Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дај бе Хал најпацерска екипа, на чело со голманчено. Ко да му дале некоја дрога и лагираше при паради... паѓањата.




Освен Алуко шо е играчиште ипол. :D
Алуко на фм14 праче правеше како лево крило :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.sportklub.rs/bogatstvo-votford-i-bornmut-zaradjuju-120-miliona-funti-od-plasmana-u-pl

Zahvaljujući plasmanu u Premijer Ligu, Votford i Bornmut će zaraditi oko 120 miliona funti, tvrde finansijski eksperti.Rob Vilson sa univerziteta u Šefildu kaže će oko 100 miliona doći od „televizije i medija“, dok će preostalih 20 miliona doći iz različitih komercijalnih izvora.

А добро се сеќавам, пред 6-7 сезони, играњето во ПЛ, "изнесуваше" 30 милиони фунти. И еве зошто играчи како Стерлинг бараат астрономски суми, а и сумите за купување на играчи од Премиер Лигата се кренати до в небо. И затоа екипите најчесто посегнуваат по играчи од други лиги.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тоа е тоа што го зборам цело време, и зошто се бунат најчесто фанови на тимови од други лиги, не можеш ти да играш за кикирики ако фирмата во која работиш генерира пари како пчели мед. Секој си бара процент од доносеното. Нема такво нешто во странство, само кај нас газдата со Мерцедес а вработените со Југо, се надевам ми ја сфаќате паралелата.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
330
Поени од реакции
537
Navijači Arsenala, poslije nedavnih 0:0 na Emiratesu, optužili su Chelsea kako igra dosadan nogomet. Međutim, dobili su ekspresni odgovor Josea Mourinha kako je dosadno čekati titulu već 11 godina. Uključili su se i fanovi Plavaca koji su podsjetili kako Chelsea peti puta zaredom nije primio gol od Arsenala. U tih pet utakmica ostvario je gol razliku 10:0, a jednom su razbili Topnike čak sa 6:0...

Posljednji puta Wengerova momčad poentirala je protiv Chelseaja u siječnju 2013. godine. Tada je klub sa Stamford Bridgea vodio Rafa Beniteza i pobijedio s 2:1, a utješni gol za Arsenal zabio je Theo Walcott. Evo što se sve dogodilo od tada:

* Chelsea je dao deset golova Arsenalu

* Kobe Bryant je zaradio 69.180.707 dolara

* 25 puta promijenila se cijena benzina

* Dvije kraljevske trudnoće

* 84 epizode „The Only Way is Essex“

* Sunderland je promijenio pet menadžera, uključujući i vršitelje dužnosti

* 238 golova postigli su Ronaldo (132) i Messi (106) za klub i reprezentaciju

* Plasirano je pet novih verzija Iphonea

* Izašlo je 79 glazbenih singlova

* Arsenal je postigao 162 gola, ali nijedan Chelseaju
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Navijači Arsenala, poslije nedavnih 0:0 na Emiratesu, optužili su Chelsea kako igra dosadan nogomet. Međutim, dobili su ekspresni odgovor Josea Mourinha kako je dosadno čekati titulu već 11 godina. Uključili su se i fanovi Plavaca koji su podsjetili kako Chelsea peti puta zaredom nije primio gol od Arsenala. U tih pet utakmica ostvario je gol razliku 10:0, a jednom su razbili Topnike čak sa 6:0...

Posljednji puta Wengerova momčad poentirala je protiv Chelseaja u siječnju 2013. godine. Tada je klub sa Stamford Bridgea vodio Rafa Beniteza i pobijedio s 2:1, a utješni gol za Arsenal zabio je Theo Walcott. Evo što se sve dogodilo od tada:

* Chelsea je dao deset golova Arsenalu

* Kobe Bryant je zaradio 69.180.707 dolara

* 25 puta promijenila se cijena benzina

* Dvije kraljevske trudnoće

* 84 epizode „The Only Way is Essex“

* Sunderland je promijenio pet menadžera, uključujući i vršitelje dužnosti


* 238 golova postigli su Ronaldo (132) i Messi (106) za klub i reprezentaciju

* Plasirano je pet novih verzija Iphonea

* Izašlo je 79 glazbenih singlova

* Arsenal je postigao 162 gola, ali nijedan Chelseaju
* Венгер доби 5 пати труење од храна, за разлика од Мурињо, на кој ниеднаш не му се случи тоа, пошто е д спешл уан.
* Мене од 2013 па наваму серка ме фаќа на секој 5 минути кога ќе прочитам вакви глупости, па пресметај: Од 2013 наваму, колку пати ме има фатено серка?
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Во право е. Барселона игра фудбал во некоја друга димензја, на некоја друга планета.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.552
Arsenal forward Theo Walcott says the Londoners have been the 'best team in Europe' since the turn of the year.

У европа може не (Барса се бољи) ама у англија секако да.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Челзи ќе изгуби од Лестер. Цитирајте после слободно.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.139
Поени од реакции
18.108
Секогаш ми било енигма како е можно исмевање на оној кој е прв, аналогно на тоа најдобар :toe:

Се што е важно во фудбалот е да си прв и сите заебанции на сметка на првиот спаѓаат во вода како кула од карти. Се сеќавам исто кога Јунајтед беше прв со Фергусон ги заебаваа за дел од играчите, за победите во 90+ и за не знам што, а кога ќе видиш на табелата 10+поени.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom