Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Член од
12 април 2012
Мислења
12
Поени од реакции
1
Ма ни он не знае што е или она беше :vozbud::pos:
Женско сум ;)
--- надополнето: 12 април 2012 во 17:25 ---
cekaj so si ti masko ili zensko posto na pol ti pisis masko
ili si hermafrodit :)
--- надополнето: 12 април 2012 во 17:19 ---
[quote="katebebrat, post: 4908083, member: 56457"

Не сум се заљубила во албанец. ;) Туку едноставно ме интересираа и другите што мислат за ова.
90 posos od narovdov tvojava kombinacija ne ja podrzuva a mojata edno 100 posto od Makedonija ja podrzuvaat :)[/quote]


Женско сум.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Женско сум ;)
--- надополнето: 12 април 2012 во 17:25 ---


90 posos od narovdov tvojava kombinacija ne ja podrzuva a mojata edno 100 posto od Makedonija ja podrzuvaat :)

Женско сум.[/quote]

gospod eden znaj sto si :)
ednas pisis masko sega zensko :pos:
mnogu brzo gi menuvas polovive :)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Дали ја подржувате оваа љубов? На пример тој да е албанец а таа да е македонка.
албанец и македонка не се вери него национална припадност. Уживај.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Еве вака да почнеме
Прво. Свадбата ќе биде степен повесела од еден погреб , намуртени фаци , неубава атмосфера , едноставно никаква атмосфера ...
Второ. Името на детето ухуу ќе наоѓаат некој компромисни решенија
Трето. Не дај боже девојката да е феминистка и се ебал векот т.е. веројатно не е можно старт тоа ..
Четврто. 80% од луѓето што ја познаваат , сакаат па веројатно и него ќе ги осудат ...
И да ви кажам право ебате таквиот живот :) али ... у случај кога стварно има љубов ќе го истрпат сето од горенаведеното и ќе им биде убаво на нив двајца барем (ваљда) но во секој случај пожелно е доколку може да се одбегне ваквата врска

п.с. зборувам за православна Македонка + мусламан Албанец
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Љубов помеѓу две различни вери ?
А што има тука лошо, страшно, негативно ?
Секој човек(маж/жена) е пред се човек, кој има свој живот, свои чувства, свој тип на симпатија, свои ставови и мислења... а дури потоа доаѓаат останатите титули како: нација, религија и.т.н. и.т.н.
И Муслиманот е маж и Христијанот е маж и Муслиманката е жена и Христијанката е жена... сите сме луѓе, зарем некој ако е од друга религија има две глави, пет раце, четири нозе... !
Поделбите на вакви и онакви постојат само во главите на луѓето, но чувствата, симпатиите и љубовта не прашуваат за нација или религија !
Така да сметам дека нема ништо чудно, смешно, страшно, лошо во љубовта, симпатијата, дружбата, врската, бракот помеѓу Албанец и Македонка или помеѓу Македонец и Албанка, крај краева можеби и двајцата се Атеисти, па не би имале никакви проблеми околу различните религии, па и сите Албанци не се Муслимани(Реп.Алб.), но пак ќе кажам поделбите на вакви и онакви постојат само во главите на луѓето !
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Дали ја подржувате оваа љубов? На пример тој да е албанец а таа да е македонка.
А каква врска има ако тој е албанец, а она македонка со вероисповед? o_O
Или онака по дефолт ако он е албанец значи и дека е муслиман. Или дека ако она е македонка е христијанин.

Луѓе, 21ви век сме. Верата НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА!

Конкретно за мене, не би имал проблем да идам со албанка ако е атеист. Или со турчинка, арабинка (или како и да се пишува женски род за арап), whatever. Муслиманки забулени - њет.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Не мешајте баби и жаби ...... ако ви се родат децата атеисти океј ама ако се верници кој пат ќе го фатат ?
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Не мешајте баби и жаби ...... ако ви се родат децата атеисти океј ама ако се верници кој пат ќе го фатат ?
Никој не се раѓа атеист, можеш така да ги воспиташ, пример да си ги почитуваат и двете вери...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Еве вака да почнеме
Прво. Свадбата ќе биде степен повесела од еден погреб , намуртени фаци , неубава атмосфера , едноставно никаква атмосфера ...
Второ. Името на детето ухуу ќе наоѓаат некој компромисни решенија
Трето. Не дај боже девојката да е феминистка и се ебал векот т.е. веројатно не е можно старт тоа ..
Четврто. 80% од луѓето што ја познаваат , сакаат па веројатно и него ќе ги осудат ...
И да ви кажам право ебате таквиот живот :) али ... у случај кога стварно има љубов ќе го истрпат сето од горенаведеното и ќе им биде убаво на нив двајца барем (ваљда) но во секој случај пожелно е доколку може да се одбегне ваквата врска

п.с. зборувам за православна Македонка + мусламан Албанец
Мет, убаво си опишал се, но еве да речеме дека и двајцата се Атеисти, а и нивните фамилии се такви(нерелигиозни), па накрај би останала само националната разлика(јазична пред се) .............. а што се однесува до името на детето, па некаков компромис, нека биде некакво странско интернационално(универзално)име, такви имиња има многу, кои нема да задираат во чувствата на нитуеден од родителите !
П.С. Знам дека е тешко и скоро невозможно, но ипак постојат(можни)интересни комбинации ! ;)
--- надополнето: 12 април 2012 во 18:00 ---
Не мешајте баби и жаби ...... ако ви се родат децата атеисти океј ама ако се верници кој пат ќе го фатат ?
Ако се родителите Атеисти, биди сигурен дека и детето/децата ќе бидат исти марки, а ако родителите се верници и тоа од различни вери е тука е малце покомплицирано, според мене детето би требало да ги почитува и познава и двете вери, но името на детето да биде странско интернационално !
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Никој не се раѓа атеист, можеш така да ги воспиташ, пример да си ги почитуваат и двете вери...
Да де да од в џамија ќе ојт свеќа в црква да палит .... седи бе аман , еве на пример мене никој не ме воспитал да сум атеист сам си одлучив да веруван во еволуција а не во библија ..... можда требаше да напишам ако се погодат децата а не да се родат атеисти
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Да де да од в џамија ќе ојт свеќа в црква да палит .... седи бе аман , еве на пример мене никој не ме воспитал да сум атеист сам си одлучив да веруван во еволуција а не во библија ..... можда требаше да напишам ако се погодат децата а не да се родат атеисти
Зашто да не бе... Секој си прави компромиси... Ако толку се сакаат, ќе се потрудат, шознам, може пример да одлучат едно дете в џамија, друго во црква... јбг живот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom