Barclays Premier League - Season 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема за следната сезона?


  • Вкупно гласачи
    83
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Секогаш ми било енигма како е можно исмевање на оној кој е прв, аналогно на тоа најдобар :toe:

Се што е важно во фудбалот е да си прв и сите заебанции на сметка на првиот спаѓаат во вода како кула од карти. Се сеќавам исто кога Јунајтед беше прв со Фергусон ги заебаваа за дел од играчите, за победите во 90+ и за не знам што, а кога ќе видиш на табелата 10+поени.
Шшшт, не им кажувај.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
http://www.sportklub.rs/bogatstvo-votford-i-bornmut-zaradjuju-120-miliona-funti-od-plasmana-u-pl

Zahvaljujući plasmanu u Premijer Ligu, Votford i Bornmut će zaraditi oko 120 miliona funti, tvrde finansijski eksperti.Rob Vilson sa univerziteta u Šefildu kaže će oko 100 miliona doći od „televizije i medija“, dok će preostalih 20 miliona doći iz različitih komercijalnih izvora.

А добро се сеќавам, пред 6-7 сезони, играњето во ПЛ, "изнесуваше" 30 милиони фунти. И еве зошто играчи како Стерлинг бараат астрономски суми, а и сумите за купување на играчи од Премиер Лигата се кренати до в небо. И затоа екипите најчесто посегнуваат по играчи од други лиги.
Каде и кога има изјавено Стерлинг колку плата бара?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
честито титула од хемороиди да не куртули курињо, гнасно копиле колку и да е јак неможам да го смислам
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Ти ебам паско кузмановската веѓа
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Не ми успеа клетвата годинава.Честитки до сите навијачи на челзи викендов не бев овде.За догодина имам една желба.Да се бориме до крај за титула.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Каде и кога има изјавено Стерлинг колку плата бара?
Нигде. Ние ништо не знаеме шо се случува зад сцените, па затоа веруваме на работи кои често и на повеќе места се повторуваат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нигде. Ние ништо не знаеме шо се случува зад сцените, па затоа веруваме на работи кои често и на повеќе места се повторуваат.
Добро тогаш немој да го окривуваш дека бара поголема плата кога тоа го нема кажано.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom