Tип на денот (Читај правила во прв пост)

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ее тебе те барав бе пиле,:D,уште нема X цска а:D.

Нема мамето нивно бе :LOL: Првиот пак кога ги играв, ги играв на 250, не влезе..оттогаш имаја тешки противници како Терек, Локомотив, Кубан и денеска Амкар и се тепаја бе . Со Терек ги имав Х-Х (дадоа во 88 и тепаја) во системско ливче, со Локомотив и Кубан не ги играв, а денес со Амкар исто ми беа во систем од 6 иксови, Само два фатив, да влезеа и тие ќе имав 5-600 денари добивка. До крајот на годинава, пред зимската пауза имаат уште 4 кола од кои 3 гостувања, од кои 2 со Зенит и Анжи. Кој ги знае дали ќе напраат еден Х, се мислам дали да ги бркам?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нема мамето нивно бе :LOL: Првиот пак кога ги играв, ги играв на 250, не влезе..оттогаш имаја тешки противници како Терек, Локомотив, Кубан и денеска Амкар и се тепаја бе . Со Терек ги имав Х-Х (дадоа во 88 и тепаја) во системско ливче, со Локомотив и Кубан не ги играв, а денес со Амкар исто ми беа во систем од 6 иксови, Само два фатив, да влезеа и тие ќе имав 5-600 денари добивка. До крајот на годинава, пред зимската пауза имаат уште 4 кола од кои 3 гостувања, од кои 2 со Зенит и Анжи. Кој ги знае дали ќе напраат еден Х, се мислам дали да ги бркам?
Јаки са бе мамето нивно,и на крај све се вадат,ако на тикет моеш да си ѓи играш,ама како сингал со прогрсија,немој,не знам колку имаш лимит за трошење,ама што ќе биде ако заглавиш,на одредена сума?
 
Член од
19 октомври 2011
Мислења
296
Поени од реакции
252
Јас така ЦСКА 4 кола ја чекам никако Х да влези :pos:
Интер конечно влезе X и тоа на убав коефициент, значи вреди да ги бркаш некои екипи на нерешено кои немаат играно подолго време. :D

Значи ЦСКА и Ман Утд сега за сега се екипи без X, ако ти текнува на други кажи. :)

А ха ми текна еве тука да си бираме тимови кои немаат X подолг период и да го наплатиме нерешениот резултат, кој кога тогаш ќе се случи. :D
http://www.betexplorer.com/streaks/no-draws/
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
Нема мамето нивно бе :LOL: Првиот пак кога ги играв, ги играв на 250, не влезе..оттогаш имаја тешки противници како Терек, Локомотив, Кубан и денеска Амкар и се тепаја бе . Со Терек ги имав Х-Х (дадоа во 88 и тепаја) во системско ливче, со Локомотив и Кубан не ги играв, а денес со Амкар исто ми беа во систем од 6 иксови, Само два фатив, да влезеа и тие ќе имав 5-600 денари добивка. До крајот на годинава, пред зимската пауза имаат уште 4 кола од кои 3 гостувања, од кои 2 со Зенит и Анжи. Кој ги знае дали ќе напраат еден Х, се мислам дали да ги бркам?
Абе до крај на полусезонава мора да влезе барем една Х, исто и Манчестер играат со КПР, Вест Хем, Ридинг, Сити, Сандерленд, Свонси, Њукасл иако сите навидум слаби освен Сити сигурно ќе кикснат на некоја :D
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Интер конечно влезе X и тоа на убав коефициент, значи вреди да ги бркаш некои екипи на нерешено кои немаат играно подолго време. :D

Значи ЦСКА и Ман Утд сега за сега се екипи без X, ако ти текнува на други кажи. :)

А ха ми текна еве тука да си бираме тимови кои немаат X подолг период и да го наплатиме нерешениот резултат, кој кога тогаш ќе се случи. :D
http://www.betexplorer.com/streaks/no-draws/
Па Баерн беше ист случај пред да изиграат нерешено викендов. И тоа кружеа гласини дека соработуваат со Нирнберг затоа и ги ставив во системот заедно со Манутд, ЦСКА, Барса, Реал и Јувентус, за жал само две влегоа :facepalm: Барса е за бркање 1Х на гости, не можат перфектни да бидат до толку. :eek:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Остај те вие тоа мора,еве на пример,почнуаш да играш со прогресија,стигаш до 20,30 илјаде,а немаш више паре,што праемо,ќе мора да почнеш да позајмуваш,а инаку не е лоша играва.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Igrata ustvari e edinstvenata dobitna kombinacija... ali ako zaglavite vadenje nema :)

Inaku kade ima da se igra pagaat tocno 6 gola... ima nekoja dubara pravat...teraat do 6 i prekinuvaat...osobeno spancite. 5+ e mal koef
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Остај те вие тоа мора,еве на пример,почнуаш да играш со прогресија,стигаш до 20,30 илјаде,а немаш више паре,што праемо,ќе мора да почнеш да позајмуваш,а инаку не е лоша играва.
Точно, ништо не мора, ништо не е сигурно ама пак ко ќе видиш дека од тикети по 20-30 денари за добивки до 1000 денари живци кинеш за една, за две....повеќе вреди да си бркаш 2-3 екипи на иксови сингл отколку друго. Можда па и среќата ќе те послужи. Еве Казан ги гледам и тие немаат Х а им следат едно чудо тешки утакмици со Динамо Москва, Спартак и Зенит.
За викендов еве на пример тие шо ги играв систем, да ги исфрлев Реал и Барса како најмалку веројатни и да си имав по 100 на Баерн, Јувентус, Манутд и ЦСКА, ќе дадев 400 ама ќе земев 850...е сега не се некоја голема пара ама пак ко ќе видиш... викендов имав 6-7 ливчиња мешани од се и сешто по 20-50-100 уплата и дадов околу 400 ден а се по една ме паѓаше :tapp: Сингл му е мајката, сите мора да го сфатиме тоа, само трпение, насетување на вистинскиот коеф и утакмица и играње похрабро, на 500, 1000 денари...ете и за Арсенал бев 99% убеден дека ќе се истурат од голови и тоа ми идеше на ум некој тип како ГГ1 или 3+ прво и си влезе....кој ми е мене крив шо немам мадиња да вложам 500 ден. на 4 коеф? :tapp:
 
М

Мартин`

Гостин
Спортлајф исплаќаат одма во истиот ден кога ти е изигран/добитен тикетот или мора ден потоа ?
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
20:45 AS Roma-Torino T1 2+ @1.70
21:00 West Ham-Stoke 0-2 @1.85
20:15 Hertha-St. Pauli T1 2+ @1.70
20:45 Pisa-Sorrento 1 @1.50
 

Kajgana Shop

На врв Bottom