Македонска фудбалска репрезентација

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
А вака да испадне...ја тепаме Србија, еве и со лоша игра нека е, со пенал, со офсјад, 100-та мин ако сака...Хрватска и Белгија победуваат и ние оп трети исто бодови со Србија...ќе бидете задоволни? :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
А вака да испадне...ја тепаме Србија, еве и со лоша игра нека е, со пенал, со офсјад, 100-та мин ако сака...Хрватска и Белгија победуваат и ние оп трети исто бодови со Србија...ќе бидете задоволни? :)
Пак ништо не ни носи, пак ќе имаме цели 6 бода помалце од Хрватска и Белгија, али да, сепак ќе тргнеме барем во права насока така да во секој случај се надеваме на таков исход, али тешко некако со Тасевски како главен плејмејкер наместо Пандев... :facepalm:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
кога трубев јас дека Ивановски е каде каде пред Ристиќ луд ме правеа некои од тука :) да, дечкото промаши неколку шанси ама знае да влезе во шанса за разлика од дрвото Ристиќ... како бре човече имаш 2 и кусур метра шо се вика еден ебан воздушен дуел да не добиеш ?? како е можно ?? Чеде требаше да ги менува уште на полувреме Ристиќ и Тричковски со Мирко и Хасани... изгубени во свемирот.. Тричковски нема изиграно 3 ебани минути за Бриж и ми игра прва постава тука.. а па за звездата од ВБА да не праиме муабет.. иако на времето изгледаше најприземен и најмирен од сите сеа е најголемо лигле.. ја посра при првиот гол и уште му вика на Тричковски кај си ти да го покриеш ? ?? ејјјјј топката те прелета имбецилу... па гласот заради вас го изгубив МОРОНИ едни... секоја чест за Георгиевски, детево ќе стане страшен бек , за Ибраими, за Пандев, за Новески... со Србија најмногу ми е мило шо нема Шиков шпагетата да го глеам.. за голманот не вреди да се коментира...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Да ќе биде тешко ама не и не возможно,ете ќе го нема пандев па ете им можност да покажат што знаат.Не дека до сеа не можеле,ама самиот факт дека пандев не у игра,ќе допринесе да играат подобро барем таќе се надевам,едноставно ќе не мора секоја топка да иде кон пандев.Е сеа друга работа е што ако јаневски форсира игра со кратки пасови,со многу трчање,отварање на простор,стварно не знам како ристич се укопува у таа игра:confused:.Мора да игра ивановски колку и да промашуа,пак е подобар од ристич у оваа формација.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Пандев и немора да игра, кај е 4 години да даде гол во официјален натпревар за репрезентација, а во Италија се растури голови давајќи. И не почнувајте да го браните, како демек таму имал поинаква улога и асистенции. Од 10 гола во Наполи пола му се индивидуални!
И што му беше тој жолт картон? За да не се повреди случајно против Србија?
20% од сегашниве играчи во репрезентација не заслужуваат да го носат најпрестижниот дрес во државава!
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
Само да не доживеме дебакл со Србија
Според мене нема сто да бараме повеќе од 3 место ????? Во овие квалификации и тоа е далеку од нашио квалитет
Чеде има шанса против словенија да испроба други имијна
За голман стопер креативец и напаѓач
Пачовски Наумовски
Мојсов Урадинов
Бабунски Ѓуровски
Наумоски Ф Иваноски
Придајте уште некој ака ви текнува
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Само да не доживеме дебакл со Србија
Според мене нема сто да бараме повеќе од 3 место ????? Во овие квалификации и тоа е далеку од нашио квалитет
Чеде има шанса против словенија да испроба други имијна
За голман стопер креативец и напаѓач
Пачовски Наумовски
Мојсов Урадинов
Бабунски Ѓуровски
Наумоски Ф Иваноски
Придајте уште некој ака ви текнува
Така де. Не верувам дали некој воопшто и е надеваше на 1/2 место во групава. Далеку сме и од помисла на тоа а камоли од остварување. Трето би било историски успех за нас, а во ваква конкуренција тоа е сосема остварливо. Србите се во пад, Шкотите и Велшаните мене ми се сосема исти екипи. Е сега ние ќе треба од оваа група на слаби репрезентации да испаднеме најдобри?! Не е невозможно, се ќе биде подобро ако ја тепаме Србија. Ако со Хрватска се надевавме на изненадување, ова во вторник е must win утакмица!!! Уште и таму ако изгубиме, готово...Србија ќе избега на 7 бода и ќе остане во живот за 2 место, а ние ќе си останеме заковани со 1 бод од 4 средби.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кое тепање бре уште ли се надевате ? 2 коеф ви даваат на 2ка кладилниците а вие бидете патриоти и играјте на 1x на овие телиња наши (со исклучок на 2-3 ) .
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кога се работи за голман барем нека го земат детено од Арсенал Дејан Илиев да брани, и да се избламира како овој кленов Богатинов нема да ми биди мака од причина што е ептен зелено.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Значи до толку да сум(сме) баксуз не ми се верува...

...Умерено облачно и нестабилно со поинтензивни врнежи од дожд се очекуваат во вторник. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 15°C, а максималните дневни ке достигнат до 17°C односно до 26°C.


:facepalm:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Значи до толку да сум(сме) баксуз не ми се верува...

...Умерено облачно и нестабилно со поинтензивни врнежи од дожд се очекуваат во вторник. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 15°C, а максималните дневни ке достигнат до 17°C односно до 26°C.


:facepalm:
Ова значи само едно, облечете се деца затоа што со хрватска ми се еба мамиче кашљам ко да сум бил на скијање со мокри чорапи.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Dobra forma pokretljivog Ibraimija i Ivana Tričkovskog slaba su uteha selektoru Makedonaca.

"Ne treba posebno isticati koliko smo oslabljeni neigranjem Pandeva, a sa druge strane ne znam otkud takva dekoncentracija kod Popova, on igra u Premijer ligi, gde se zatvara prostor, mnogo pažnje posvećuje skok igri, drugoj stativi. Za meč sa Srbijom će sigurno biti promena... jer slabo su odigrala i oba beka. Šikov se nažalost povredio, a dopalo mi se kako je Grnčarov ušao u meč, pa sam tu mirniji. Moraćemo da se stisnemo, prebrodimo poraz od Hrvatske i da se spremimo za meč protiv Srbije", dodao je za "Sport" Janevski.

Selektor Makedonaca je istakao da je iznenadio rezultat na meču Srbije i Belgije.

"Iznenađen sam ubedljivim porazom Srbije, ali to samo govori o velikom kvalitetu ekipa u grupi", dodao je selektor Makedonije.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Кога сме „најслаби“ тогаш играме најдобро... Не се секирајте, шашави 1-0 за Македонија во вторник :)

Бај д веј, премногу очигледно беше дека Пандев си „зема одмор“ во облик на 2 жолти картони. Таква реакција не сум видел кај деца на маалски турнири, а не пак кај играч кој е свесен дека следниот жолт картон му носи пауза во квалификациски натпревар.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кога сме „најслаби“ тогаш играме најдобро... Не се секирајте, шашави 1-0 за Македонија во вторник :)

Бај д веј, премногу очигледно беше дека Пандев си „зема одмор“ во облик на 2 жолти картони. Таква реакција не сум видел кај деца на маалски турнири, а не пак кај играч кој е свесен дека следниот жолт картон му носи пауза во квалификациски натпревар.
Дефинитивно. И јас сум убеден оти намерно Пандев го "изнуди" жолтиот картон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom