Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.869
Мех, обично радување, имало и пожустри, не знам што толку фама се крена.
Се работи за Мурињо.
Менаџер на Реал и поранешен менаџер на Интер и Челзи кој што имал мечеви со Барса.
И прашуваш зошто навивачи на Барса креваат фама?
Па дефинитивно немаше да се крене фама ако вака се израдуваше тренерот на Нордсјеланд. (и сега од нигде никаде се појавува навивач на ФК Копенхаген на форумов)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па добро де, секој што е за Јуве ќе ти каже дека имал мизерен период, како на пример интераш што лани го доживеал, и сега миланез што ќе го доживее... Јуве сега се издига, а интер и милан паѓаат... Тогаш за тогаш не пониживте сред Торино, али верувај дека во се што сакаш ќе ти се кладам дека Јуве годинава нема да има пораз во Торино на новиот стадион во ЛШ... Може ќе биде елиминиран али НЕМА ШАНСИ на новиот стадион да доживее пораз... Абе куќа ставам, 2 стана ставам, плац во Трубарево ставам, 2 коли ставам, 3 гаражи и сиот алат што ми е во гаражата дека нема да има пораз во Торино... !!
Глеј без куќа да не останеш....

Па ќе биде после Одигро сам кеца на Јувентус....:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не, не е до тоа дали биле за Барса или не ама што знам, Мурињо се израдувал и лизгал на колена па сите почна цар цар цар, ок, победи, се израдува човекот али реакцииве беа ко да губел 4-0 во финале па свртел 4-5 у негова корист, тоа ми е муабетот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.869


Samo nekoliko sati prije utakmice Dinamo - Porto, veznjak Porta Lucho Gonzales saznao je da mu je otac preminuo. No, on je odlučio da igra večerašnju utakmicu te je postigao i vodeći gol, koji je proslavio sa suzama u očima i odao počast svome ocu.

"Iza mene je tužan, jako tužan dan. Drago mi je što sam postigao gol, a sutra idem za Argentinu", kroz suze je rekao Gonzalez.
--- надополнето: 19 септември 2012 во 00:10 ---
Не, не е до тоа дали биле за Барса или не ама што знам, Мурињо се израдувал и лизгал на колена па сите почна цар цар цар, ок, победи, се израдува човекот али реакцииве беа ко да губел 4-0 во финале па свртел 4-5 у негова корист, тоа ми е муабетот.
А уствари губеше 2-1 на 10 мин пред крај и победи 3-2 :D
--- надополнето: 19 септември 2012 во 00:12 ---
Глеј без куќа да не останеш....

Па ќе биде после Одигро сам кеца на Јувентус....:D
Па ако одигра 1 на Јуве утре можда и ќе фати :ROFLMAO:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ќе тепа Челзи утре. Јувентус тешко дека може нешто оваа сезона. Ќе гураат, додека не наидат на некој озбилен противник.
 

StringerBell

Rules change. The game remains the same.
Член од
13 септември 2012
Мислења
120
Поени од реакции
132
Па во Германија и Вардар ќе има секоја сезона сигурен пласман во ЛШ а не Баерн, да бидеме реални. Лесно е без конкуренција.
A која конкуренција ја има Јуве во Италија ?
Милан,Интер... :pos:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Manchester City fans, clear your tears and remember, there's always tomorrow's game against Juventus....:D:D


Unlucky Manchester City, at least your youth team beat Montpellier....;);)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Samo nekoliko sati prije utakmice Dinamo - Porto, veznjak Porta Lucho Gonzales saznao je da mu je otac preminuo. No, on je odlučio da igra večerašnju utakmicu te je postigao i vodeći gol, koji je proslavio sa suzama u očima i odao počast svome ocu.

"Iza mene je tužan, jako tužan dan. Drago mi je što sam postigao gol, a sutra idem za Argentinu", kroz suze je rekao Gonzalez.
--- надополнето: 19 септември 2012 во 00:10 ---

А уствари губеше 2-1 на 10 мин пред крај и победи 3-2 :D
--- надополнето: 19 септември 2012 во 00:12 ---

Па ако одигра 1 на Јуве утре можда и ќе фати :ROFLMAO:

Тешка ќе биде утре....Јуве се цврста момчад и добри у одбрана....:eek:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
Iskreno neznam kako toa so potegot e sver covekot. Dali osvoi LS, dali so golot na Ronaldo im go plesna srede Mancester...
Потегот е логичен, Мур бараше моментум од кој тимот ќе почне да победува, подобар моментум од овој не можеше да добие, баш победа на ваков начин против шампионот на Англија, затоа е радоста, и 2-2 не беше лош резултат со оглед на околностите, како и да е Реал ќе оди понатаму само прашање беше дали ко први или ко втори, ама вака голот на Роналдо му дојде ко џокер у покер, и нему и на цел тим ...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
A која конкуренција ја има Јуве во Италија ?
Милан,Интер... :pos:
Аха, да... Херта денес игра ЛШ, утре паѓа втора лига. Каде бе со такви тимови, тоа 4то место им е за џабе, кога ќе го искористи некоја опрана екипа. Не дека кај нас не беше, ама истава дискусија over and over again.
Последно Германија беше пред Италија на Евровизијата. За фудбалот и ЛШ конкретно, засега жабарите се дааалеку светлосни години пред швабите.
П.С. четвртото место е поради успехот на германците во Лига Европа, а темава не е за тоа натпреварување.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
реално не ти држи вода муабетов.
Баерн,Борусија,Шалке па и Баер годинава може да се борат за титула.
Во Италија освен Јуве и евентуално Наполи ќе се борат за титула а другиве екипи ќе се борат за пласман во ЛШ
Не зборам за сезонава, зборам за двете мизери сезони на Јуве во Серија А. Такви две сезони му се случија и на Милан кон крајот на деведесетите а еве минатата сезона и на Интер. За Рома и Лацио исто така е катастрофална сезоната ако не влезат во ЛШ.
Во Германија истово важи само за Баерн а другите екипи се реиндом и не е битно кои се (Дортмунд, Волфсбург, Штудгард, Вердер, Леверкузен, Шалке. Хамбургер, Менхенгладбах итн).
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
A која конкуренција ја има Јуве во Италија ?
Милан,Интер... :pos:
Интер сезонава воопшто не се слаби за Калчо стандардите, воопшто, проблем единствено може да им претставува тренерот кој е млад, доста неискусен, сега тоа од една страна е и добро, едуциран е во модерната ера на фудбалот, претпоставувам дека нема да форсира затуцан фудбал ко Раниери и слично, али пак останува енигма. Исто и Наполи се доста страшни сезонава, штета само лани завршија 4ти а Удинезе кутрите се пласираа во ЛШ, али како и да е, конкуренцијата во Италија не е слаба, во Германија за првите 2 места се знае кои и сезонава ќе конкурираат, Дортмунд и Баерн, останатото ќе е битка за ЛШ, сеуште сметам дека не им се дораснати останатите тимови.
 

StringerBell

Rules change. The game remains the same.
Член од
13 септември 2012
Мислења
120
Поени од реакции
132
Аха, да... Херта денес игра ЛШ, утре паѓа втора лига. Каде бе со такви тимови, тоа 4то место ви е за џабе, кога ќе го искористи некоја опрана екипа. Не дека кај нас не беше, ама истава дискусија over and over again.
Последно Германија беше пред Италија на Евровизијата. За фудбалот и ЛШ конкретно, засега жабарите се дааалеку светлосни години пред швабите.
П.С. четвртото место е поради успехот на германците во Лига Европа, а темава не е за тоа натпреварување.
Херта нема 10 години видено ЛШ.
И моментално Бундес > Серија А. Во секој поглед е подобра.
Единствен квалитетен тим способен да напрај нешто во Европа е само Јуве.
--- надополнето: 19 септември 2012 во 01:01 ---
Интер сезонава воопшто не се слаби за Калчо стандардите, воопшто, проблем единствено може да им претставува тренерот кој е млад, доста неискусен, сега тоа од една страна е и добро, едуциран е во модерната ера на фудбалот, претпоставувам дека нема да форсира затуцан фудбал ко Раниери и слично, али пак останува енигма. Исто и Наполи се доста страшни сезонава, штета само лани завршија 4ти а Удинезе кутрите се пласираа во ЛШ, али како и да е, конкуренцијата во Италија не е слаба, во Германија за првите 2 места се знае кои и сезонава ќе конкурираат, Дортмунд и Баерн, останатото ќе е битка за ЛШ, сеуште сметам дека не им се дораснати останатите тимови.
Ги гледав Интер 3те натпревари, Пескара беше ептен очајна, Рома прв сериозен тест за Страма паднаа. Со Торино Хуан и Ранокиа ништо не ги помина. Ќе видиме натаму. Рома и Наполи тешко дека ќе направат нешто , Интер ќе е пред нив. Лацио добро играт ама не верувам константни дека ќе бидат.
Утре ме интересира Јуве како ќе изигра, а имаат јак тим само формацијата 3-5-2 дали ќе функционира во Европа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.409
Поени од реакции
29.648
Каков МТВ каков Т Хоум и остала багра мафијаши, ќе си пратам јас на сопкаст ќе им се молам за една утакмица. Не писна сопкастот денес и баш ми е мило што си изгледав утакмица на раат и плус тоа Рускиов коментатор денот поинтересен ми го направи.
И јас вака во соба направив :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom