Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Добро бе луѓе по е битно кој велел шо велел ? Шо се замарате со толку глупости
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Да не сакате јас да ви ги најдам членовите што го праќаа Буфон на клупа...? Чисто онака да видиме кој јадел :гомце::icon_lol:
Поштеди ме мене, јас си признавам :pipi:
Мада јас не бев до толку екстремен за да барам да го ставаат на клупа, само кажав дека не е истиот што беше тој, некако како да го стигнале годините, малце како да е поспор во движењата(што е нормално).
Ама не би го мењал за никој уште десет години, колку само има искуство, и на 50 години мислам дека би можел да брани за некој тим од Лига Европа.
И како човек е неверојатен, секогаш насмеан на терен со сите другар дури и со противниците и со судиите, можда некој примети завчера кога бираше Дијаманти страна ми се чини овој му вика нешто у смисол коа зашто баш таа ја одбра или нешто така(ова се претпоставки само што го гледав по рацете што сугерира, незнам што стварно му кажал ама се зезаше нормално:D). Да бидам искрен, иако Трезеге и Алекс ми биле омилени играчи пред него, некако него најмногу желба имам да го запознаам, ако би ми се пружила можност некогаш :rolleyes:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Џорџо се повредил, изгледа ја напушта репрезентацијата...Да се надеваме дека ке биде спремен за Баерн :confused:
И онака ќе биди многу тешко,ама без него пиши пропало против Баерн
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Никој не испревртува зборови,после дуелот со Сампдорија вакви беа коментарите,врати се на тие страни ќе видиш,да не цитирам сеа мислења.Имаше и членови кои викаа и дека Сторари требал да брани,Буфон бил во лоша форма,затоа што примил два гола од Икарди итн.Сфаќам гнев,револт заради резултатот,али да го кривиш Буфон заради пресвртот на Самдорија,во меч каде што Јуве имаше еден куп шанси,а нападот не искористи ништо од тоа ми е nonsense.
Башка никого не именував во постов,ниту пак се сеќевам кој членови ги имаа напишано постовите(ме мрзи да барам мислења си знаат они),али како што гледам си се пронашол во тие.
Јас реков да брани Сторари бидејќи не беше во форма Џиџи и не беше против Сампа туку реков после Парма каде што сансоне ни даде гол, а пред тоа со Сампа Џиџи беше кривецот за првиот примен од Икарди, а измеѓу Сампа и Парма имаше уште 1-2 утакмици каде што изигравме тапа и буфон примаше на секоја утакмица гол од 1 факинг шут ...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
И онака ќе биди многу тешко,ама без него пиши пропало против Баерн
Изгледа сепак не етолку сериозно, ја тоа што првично го прочитав беше полошо. Сега викаат дека едниот зглоб го удрил, а другиот уште не му бил опоравен како што треба( ме чуди ова, нашиве го пуштаат по 90 минути како ништо ги игра :confused:). Мислам дека ако се врати дома, ке нема никакви проблеми да биде 100 посто има цели 2 недели да се опорави.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.354
Поени од реакции
16.859
Изгледа сепак не етолку сериозно, ја тоа што првично го прочитав беше полошо. Сега викаат дека едниот зглоб го удрил, а другиот уште не му бил опоравен како што треба( ме чуди ова, нашиве го пуштаат по 90 минути како ништо ги игра :confused:). Мислам дека ако се врати дома, ке нема никакви проблеми да биде 100 посто има цели 2 недели да се опорави.
Само тактика да не се умори пред мечот со Интер и Баерн
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Италија игра со Бразил пријателска у чеетврток мислам(небитен натревар), па може демек повреден е, и да не игра со нив. на 26 играат со Малта, дуел кој треба и со „втор“ состав да го добијат.
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Ултрас приказна која ќе ве наежи



Ултра приказна по вистинска случка:
"-.. Фабио и Нина биле заедно уште од прва година средно училиште. Нина се смета за најубавата плава девојка во училиште, таа беше убава, најмногу сакала шопинг со нејзините другарки, а Фабио беше немирен лик со посебен стил на живот. Двајцата живееле во Торино, погодете... не навивал за Торино туку за Јувентус. Каде и да игра Јуве, таму е и Фабио. Нина го трпела неговиот Ултрас живот речиси 6 години, додека не се венчале. По свадбата сè се менува, Фабио одел многу по ретко на утакмици отколку порано. Сепак, се ближела утакмицата во Манчестер. Јуве му гостувал на Јунајтед, Фабио кога видел кого извлекле, не размислувал. Одлучил да се врати на неговите пријатели Ултраси и да тргне кон островот. Сепак, три дена пред заминувањето Нина го нападнала: "Ако отидеш, не се враќај. Или избери ме мене или твојот посран Јувентус кој го сакаш и така повеќе од мене. "- Тој на тоа и вратил:" Нормално дека ќе одам, преку глава ми е од твоите приказни. Ти само седиш пред огледало и одиш на шопинг со твоите курви од другарки. " На денот " Д " Фабио тргнал на пат кон Манчестер, дури не се ни поздравил со Нина. Пристигнал во Англија со 4000 Ултраси од Торино, меѓу кои беше тој. За жал, тој ден тој имал предчуство дека ке се случи нешто лошо, така и било. Неговата најголема желба беше Јувентус да постигне гол, тоа и се случи. Беше премногу блиску до оградата, кога тој потрчал напред, паднал од височина од 9 метри и погинал. Сите весници напишале за тоа, навивањето запрело, Јувентус делувал збунет на теренот, мртва тишина, натпреварот поради трагичниот настан беше откажан. Кога пријателите на Фабио и јавиле на нина дека више го нема, се слушнало само плачење. На погребот присуствувале 50.000 фанови на Јувентус, тука биле и играчите кои на Нина и изразија сочувство. Кога погребот завршил, Нина го видела писмото во нејзината соба што и го оставил Фабио пред поаѓање: "Драга Нина, Жал ми е што бев груб. Јас никогаш не сакам да те изгубам. Ако сакаш да си одиш, оди. Али знај дека едваи чекам да се вратам и да ги видам тие убави сини очи. Јувентус ми е мене повише од живот, јас одам да го бодрам. Знај дека никој никогаш нема да те сака како што те сакам јас, затоа што сум Ултрас. Знај дека имам големо срце кое чука само за тебе и мојот Јувентус, затоа што вие сте ми сè! "

ИЗВОР
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ултрас приказна која ќе ве наежи



Ултра приказна по вистинска случка:
"-.. Фабио и Нина биле заедно уште од прва година средно училиште. Нина се смета за најубавата...
Сега само што читав и плачев и јас, навистина секој верен навивач на Јуве кога ке го прочита ова ке плаче :cuc:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.164
Уште Санчез да го донесат и ништо не му барам на Марота. Само да не почне да се ценка, како за другите играчи...:coffee:


Нападот...

...................Санчез.........Љоренте.........

Замени: Матри/Ква, Џио,Свирко и Габиадини (y)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Сега само што читав и плачев и јас, навистина секој верен навивач на Јуве кога ке го прочита ова ке плаче :cuc:
Измислица е ова, никогаш нема загинато навивач на Јувентус на некое гостување на островот, единствено во Хејсел трагедијата а таму на списокот на починати нема Фабио.

Ах,шо прават тие детективските игри на фб. :confused:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Измислица е ова, некогаш нема загинато навивач на Јувентус на некое гостување на островот, единствено во Хејсел трагедијата а таму на списокот на починати нема Фабио.

Ах,шо прават тие детективските игри на фб. :confused:
И јас го помислив истото, побарав на интернет некоја ваква прикаска, ништо не излезе...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.281
Поени од реакции
85.025
Измислица е ова, некогаш нема загинато навивач на Јувентус на некое гостување на островот, единствено во Хејсел трагедијата а таму на списокот на починати нема Фабио.

Ах,шо прават тие детективските игри на фб. :confused:
liek dis if yu cri evritiem

За лајкови и до таму се иде. Ова приказнава ме потсети на оние на ФБ приказните. "Кај ми е момчето?" "Не знаеш кој ти го донираше срцето?" " :eek:" " Се заебавам ма отиде до веце"

Ај да не идам оф-топик ќе гледаме да го освоиме некст-генот за да се фалите дека ако ништо друго сте изгубиле од шампинот :D

А да и се надевам дека ќе стигнете далеку во ЛШ за да се фалиме дека сме изгубиле од шампионот/финалистот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom