Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Другарче сака да зима PS3, исклучиво за jailbreak, па да прашам колку тоа се исплати?

Да речеме он е прилично noob за овие ствари, а како што знам секоја игра треба да се пачира, пребацува итн итн...и уште има проблем со поновиве игри на 3.72?
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Мац, јас земав од Америка тоа USB DONGLE. Баш вчера го пробав и работи како што треба (иначе имам верзија 3.65). Само треба да се инсталира Backup Manager и евентуално PS3 FTP Server, за да може да ги префрлаш игрите во интерниот HDD. Но тоа е проблемот што ти го спомна, игрите што се наменети за верзија 3.72 не работат :(. Јас барам начин дали може да се пачираат некако за да работат ама до сега не сум нашол
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Има луѓе за Homefront или Crysis 2 да ја земеме ? :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.287
Мац, јас земав од Америка тоа USB DONGLE. Баш вчера го пробав и работи како што треба (иначе имам верзија 3.65). Само треба да се инсталира Backup Manager и евентуално PS3 FTP Server, за да може да ги префрлаш игрите во интерниот HDD. Но тоа е проблемот што ти го спомна, игрите што се наменети за верзија 3.72 не работат :(. Јас барам начин дали може да се пачираат некако за да работат ама до сега не сум нашол
Woaa cekaj USB dongle za 3.65?!? Nesto greska si....Na PS3 ima piraterija do 3.55, stikovi CFWa bla bla bla tolku e 3.55

Sto se odnesuva za piraterijata na PS3 taa e zaprena Do Mart April Godinava sto izleze toa moze da se igra otuka natamu Jok!

Igri sto izlegoa od proletoska navamu a toa se

Ace Combat: Assault Horizon
Call of Juarez: The Cartel
Dead Island
Deus Ex: Human Revolution
DiRT 3
Driver: San Francisc
F1 2011
F.E.A.R. 3
FIFA 12
ICO & Shadow of the Colossus Collection
NBA 2K12
Portal 2
Rage
Shadows of the DAMNED
Warhammer 40,000: Space Marine
i red drugi... Ne Mozat!
Za ovie sto izlagaat vo naredniov period da ne pravime ni muabet...

Sto znaci tananaaaa si se shtavil 18000den za "chipuvano" PS3 od oglasi i sega sakas da ti staat na HDD, FIFA12 ili PES12 da ja pleskas....Se informisas i svakas deka chickoto sto ti go prodal te izmanipuliral :)
E sega se pomirues so faktot i si vikas Ebes mu mater ke si ja kupam 3600den neka krshat glata....Ali onda TONCH! Svakas deka ako stais FIFA12 ke ti krene Firmver na 3.70 sto znaci ke ja izgubis piraterijata nepovratno...
Defakto
Ili ke ostanes vo istorijata i ke si pleskas stari igri
Ili ke si kupues orginalki i ke kazes zbogum na piraterijata

Ima i treta opcija
E3Flasher koj kreira Dualboot na konzolata KAde ke mozes da si drzis CFW i plus da si ja apdejtiras na najnov OFW i a teras i orginalki i piraterija....Kolku ke kosta ova neznam
A ke izlezat i trista drugi trakatanci periodov...
Se sekavate koga bese toa so Geohot i Kinezistana ko pocnaa so USBinjata? Na eseeeen....
Isto sranje i sega se desava...

A SONY pak ke gi podebe grdno i ke si igrame macka i glusec celo vreme....
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Сонито не го купив од МК, него од Америка за 250 $. Што значи не сум изгубил ама воопште. УСБто го платив 10 долари, и да не работи како што треба, и затоа ќе си чекам. А втора работа за игра не давам 3600 денари, него си ги купив голем број од игрите за максимум 50 долари. Тананааа, и имам што да игра и имам време да чекам за ЈБ. А со тој Е3 флешер, мора да го отвараш сонито да правиш триста глупости, и да направиш далеку поголема беља него нешто корисно.

А на крај краева, одам во Грција и го продавам за 250 евра и пак сум во ќар, ништо не сум изгубил. Или здравје до година пак во Америка и немаме гајле.

А тоа играта мачка глушеч никогаш нема ни да престане.

Според новите информации Геохот има некој си договор со Сони направено за прекин на хакирање на конзолите.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Повеќе ме влече Homefront.. Crysis2 ја имав и ја продадов :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Сонито не го купив од МК, него од Америка за 250 $. Што значи не сум изгубил ама воопште. УСБто го платив 10 долари, и да не работи како што треба, и затоа ќе си чекам. А втора работа за игра не давам 3600 денари, него си ги купив голем број од игрите за максимум 50 долари. Тананааа, и имам што да игра и имам време да чекам за ЈБ. А со тој Е3 флешер, мора да го отвараш сонито да правиш триста глупости, и да направиш далеку поголема беља него нешто корисно.

А на крај краева, одам во Грција и го продавам за 250 евра и пак сум во ќар, ништо не сум изгубил. Или здравје до година пак во Америка и немаме гајле.

А тоа играта мачка глушеч никогаш нема ни да престане.

Според новите информации Геохот има некој си договор со Сони направено за прекин на хакирање на конзолите.
si se zaebal, imas soni a nemozes da igras novi igri, pes/fifa 12 i drugi wtf,
kako ke ides u grcija koga ima strajkovi na granica ne rabotat
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
si se zaebal, imas soni a nemozes da igras novi igri, pes/fifa 12 i drugi wtf,
kako ke ides u grcija koga ima strajkovi na granica ne rabotat
Хахаха, мора да ме пуштат мене грците :P. А иначе брат и не сум се заебал бог знае колку, не сум некој ептен гејмер за да ме тресе ако излезе некоја нова игра, имам време :)

Него еве на пример да земам некој нов ХДД. И да го форматирам на сони кое има некоја помала верзија (да речеме 3.55). Дали ако го ставам на моето сони ќе работи со таа верзија или јок?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.287
Ne moze Sistemskiot softver se cuva na PS3 vnatre, ne na HDD
Nego zasto ste se zapnale za piraterija.....Ako ima covek sredstva da otide do USA da kupuva konzoli od 200 i kusur eura onda moze da si priusti 20-30 eura mesecno.... :)
Za edna godina 7-10 igri se sosema solidna brojka na naslovi. Ima decki na forumov sto si kupuvaat igri preku internet Se razmenuvaat, imaat Online gaming access,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom