Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
ова летербокс интересна страна. Овој ваљда е со најмногу изгледани филмови на страната http://letterboxd.com/lordcookie/

Ио напрај и ти профил бре :Д.

Јас имам изгледано 400 филмови, почнувајќи пред 2 години редовно, коа бев помал татко ми ми ги пушташе господар на прстните на ДВД, но ништо не сум разбрал од нив. И не само тие, и многу други ми ги имаше пуштано, ама сеа ја него му пуштам филмови од славните Кјубрик, Копола, Тарантино и ред други.

Патем, денеска 3 филма :)

Jack Ryan: Shadow Recuit - Го имаше на хбо пред некој ден, го стаив да се снима па коа станав интернетот беше спор и ме нервираше па му седнав на филмот. Па океј, добра приказна, иако на почетокот додека работите не ги разјаснија ми беше досаден, но се поправи подоцна. Крајот, очекувано среќен.

Let's be Cops - Одамна симнат, најдов време и го погледнав. Глупа авантура, на моменти ми беше смешен, но не ми ги исполни очекувањата кои ги имав :)

Hot Shots! - Разгледувајќи го каталогот на тапчовци доцна синоќа налетав на комедијава, ја пуштив уште сношни дулогијата да се симнува. Исто и овој, на моменти си се смеев поштено, но далеку е од споредба со летс би копс, овој е поинтересен и секако филм со поинтересна приказна, ме заинтригира од почеток.

Ај некој по ПП да ми прати асален 1080п торент од Cinema Paradiso не директор верзијата. 2 пати го симнувам без да видам што фајлови има и 2та пати на делови сум го симнал. Part 1, part 2.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641

Contact the Filmmakers on IMDbPro »
Top 5000
Outcast (I) (2014)
Action - 26 September 2014 (China)
5.0
Your rating:
-/10
Ratings: 5.0/10 from 639 users
Reviews: 7 user | 1 critic
A mysterious warrior teams up with the daughter and son of a deposed Chinese Emperor to defeat their cruel brother, who seeks their deaths.

:pos:[DOUBLEPOST=1419116474][/DOUBLEPOST]
Треба да го гледам за филмскиот фестивал ми е оставен ама по се изгледа ќе биде копија на присонерс и по коментарите што ги читав и оценката 5


Уше коа го видеов трејлеров си викам ова да не е истиот режисер од тре оф лифе 30 секунди подоцна то царе :D

 
Последно уредено:

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Terrence Malick го сакам по Thin red line и The new world. Tree of life некако не ми е јасен, не му ја сваќам пораката.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.369
Поени од реакции
58.101
@wot 10-20% се совпаѓаат не повеќе. Филмовите на МТВ што играа не можеш со интерпол да ги најдеш, половина од нив на ИМДБ ги нема. А на ВХС какво ѓубре доаѓаше тоа кој начекал може да ти објасни, Асулум гомна да јаде :)

Проценката ја правев за себе уште порано, чисто да знам од прилика до каде сум. Еден друг начин на кој пресметував: имам другар кој скоро се што ќе најде складира на ЦД-ња. Имаше каталог од преку 6000 филмови, и од него имав изгледано преку 5000 а со мојот каталог се совпаѓаа околу 2000 и нешто.

Последниве две години не, 30-40 годишно, и тоа така ќе остане додека се пензионирам или останам без работа :)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
@wot 10-20% се совпаѓаат не повеќе. Филмовите на МТВ што играа не можеш со интерпол да ги најдеш, половина од нив на ИМДБ ги нема. А на ВХС какво ѓубре доаѓаше тоа кој начекал може да ти објасни, Асулум гомна да јаде :)

Проценката ја правев за себе уште порано, чисто да знам од прилика до каде сум. Еден друг начин на кој пресметував: имам другар кој скоро се што ќе најде складира на ЦД-ња. Имаше каталог од преку 6000 филмови, и од него имав изгледано преку 5000 а со мојот каталог се совпаѓаа околу 2000 и нешто.

Последниве две години не, 30-40 годишно, и тоа така ќе остане додека се пензионирам или останам без работа :)
Една ваква маичка за роденден

Мислев класиката ама ај

 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дури и Франко вади по еден добар филм во неколку години (овој е во најава) True Story
Felicity Jones ја засакав уше у лике крејзи треба да се бута у филмови нека батали манекенство иако и тоа одлично и оди

Освојува со едноставност као зое дешанел у 500 дејс оф сумер :love:

pure beauty

 

Kajgana Shop

На врв Bottom