Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
North By Northwest-Добро тргна динамично течно убаво за око за на крај да видиш(?) глеам оценка 8.4 го величат као еден од најмаестралните дела на Хич ама што читам по коментари има и разочарана публика од крајот некако половично ми се цепа работата

Boyhood-Да беше направен филмов у 90те да ќе беше одличен и вака е но мислам дека припаѓа у друга временска рамка не сеа не во ова доба ликовите одлични на почетокот си викам ова ќе биде филм со квази ликови но добро отпатуван добро однесен низ годините машкото го претворија во лик во кој може само да се посакува да се сонува убаво прикажано за 2-40 минути направија БУМ девојчето односно сестраму се гледа дека фоксуот не беше толку насочен на нејзе чисто фигуративно не делуваше нешто многу неговите родители (y) се на се одлично

Notorious-(y)

Roman.Holiday-<3 Надвор од филмот коментар се гледа дека била искомплексирана околу својата тежина стегањето на половина и правејќи се соленка не ме радува баш ќе гуглам да видам сигурно се соочувала со такви проблеми

Full Metal Jacket-Ју годамн фаготс ду ју ундерстанд сер јес сер ват и цант хер ју сер јес сер Што и да кажам ќе биде излишно една од најдобрите рољи што сум ги видел толку длабоко внесен во самата улога камо сите актери да беа волку посветени на својте улоги ама не само пари бич нема треба да се игра и со срце баш токму тоа го направи овој лудак (y)
у истиот момент како мене да ми пукаше во стомакот :(

Заборавив ЦРВЕНОТО НА КЈУБРИК колку ја величи само бојата

http://okno.mk/node/42820

„Црвено“ е кратка видео компилација од кадри кои се фокусираат на употребата на црвената боја во филмовите на Стенли Кјубрик. Во своето видео Риши Канерија ни посочува само еден интересен детаљ од творештвото на овој извонреден режисер, на кој можеби не било обрнато доволно внимание.

Some.Like.It.Hot-:pos::cuc:Мерлинка

Mr Brooks-Завист

Platoon-Чарли шин ми е мене углавном она несериозен лик хаха коа го видов сеа она ме изненади (y)

rejoice o young man in thy youth ecclesiastes

Ain't Them Bodies Saints-:pos:

Lifeboat-Милиони викаш а НЕ само добра идеја

Glengarry.Glen.Ross-Зошто Ал пачино е Ал пачино еве зашто

Breakfast at Tiffany's -How do i look Very good :DОбожам вакви филмови со брзо темпо нешто налик на роман холидеј мислам брзината као тече ;)

Dial M For Murder :cuc::cuc:

Rope-за 1 саат малку умствено болен филм не мислам на некој хорор тежок со масакри она самата идеја кај го сместија

премногу мастурбирам на темава ќе треба пополека да се откажувам
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.670
Поени од реакции
38.847
кажи ми ти само мене колку може да биде еден филм добар со џејмс факинг франко?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.916
кажи ми ти само мене колку може да биде еден филм добар со џејмс факинг франко?
Rise of the Planet of the Apes беше многу добар, ама мајмунот беше подобар од Франко. Го фрли во сенка, разбираш :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Здраво на сите.

Имам нова девојка па сакам вечерва да ја викам да гледаме филм едно друго. :) Дајте некој предлог, некоја романтична комедија нешто? Ако е и понов, пошто гледам на Facebook сите и се гледани упм...

Поздрав, и благодарам однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom