челзи. Е тука мора да бидам искрен и да кажам дека ако до тука стигнав без да ја гасам, на финалето ја исклучив еднаш. xD Не сакам да губам во финале, а овие ме водеа 4-0 во 80та минута. :D На преигрувањето мечот заврши 2-2, а во продолжението Депај даде гол буквално на 3 секунди до крајот и ми донесе побед од 4-3. :D


Сеа ме чека Европско со Англија, со 1/4 финале сум задоволен. За летото договорени ми се Тиелеманс, Денис Суарез, Коке и Закарија Бакали.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ја исклучив само еднаш, и тоа кога изгубив од Норич негде на сред сезона, појма неам оти, ме изнервираа нешто оти беа последни, а ме тепаа на Олд Трафорд. :D

Е тука мора да бидам искрен и да кажам дека ако до тука стигнав без да ја гасам, на финалето ја исклучив еднаш. xD Не сакам да губам во финале, а овие ме водеа 4-0 во 80та минута. :D На преигрувањето мечот заврши 2-2, а во продолжението Депај даде гол буквално на 3 секунди до крајот и ми донесе побед од 4-3. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Седи бе кој те знае по колку пати ја гасеш во текот од сезоната. :P


Европското испаднав во 1/8 финале од Хрватска. Заникаде бев во групите, прво пораз 1-0 од Велс, па победа 1-0 со Италија и 1-1 со Грција. Ај ваљда ќе ми се развијат талентираните играчи за СП 2018. :))
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Те заебавам бе, сите сме почнале така :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Hakan Calhanoglu, Karim Bellarabi, Rodrigo Kishna & Zakaria Bakkali ги начекав на фрее и топ играчишта испаднаа. Сигурно и кај другите сејфови подоцна може да се најдат на фрее.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Ако играте со DLF Симоне Ѕаѕа е must buy
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Добро бе што да направам за да ја средам дефанзивата? Секој меч или тепам по 4-3 или губам 3-2, преку кур веќе..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Момци, може линк за download?[DOUBLEPOST=1462135114][/DOUBLEPOST]god damn be quick help me i die
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom