Фан Клуб: Јувентус

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Конте да беше на клупата сигурен сум дека ке победевме ама што е тоа е. Кога не даваш се од себе не добиваш таков е светов па и фудбалот. НО не смее да се плука по дечките бидејќи се трудеа и пробуваа едноставно и се штедеја. Маркизио од кога влезе се смена средниот ред имаше свежина. Мн утакмици со ред и задоволен сум со поенот оваа Фиорентина денес изгледаше како Јувентус лани но штета што така изгледаат само оваа утакмица на наредните ке изгубат од Пескара или некој таков, познато е дека сите клубови играат против Јувентус како да последна утакмица или градско дерби.

Тоа што морам да го кажам е дека Погба е звер од играч но само како DM или b2b ( box to box) не е замена за Пирло криво мие што Мароне не ја добива шансата да игра на неговата природа позиција и мислам дека денес беше идеална утакмица за Бендтнер да му дадеме шанса да видеме што има вака отпишување пред време не го бива не е фер за него и за нас
Ти дечко изгледа не си ги гледал утакмиците на Фиорентина оваа година, не зборувај на памет.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Не знам зошто али ме бендисува овој Погба .. Имаше и во одбраната некои добри потези кога блокираше , имаше и доста прецизни додавања .. .Полека , полека се опушта дечкото и му фали само уште искуство во Сериа А и дефинитивно ќе биде прилично новиот Пирло...
--- надополнето: 25 септември 2012 во 23:19 ---


Не си можел со поситни букви да пишуваш ....
Погба одигра супер. Не само на оваа, имаше добри потези на секоја од претходните. Вчера изигра супер, можеби најдобро од сите во Јувентус. Нерешено е супер резултат после играта вчера. Слабо одигравме, не заслуживме ни бод, но имавме и среќа а и добра игра во одбрана. Џио и Кваља не можат да играат во тандем мислам, не се уиграни.
А и заморот го направи своето.
Ајде, да ја заборавиме оваа бледа игра и да се вратиме на старото :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Зошто кукате за Џовинко? Кваљарела не допре топка, а пак Џовинко допираше имаше фаули врз него, подобар беше од Ква. :)
Се на се, средината не функционираше и нема ни напад, не кукајте безврска супер е!
forza juve!
Позицијата на Џовинко е да креира шанси, и да ослободува простор за другиот напаѓач (она што во цела кариера го играше Дел Пиеро). Џовинко вчера се што направи беа бледи обиди за шут кон голот, и при секој допир со противнички играч паѓаше. Тоа што е низок не може да го промени, но мора да поработи малку на цврстината, и на финишот на топките независно дали е шут или пас.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Џовинко дефинитивно заслужува да биде АМА САМО ДОБРА РЕЗЕРВА
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Цел живот трубам по форуми и фејсбук дека Џиовинко не е доволно добар за Јувентус,ама ај веќе кога сме го вратиле не е фер пак да го шутнеме
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Aj kazi mi kaj gresam prosvetli me
Па според ова што го зборуваш изгледа не си ги гледал оваа година Фиорентина. Ни една утакмица немаат изиграно лошо оваа сезона, нон стоп имаат повеќе шанси од противниците, повеќе посед, поголема контрола на играта што и не очекував да биде исто и против Јуве.
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Aj kazi mi kaj gresam prosvetli me
ако гледаш на резултати.ком не грешиш ама ако си ги гледал на телма грешиш, имаа подобра игра од сите противници само ете со парма не искористија пенал у 88 и нерешено извадија парма, со наполи ги надиграа ама немаа добра реализација како Јуве лани нешто
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Позицијата на Џовинко е да креира шанси, и да ослободува простор за другиот напаѓач (она што во цела кариера го играше Дел Пиеро). Џовинко вчера се што направи беа бледи обиди за шут кон голот, и при секој допир со противнички играч паѓаше. Тоа што е низок не може да го промени, но мора да поработи малку на цврстината, и на финишот на топките независно дали е шут или пас.
Не реков дека изигра феноменално, сите беа слаби, ама плукате по еден затоа ми е криво. Ајт ке помине.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Aбе доста се жалите:D

Мене некој пред утакмица да ме прашаше дали ќе сум задоволен со нерешено ќе кажев ДА.

Јуве на Фиорентина ми е најјјголемиот ривал, толку голем шо поголем немојт да е, цел град живее за овај натпревар, тие ќе се одкажат од титула само на Јуве да го победат, запалени беа играчите и публиката до крај, играја максимум од то шо может да го игрет, не се замарајте многу, Јуве си дојде по бод, си зеде бод, без замарање, ако имаше среќа ќе земеше и 3.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Според Тутоспорт агентот на Фернандо Љоренте во овие моменти треба да пристигне во Италија воедно и да се сретне со претставниците на Интер за можен трансфер во Јануари. Има вистина во ова ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Според Тутоспорт агентот на Фернандо Љоренте во овие моменти треба да пристигне во Италија воедно и да се сретне со претставниците на Интер за можен трансфер во Јануари. Има вистина во ова ?
Лелее пак човек со лупа да ти чита :eek:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Според Тутоспорт агентот на Фернандо Љоренте во овие моменти треба да пристигне во Италија воедно и да се сретне со претставниците на Интер за можен трансфер во Јануари. Има вистина во ова ?
Aко стварно се заинтересирани рачунај го купваме на зима. Исто и за Азамоа и Исла беа готови па му ги собравме :D.Марота за то живеј да ги трола другите итаљански тимој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom