Секс/врска/брак со партнери од различна религија/националност

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
а колку брака познаавш од немешан рамковен договор, да не речам чисти? :) ...и ако не си знаел изроди секогаш имало, има и ќе има
зашто би биле изроди? колку мешани бракови имало, има и ќе има
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.482
Поени од реакции
30.807
aj mali ne se pali ., taka lesno., da ne ti bide stresno ako prodolzham iako sum makedonec., pravoslaven., no so ovie shto gi poznavam kaj niv ljubovte nadvladea pa i ednite i drugite si gi oteraa familiite u pizdu mater bidejki i oni si imaa problemi ;) ., a za izrodi nemoj taka lesno da sudish ., a vprochem ne si ni povikan za takvo neshto ima koj da sudi ., izvorot na chistata svetlina., jasno ili da ti nacrtam
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
зашто би биле изроди? колку мешани бракови имало, има и ќе има
зошто? валда затоа што нивниот процент во вкупните бракови е мал и скоро и незначителен исто како што е и процентот на бракови помеѓу педери или помеѓу лезбејки или помеѓу наркомани или помеѓу пијаници или помеѓу...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.047
Поени од реакции
15.014
зошто? валда затоа што нивниот процент во вкупните бракови е мал и скоро и незначителен исто како што е и процентот на бракови помеѓу педери или помеѓу лезбејки или помеѓу наркомани или помеѓу пијаници или помеѓу...
споредбава ти е.......
не е битно дали се малку или не...важно ги има....
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
aj mali ne se pali ., taka lesno., da ne ti bide stresno ako prodolzham iako sum makedonec., pravoslaven., no so ovie shto gi poznavam kaj niv ljubovte nadvladea pa i ednite i drugite si gi oteraa familiite u pizdu mater bidejki i oni si imaa problemi ;) ., a za izrodi nemoj taka lesno da sudish ., a vprochem ne si ni povikan za takvo neshto ima koj da sudi ., izvorot na chistata svetlina., jasno ili da ti nacrtam
абе Шутрак, што ке црташ кога си со две леви, ај жити се не се мачи и пробај да го разбереш тоа што сум го напишал во погорниот пост ...кога мислев на разбирање ни мислев само на разбирање помеѓу партнерите туку и помеѓу нивните најблиски ...и браво за нив што имаат "супер" брак без присуство на своите родители ...во мојот речник тоа се толкува како себичност и неблагодарност бидејќи заради некоја си непромислена работа туку така ги избришале од нивните животи токму оние кои ги донеле на свет ...ако за тебе е тоа успех тогаш ок и ти посакувам иста судбина ко и на нив
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:35 AM ---
споредбава ти е.......
не е битно дали се малку или не...важно ги има....
споредбата е таква затоа што за мене се сите во иста група (на изроди) :) и тоа затоа што сите ги има по малце не за друго
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.482
Поени од реакции
30.807
kako mi izgleda rabotava ., nishto ne si razbral 6to napi6av ., ., sabajle se budam i vo molitvata moje e i delot koj mene ednas jas nemu dvapati taka i na tebe vratka dvapati., a zaizrod tuka mi stoi deka si ti najgolemiot;)., P.S tuka diskusijata pomegju nas dvajca zavrshuva., na drugo mesto poveli pak
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.768
Поени од реакции
12.126
kako mi izgleda rabotava ., nishto ne si razbral 6to napi6av ., ., sabajle se budam i vo molitvata moje e i delot koj mene ednas jas nemu dvapati taka i na tebe vratka dvapati., a zaizrod tuka mi stoi deka si ti najgolemiot;)
Не се замарај, тој е националист полн со омраза и навреди. Нема чувство на љубов, разбирање, другарство и соживот. Почна на една слична тема да напиња па бевме опоменати, џабе си трошиш време друже да објасниш дека љубовта соединува а омразата разединува во брак или врска сеедно и дека љубовта и разбирањето, другарството треба да бидат основата за формирање на врска, брак, семејство...се друго е проклетство и не завршува (нити почнува) среќно никогаш и никаде. Ама секој има право на избор :)
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Не се замарај, тој е националист полн со омраза и навреди. Нема чувство на љубов, разбирање, другарство и соживот. Почна на една слична тема да напиња па бевме опоменати, џабе си трошиш време друже да објасниш дека љубовта соединува а омразата разединува во брак или врска сеедно и дека љубовта и разбирањето, другарството треба да бидат основата за формирање на врска, брак, семејство...се друго е проклетство и не завршува (нити почнува) среќно никогаш и никаде. Ама секој има право на избор :)
и затоа нема ниеден пријател (од друга националност или вера да не збориме) :oops: , живее осамен :place: и... аххх кутриот ...стварно бил за жалење
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
...и браво за нив што имаат "супер" брак без присуство на своите родители ...во мојот речник тоа се толкува како себичност и неблагодарност бидејќи заради некоја си непромислена работа туку така ги избришале од нивните животи токму оние кои ги донеле на свет ...ако за тебе е тоа успех тогаш ок и ти посакувам иста судбина ко и на нив
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:35 AM ---
Себичноста не е апсолутно зло. Напротив, сите наши акции се водени од неа.

И ако погледнеш од друга страна, ниту родителите во овој случај не се цвеќе за мирисање бидејќи им застануваат на патот на сопствените деца. Заради глупост наречена религија. И таквите родители дури и го заслужуваат тој однос од страна на децата.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Себичноста не е апсолутно зло. Напротив, сите наши акции се водени од неа.

И ако погледнеш од друга страна, ниту родителите во овој случај не се цвеќе за мирисање бидејќи им застануваат на патот на сопствените деца. Заради глупост наречена религија. И таквите родители дури и го заслужуваат тој однос од страна на децата.
А сте се запрашале некогаш зошто е тоа така. Зошто им е мака на родителите кога гледаат како нивните деца стапуваат во такви бракови?
 
I

Intex

Гостин
Па те прашувам Зошто, или избегнуваш да ми одговориш?
Поради тоа шо се почитуваат различни културни и религиски вредности. Би дошло до културен судир.
Додуша, ако стапат во брак веќе ги имаат надминато тие разлики, but still ... :)

И да, зошто во средина на реченица се пишува со „з“, не со „З“.:)
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
569
Поени од реакции
437
Поради тоа шо се почитуваат различни културни и религиски вредности. Би дошло до културен судир.
Додуша, ако стапат во брак веќе ги имаат надминато тие разлики, but still ... :)

И да, зошто во средина на реченица се пишува со „з“, не со „З“.:)
Не би дошло до културен, религиски, традиционален и незнам ти каков судир ако не го тупеа толку старите! Заради религиски глупости не ги оставаат младите да си го живеат животот. Големите дилеми, дали ќе го славеле Божиќ или Бајрам? И заради тоа? Не е хумано, не е. Затоа таквите родители, кои не си ги поддржуваат децата во нивната потрага по сопствената среќа, заслужуваат да бидат отфрлени.

Правилно се пишува со „з“, ама сакав само да го истакнам зборот. Чил аут, не е ова матура ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom