Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.745
Поени од реакции
4.982
Dial M For Murder :cuc::cuc:

Rope-за 1 саат малку умствено болен филм не мислам на некој хорор тежок со масакри она самата идеја кај го сместија
Си ги наредил :uzi: :zver:
За Dial M For Murder,да поработеа повеќе на карактерите ќе се клањав.

ROPE :gjavol:тоа го препорачувам :anco:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.702
Поени од реакции
12.698
И VHS и МТВ филмовите беа ништо во споредба за златна Маркони :D Какви филмови се вртеа тоа страшна работа. Спајдермен на Тоби има во недела премиера, во понеделник веќе го има на Маркони.

Иначе не знам како никој филмов не го спомнал http://www.imdb.com/title/tt0084157/?ref_=nv_sr_1 . Среќа на @Божино му текна како се вика (y)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Здраво на сите.

Имам нова девојка па сакам вечерва да ја викам да гледаме филм едно друго. :) Дајте некој предлог, некоја романтична комедија нешто? Ако е и понов, пошто гледам на Facebook сите и се гледани упм...

Поздрав, и благодарам однапред.
Love Actually нормално.
http://m.imdb.com/title/tt0314331/
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.015
Поени од реакции
41.287
мислам дека ова одлагањево на интервју е за да земат дебела пара, а не дека се плашат од некакви терористички напади, билдаат хајп и у правиот момент ќе го пуштат. Секој нормален муриканец :drk: на такви филмови дали се работи за русија, кина или пак северна кореја.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Еден ден ова ќе му се деси на Terrence Malick коа толку сака да се распафтува со камерата и да им влага на луѓето у нос

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Одличен филм е, одамна сум слушал и читал за него а пред некое време првпат го гледав, иако ич не сум мераклија на роматични комедии, за мене беше позитивно изненадување.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
Не ми се веруе дека се случи следново, кој деген сум.
Другар ми збореше како тоа V for Vendetta бил досаден. Ај некако се помирив со тој факт. Ама потоа го послушав неговиот совет за кој филм да го гледам. ???
Ми го препорача Equalizer. И сеа ве гледам тука и малце се потчудувам.
The Equalizer 2014 720p BluRay x264-SPARKS
:tvg:
Тињааа.
Многу долго трае. Особено почетокот и воведот. Slow motion сцените се катастрофа. Имаше многу исфорсирани one-liner-и кои очигледно не изгледаа толку bad ass колку што си замислил писателот. Пресудно за мене ќе беше да го изгасев филмот ако кога го прашаа Who are you? Добиеа одговор "I am the equalizer". Е тоа ако се десеше инстант alt+f4.
Барем да имаше јака пичка у филмот. Фан сум на Кло ама не е тоа тоа.
На 25та минута го исклучив Equalizer ме утепаа клише глупости.
Тоо царе. Јас го доглеав до крај ама у меѓувреме 5 паузи за не баш битни работи :D
Џенифер Лоренс ја прослави - Winter's Bone, actually.
Јас на пример повеќе ќе ја паметам по улогите во Winter's Bone
Лош филм, досаден. На скролање го глеав :D
P.S. кога веќе ставаме imdb линкови од листи
http://www.imdb.com/list/ls001600518/
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Не ми се веруе дека се случи следново, кој деген сум.
Другар ми збореше како тоа V for Vendetta бил досаден. Ај некако се помирив со тој факт. Ама потоа го послушав неговиот совет за кој филм да го гледам. ???
Ми го препорача Equalizer. И сеа ве гледам тука и малце се потчудувам.

Тињааа.
Многу долго трае. Особено почетокот и воведот. Slow motion сцените се катастрофа. Имаше многу исфорсирани one-liner-и кои очигледно не изгледаа толку bad ass колку што си замислил писателот. Пресудно за мене ќе беше да го изгасев филмот ако кога го прашаа Who are you? Добиеа одговор "I am the equalizer". Е тоа ако се десеше инстант alt+f4.
Барем да имаше јака пичка у филмот. Фан сум на Кло ама не е тоа тоа.

Тоо царе. Јас го доглеав до крај ама у меѓувреме 5 паузи за не баш битни работи :D


Лош филм, досаден. На скролање го глеав :D
P.S. кога веќе ставаме imdb линкови од листи
http://www.imdb.com/list/ls001600518/
Еми што очекуваше ти од Израмнувачот? Нешто мајндблоун филмиште? Акција класична холивудска , русите се лоши па ке дојде амерот и ке им ја скрши кичмата. Клишеа собрани на едно место еден куп. Иначе да интрото е многу долго , а и самиот филм , баш вчера му го пуштив на татко ми и беше спремен да го гаси после пола саат.
 
W

wicked_1

Гостин
Пресудно за мене ќе беше да го изгасев филмот ако кога го прашаа Who are you? Добиеа одговор "I am the equalizer". Е тоа ако се десеше инстант alt+f4.
:pos:
го гледав до крај не му го кажа ова на никој, али ипак... ние знаевме... кој уствари е ДЕНЗЕЛ ! :uzi: THE =izer

:facepalm:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Кои страни ги користите за пребарување на филмови, освен ИМДБ и Rotten Tomatoes, некои добри страни каде што филмовите се категоризирани по жанр и година и се некако рангирани ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom