Football Manager 2016

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Пробај да немаш интернет цел ден и само таја да тие на ПЦ а нет коќе фатиш орклучен бавен на пола од dial up :D

Ма да по две утакмици играм и земаж тим на пр преослабен и така до даље. Убо е да си зацрташ мисија само од младинска школа да користиш и развиваш играчи без трансфери да прајш па така е фер :D
Како ти е интересно да ја играш коа не праат трансфери останатите тимови? :D
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Имаше за ова со костимиве во документарецот пред година-две.
Чекај да го најдам, мора да го има на нет.
Аха. Еве го.

https://vimeo.com/108659507

На Steam мислам дека у пакет со играта го даваа.

п.с. Чудни се овие "чекај да го најдам", "аха, еве го" риалтајм постови, нели? Ти не чекаш, одма го добиваш видеото. Ама не го едитирам и престани да ме осудуваш, ебате малициозниот зајадлив човек. :/
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Извини брат, ќе се одлогирам еве.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Ај ако има некое добро дете да ми пушти линк да ја симнам играва, со се последен апдејт, што не заебава. :D

Не сум играл Фудбал Менаџер до сеа, Фифа Менаџер експерт сум, ама ја укинаа пред 2-3 години, играм Сокер Менаџер преку интернет и Фифа. :) Но пошто нема крак за Фифа 16, а мене ми фали фудбалска игра на лап топов ќе и дадам (втора) шанса на играва. :D Ја симнав еднаш пред година-две, ама амблемите на екипите не беа таман, и се разочарав. xD


Оваа што е на замунда таман ли е? :)
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај ако има некое добро дете да ми пушти линк да ја симнам играва, со се последен апдејт, што не заебава. :D

Не сум играл Фудбал Менаџер до сеа, Фифа Менаџер експерт сум, ама ја укинаа пред 2-3 години, играм Сокер Менаџер преку интернет и Фифа. :) Но пошто нема крак за Фифа 16, а мене ми фали фудбалска игра на лап топов ќе и дадам (втора) шанса на играва. :D Ја симнав еднаш пред година-две, ама амблемите на екипите не беа таман, и се разочарав. xD


Оваа што е на замунда таман ли е? :)
Види го за што се разочарал. :facepalm: Најмал проблем е тоа бе, се симнува.

Проблемот у оваа верзија со задњиот крат е што другите екипи не праат трансфери, има таков шугав баг и не е интересна. Почекај малце ваљда ќе искочи асален крак да им ебам све најмило ус пат на копилињата што ја направија играта да не може да се игра.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Види го за што се разочарал. :facepalm: Најмал проблем е тоа бе, се симнува.

Проблемот у оваа верзија со задњиот крат е што другите екипи не праат трансфери, има таков шугав баг и не е интересна. Почекај малце ваљда ќе искочи асален крак да им ебам све најмило ус пат на копилињата што ја направија играта да не може да се игра.
Ја симнав па јас од замунда, ќе ја инсталирам утре ради реда, па ќе чекам саламски крак. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Види го за што се разочарал. :facepalm: Најмал проблем е тоа бе, се симнува.

Проблемот у оваа верзија со задњиот крат е што другите екипи не праат трансфери, има таков шугав баг и не е интересна. Почекај малце ваљда ќе искочи асален крак да им ебам све најмило ус пат на копилињата што ја направија играта да не може да се игра.
Пак исти кур ми се погоди, без правите амблеми, без сликички од играчите, overall рејтинг на играчот неможам да најдам, транфер листа или browse, да си наместам јас какви играчи сакам да барам исто нема никаде.. Ти ебам комлицираната игра, фифа менаџер беше многу поедноставна, а пак одлична. (уште мислам дека е поарна од оваа, ама јбг, глуп свет)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Overall rating бара :tapp:

Тоа ти е аматер. Има една по една сите атрибути да му ги гледаш ако сакаш да те бива, све друго е за пички.

Све друго за што се побуни може да се најде и среди.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Пак исти кур ми се погоди, без правите амблеми, без сликички од играчите, overall рејтинг на играчот неможам да најдам, транфер листа или browse, да си наместам јас какви играчи сакам да барам исто нема никаде.. Ти ебам комлицираната игра, фифа менаџер беше многу поедноставна, а пак одлична. (уште мислам дека е поарна од оваа, ама јбг, глуп свет)
Пиши на гугл football manager 2016 logo pack, face pack и ќе си симнеш ебате.
Земал за глупости се буни, ние тука се ебаваме со багови и триста курци он земал умара за аНблеми. Иди играј gillette manager со Мурињо тоа што е и не замарај. :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Абе не знам како се жалите сите, кај мене топ иде еве веќе 6т сезона сум со Портсмут, и трансфери и атрибути и се си е ок, а немам баш нај нај нов крак мислам дека 16.2 ми е или шо знам
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе не знам како се жалите сите, кај мене топ иде еве веќе 6т сезона сум со Портсмут, и трансфери и атрибути и се си е ок, а немам баш нај нај нов крак мислам дека 16.2 ми е или шо знам
Епа 16.3 се јавува овој проблем. И кај мене 16.2 тераше топ а кај некои имаше проблеми со пензионирање на играчите на 30 години.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Overall rating бара :tapp:

Тоа ти е аматер. Има една по една сите атрибути да му ги гледаш ако сакаш да те бива, све друго е за пички.

Све друго за што се побуни може да се најде и среди.
Па види, ако сакам да разгледам што играчи има си местиш пример 18-21 година, 75-90 рејтинг, националност, првенство, трансфер вредност до 15м, курци палци.. тука не гледам такви нешто. Да не ќе земам сите играчи на играта еден по еден да ги барам. xD


Друга работа, многу е бавна бе. :D[DOUBLEPOST=1460245368][/DOUBLEPOST]
Пиши на гугл football manager 2016 logo pack, face pack и ќе си симнеш ебате.
Земал за глупости се буни, ние тука се ебаваме со багови и триста курци он земал умара за аНблеми. Иди играј gillette manager со Мурињо тоа што е и не замарај. :D
Па неам чувство како да играм со вистински екипи, и дај кажи дали може да средам ова погоре што го пишав под цитатот од Рики.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Па види, ако сакам да разгледам што играчи има си местиш пример 18-21 година, 75-90 рејтинг, националност, првенство, трансфер вредност до 15м, курци палци.. тука не гледам такви нешто. Да не ќе земам сите играчи на играта еден по еден да ги барам. xD


Друга работа, многу е бавна бе. :D[DOUBLEPOST=1460245368][/DOUBLEPOST]
Па неам чувство како да играм со вистински екипи, и дај кажи дали може да средам ова погоре што го пишав под цитатот од Рики.
Кликни на Scouting (на листата лево ќе го најдеш ако имаш очи), иди Known Players или Scouted Players. Лево горе ќе видиш листа на буквално секоја можна спецификација која ја бараш од играч, буквално шо сакаш, позиција, со која нога игра, колку пати бил повикан за репрезентација, возраст и тн.

Рејтингот не фукнционира на таков принцип. Ако играч не ти е скаутиран, ќе пратиш скаут по него да ти даде report. Ќе те извести за сите ствари што ги има, pros and cons, дали се совпаѓа со тимскиот менталитет, дали игра подобро на големи утакмици или потпаѓа под притисок, дали е склон на повреди и тн. Ќе ти го оцени играчот со ѕвездички од една до пет, во зависност од тоа колку е добар и ќе ти каже дали вреди да се купи или не. Исто така, ќе ти даде отприлика колку ќе кошта или ќе рече дека не верува тимот да сака да го продаде. Официјалната трансфер вредност можеш да ја видиш со еден клик од маусот на профилот на играчот.

А за да видиш „рејтинг“ на играчите што веќе ги имаш, исто така ќе им кликнеш на профилот и ќе идеш у Reports табот. На тоа, асистентот ти дава извештај за истиве работи што ги набројав погоре. Колку повисок Judging Player Ability и Potential ти има асистентот, толку поточна анализа ќе направи.

И купи си нов компјутер ако ти е бавна, или стави помалце лиги за побрзо да ги процесира настаните. Утакмиците можеш да ги убрзаш и да си подесиш што и како сакаш да гледаш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Ништо да си почнам со Јунајтед значи од старт, т.е. почнав веќе една со Вест Хем, ама поарно со подобар/побогат тим да ја научам играта. :))


Има да им се доделат задачи на сите вработени во клубот нели? Да не се замарам и со тренинзи, мерчендајз, цени на билети и слични работи. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom