Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
...не разбира дека и баба му, дедо му или било кој некогаш копале зелки и дека тој јаде зелки благодарение на тие што копаат зелки, така што не разбирам како копањето зелки е неморално или тупење на мозок...
Зелките беа пример...кој ти очигледно не го сфати. Едно е да садиш зелки и од тоа да преживуваш продавајќи ги на пазар , а друго е да садиш зелки за да ја исполниш задачата која ти ја дал продуцентот и за која дневно зимаш по 200 евра .

Сепак, Ефтов не е баш тема на разговор. А и како што забележав нема човек кој го поднесува...
Ја го поднесувам бе, мислам дека е ѕвероња :) .Има стил дечкото, ако не ти се свиѓа, не му се појавувај у емисија . Симп ес дет .

Хаха мислам дека Васко малце се скрши од ептен сигурноста на Вики.
Која бре црна сигурност ? Таа не знае да спои две реченици а притоа да не каже нешто како значи,епа,хммм,па добро, а камоли да биде сигурна у разговор со некој што сака да ја закопа затоа што тоа му е целта на емисијата.

Таа е свесна за глупустите и срамот што го нанесе, дека служи за подсмев, а никој не ја подсмева оти и е љубоморен(хаха) или оти ние сме тупаци кои живееме во 19ти век, па не разбираме.

А за она што некој го спомна за Белов.Не е битно што потоа не успеа, битно е што не не посрамоти како оваа сега.Белов имаше цел, да научи да пее, и негово е колку успеа, овие во Големиот брат се како дебили кои по цел ден се траќаат од кревет во кревет.
_________________
Грешка. Она не е свесна за своите глупости затоа што у малиот мозок се уште нема дефинирано што е исправно ,а што не .Со еден збор, глупава е и ретардирана . Да, не е ретардиран само оној што чудно чекори или пак пати од некој синдром , него и оваа која ретардираноста ја здобила по пат на идење на квазифенси журки од својата 14-та година .

За Белов се согласувам до негде. Пред една година ја го напаѓав дека не го бива, дека е сељак итн . али глеам дека сум згрешил . Мислам да, он пак е глупичок (а можеби и се праи таков намерно) затоа што овој го напаѓа , а овој му се смее ко зелен .Сепак, веројатно сака да си задржи имиџ дечкото па не се впушта во понатамошна дискусија со ѕверката .

Да, требаше да ќути и да остави да се искаже девојчето. Како би ти било тебе ако јас сега те банирам од тема или форум бидејќи ми се може? Нема тоа да ме покаже како глупа личност? Васко токму тоа и го направи, ги банираше од тема дискутантите и збореше за неговиот совршен свет и неговите очекувања од животот. Во такви муабети не каниш дискутанти туку тоа фино-лепо си го решаваш сам со себе.
Принцу, тоа се вика стил .Васко Ефтов има изградено стил до кој строго се држи. Дали разговара со Бранко или со Вики нему му е сеедно затоа што така стига до лебот .Многу логично е дека стилот нема да го смени , а она што чуди е што младото пичлеме прифатило да му гостува у емисија без притоа (мислам очигледно е) да се информира за кого се работи и најважно со кого си има работа .

Он секоја емисија го праи тоа.Сигурно нема на Вики да и попушта на некој начин затоа што има 19 години . Човекот емисијата ја конципирал со одредена цел и нормално е дека нема да бира начин на кој ќе ја оствари . Мене не ми се свиѓа на пример Тони како води емисија . Тоа ми е без концепт.Викнал 4 шабани , од време на време ќе каже некој виц, глумец е па може и да изглуми, има бенд позади себе ...ама,таа емисија носи профит, гледаност и е добро прифатена .
Сакале-нејќеле, ставот на Ефтов ќе се пригати.

Не е паметен оној што знае да плесне во фаца. Паметен е оној што знае како да плесне.
Васко се запна за секс, кој на сите кои гледаат им е многу јасно дека го немаше. Не е во ред 19 годишна девојка да стекна пред скоро цел Балкан, ама не е во ред ниту човек во години да и кажува дека треба да земе и да прочита некоја книга.

п.п.с. Имам чувство дека Ефтов чита форуми. Епа ако го читаш ова, учтиво и од сè срце те замолувам на гостите у емисија да им даваш место за 2-3 збора. И секако, давај им и чадор пошо премногу плукаш. Кај потребно, кај непотребно.
Па он стално ги плеска бе, со стил и тоа:) . Нема ваљда сите ко Боки 13 да бидат па да прашуваат кога ти бил првиот сексуален однос.Кога ќе разгледаш малце појше ќе видиш дека ретки се новинарите кај нас кои оставиле печат, а не биле кичерај .

Нормално дека чита форуми, не е глуп :)



А овој Васко излегува дека сам прашува сам си одговара...толку некултурно и невкусно од негова страна дури одвратно за слушање е кога некому без разлика дали е припрост како Вики му упаѓаш на среде збор...Основна култура нема водител изиграва...:tapp:
Има култура, образован е, начитан (не знам од кај избаци Анастазија дека е неук кога се гледа дека располага со знаења и мислења од многу области...веројатно антипатичен и бил) , само си праи како што му одговара . Таков му е стилот . Тој што знае, ќе се спротивстави . А тој што е глуп ќе се вади на фори и фазони дека тоа било љубов, дека љубовта све покорува бла-бла-бла ...нешто што нема врска со реалноста.

Луѓето добиваат идеи за да тресат зелени на телевизија а еве го човекот што им е идол и за кој дркаат и свршуваат...

Така е . Евреите го вртат светот.

Вики далеку е од цвеќе за мирисање, девојката е за никаде...
ама што е со Васко Ефтов, помизерно невоспитано створење со немање никаква допирна точка со реалноста и со однос како што не му доликува на годините.
Да се силиш на 19 годишно девојче и да билдаш рејтинг со тоа што демек нешто ги брани ''правите вредности'' и глуми спасител на македонскиот народ е стварно бедно.
Шо дошла у емисија ако не ? Или очекувала дека ќе ја праша дали на Радашин нозете му смрделе секој ден или секој втор ден ?

Не глуми он ништо . Само е реален, што побрзо прифатиш , тоа боље за тебе.




Ја промашивте целта на темата .... пак ...

Темата не е Васко Ефтов и како он бил лош,злобен, неваспитан итн. него шундот кој секој ден ви се нуди на послужавник а вие го земате .Илузорно е да се збори за некои вредности кога нив уствари и ги нема.Се изгубиле негде у просторот и времето.

Друже Серпико, ја викам НЕ на гледањето срања од овој тип . Има многу такви, али има и од оние што не знаат шо да праат со себеси па гледаат вакви работи . Како што кажа, човекот е штекер = воајер и тоа е природно . А богами и визна либерализација од денес, па кога ќе почнат да ни стигаат другите срања од западот ... е тогаш дури ќе имаме Виолети за извоз . . .
 
P

Princ

Гостин
Принцу, тоа се вика стил
Па и на Вики онаквото се вика стил :)
И сега ние ко гледачи на двајцата шоумени, ги цениме и оценуваме, наше право. И сега, што се однесува до мене, слободно Вики и Васко може да се фатат, мислам дека баш ќе си одговараат со нивните стилови (односно, ниедниот не е подобар/полош од другиот). Ти не се согласуваш со мене гледам. ОК е... :)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Па и на Вики онаквото се вика стил :)
И сега ние ко гледачи на двајцата шоумени, ги цениме и оценуваме, наше право. И сега, што се однесува до мене, слободно Вики и Васко може да се фатат, мислам дека баш ќе си одговараат со нивните стилови (односно, ниедниот не е подобар/полош од другиот). Ти не се согласуваш со мене гледам. ОК е... :)

Хах, на Вики онаквото се вика шабанизам ;) ... Глеаш дека Латас има стил да лиже гз, Миленко с времена на време такуѓере, онаа плавушана Оливера да шмека , Чом да треска зелени итн итн . Овој има стил да ги пецка соговорниците и не му е битно кој е од другата страна . Така впрочем и треба да биде, бескомпромисно .

А оваа да имаше малце мозок прво немаше да праи глупости по куќа, а второ немаше да си ги брани глупостите у емисија во која нема шанси да извлече апсолутно ништо позитивно за себе.

Ефтов знае со кој си има работа и така и се поставува...а јадницава па мисли дека со Жаре берберот ќе збори за макарони праење.

Не се согласувам, нема пробљем ...идеме даље :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Васко Ефтов каков пациент еј. Вика гости и наместо да ги интервјуира, да постави прашање и да чека одговор, тој ги вика и му раскажва лекци. Јас незнам како можи ваков пациент да оди во етер, не дека не му се согласвам со поентата, ама не е коректно вака агресивно да настапува.

Плус се му е монтирано како шо му одговара. Овај во живо да е во емисија, само ќе се надвиква. Абе тешко него ќе речам јас, којзнај колку ќотек јадел како дете, вака никој не те трпи да вреѓаш.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Те разбирам што сакаш да кажеш ама да ме убедиш дека Васко ке ми продава тука некој морал и човечки бон-тон,а мочкото незнае дека кога двајца луѓе општат односно комуницираат има некои правила.
Треба да се обраќаш со Вие, Вас и слично.
Треба да го оставиш соговорникот да каже и да реплицира.

Кога ке ме убедиш дека Васко Ефтов ги знае овие основни вредности, тогаш бујрум ке пиеме пиво.

А искривените вредности јебига тука се се доселиле и што ке правиме сега? Ке го пратиме Васко Ефтов да се бори против нив и да ни каже дека во социјализмот ова било вака и така и подобро било.

Целата емисија сака да се посере дечкото за турбо фолк што измисли и нов филозофски правец да го ебам, турбофолкерлијализам.

Глупости...
 
F

FilipMacedon

Гостин
Емисијата која ја направи Ефтов секоја чест,впрочем така и треба,да не се покажува толеранција спрема такви ниски работи,кои се почесто ги има на телевизија
А оваа нашава мулаткиња срам за нација,ем глупа,ем јебозовна,ем со курвински ефекти.Пу да ти ебам семето.
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Има култура, образован е, начитан (не знам од кај избаци Анастазија дека е неук кога се гледа дека располага со знаења и мислења од многу области...веројатно антипатичен и бил) , само си праи како што му одговара . Таков му е стилот . Тој што знае, ќе се спротивстави . А тој што е глуп ќе се вади на фори и фазони дека тоа било љубов, дека љубовта све покорува бла-бла-бла ...нешто што нема врска со реалноста.
Немој да ми кажуваш дека има култура ти се молам.Неможе да има култура човек кој упаѓа и не остава соговорникот да се доискаже ма дај ти се молам колку грозно и одвратно е за слушање како се избацува.
за болдираното...
Мислиш дека некој ќе успее да дојде до збор од него и да му се спротивстави? :nenene:
Се сеќавам наставничката во прво одделение на учеше како не е културно да му влетуваш на некој додека зборува...
И да за крај.Делам исто мислење како Анастазија.:pipi:
 
S

smart ass

Гостин
Немој да ми кажуваш дека има култура ти се молам.Неможе да има култура човек кој упаѓа и не остава соговорникот да се доискаже ма дај ти се молам колку грозно и одвратно е за слушање како се избацува.
за болдираното...
Мислиш дека некој ќе успее да дојде до збор од него и да му се спротивстави? :nenene:
Тоа е од амфетата...затоа така збори,единствено некој што може да му се спротистави е



Емисијата која ја направи Ефтов секоја чест,впрочем така и треба,да не се покажува толеранција спрема такви ниски работи,кои се почесто ги има на телевизија
А оваа нашава мулаткиња срам за нација,ем глупа,ем јебозовна,ем со курвински ефекти.Пу да ти ебам семето.
Едино јако издание беше кога имаше емисија за ХОРДАТСКИТЕ државјанства-и ефтов стои пред тоа-блгаескииселеници вЧуждина и вели кога ќе го поминете овој праг плукате на себе,на вашите предци и на вашите деца.

Потоа ојде кај каракачанов и го праша...Господине читав едно ваше интервју во германски неделник каде велите македонија ќе се подели западниот дел на албанија остатокот на бугарија.

Каракачонов-ТОВА НЕ Е ИСТИНА,ИСКСМЕ ЈА ЦЕЛАТА:vozbud::vozbud::vozbud:

убаво каракачанов кажа голема албанија нема да има затоа луѓе соживот и немајте мака.:toe:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Немој да ми кажуваш дека има култура ти се молам.Неможе да има култура човек кој упаѓа и не остава соговорникот да се доискаже ма дај ти се молам колку грозно и одвратно е за слушање како се избацува.
за болдираното...
Мислиш дека некој ќе успее да дојде до збор од него и да му се спротивстави? :nenene:
Се сеќавам наставничката во прво одделение на учеше како не е културно да му влетуваш на некој додека зборува...
И да за крај.Делам исто мислење како Анастазија.:pipi:
Хм..
Чеј малце.


Погледни го клипов, убаво.

-Еден од нив е истетовиран, можеби ќе ти се допадне.
-Може, треба да видам, па може.

И кеј.
шо очекуеш на ваква реплика?
ќе ја фура, нормално.

Инаку, не ми се свиѓаше делов:
-Девојче на 19 години првата вечер иде таму со некој бербер од Србија и го праи тоа.

Да му еам мамата, шо ако е бербер.

Шо се однесуе до копањето зелки..
Стварно сте ми смешни , а богами и интересни коа сте у функција на демагог и продавате морални вредности.
Патем, не би копале зелки за 20 000 евра.? :wink: Не?
Мхм. ma ass.
*патем 13 страници за Вики..дискусијава гола вода.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Целата емисија сака да се посере дечкото за турбо фолк што измисли и нов филозофски правец да го ебам, турбофолкерлијализам.

Глупости...
Класика. Кога не можеш да се пофалиш со висок IQ, хејтај турбофолк. Ете, сега Васкота може да се пофали со нов правец, антитурбофолкерлијализам. :tv:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Добро бе што к*р го боли него дали се сексала она и стенкала !? Па ја да сум на место татко и на Вики па гробот ми му го ебал ! Не ја остава да се доискаже а и не е вистина,Карло и Вики не се сексаа . А Вики да го прашаше него,тиии зашо си педер ? Пошо викаат дека е хомосексуалец гнасава шо ја води емисијата,незнам што му е поентата секој гостин што му бил,го затнал и уште не се откажува ! Копиле гнасно !
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Зелките беа пример...кој ти очигледно не го сфати. Едно е да садиш зелки и од тоа да преживуваш продавајќи ги на пазар , а друго е да садиш зелки за да ја исполниш задачата која ти ја дал продуцентот и за која дневно зимаш по 200 евра .
Не, не, очигледно ти не ме сфати. После постот што си го цитирал имам напишано дека тој тоа копање на зелки го кажува арогантно, препотентно. Како да е којзнае колку понижувачка работа. Дали мене ми е интересно јас да ја гледам Тамара како копа зелки, тоа е друг муабет. Него ставот му беше "...и шо, ти би копала таму зелки а?" Како да е не знам што. А он што прави за тие пари? Се спушта на ниво на некое курвесто девојче. Па искрено попрво би копала зелки, нека ми даат 10.000 евра, одма копам!!!

A во ред е да копаш зелки за да ги продаваш 20 денари кило а не е во ред да ги копаш за 200 евра на ден???

Значи јас не ни гледам фарма зошто стварно ми е дебилно да ги гледам како копаат, ама не ми е дебилно да одам да покопам таму за пари. А тој тоа сакаше да и каже на Тамара, демек "што, ти (битната фенси, славна пејачка) таму за пари ќе се продадеш и ќе копаш зелки (многу подолна работа) а?":tapp:

Нека ја спушта Вики слободно, ќефот ми се направи, ама нека бира зборови за да видам дека тој има некое ниво.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Кај ли наоѓате време и нерви за овие...не се ни глупости. Турбофолкц. :)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Колку е безвеза прашањено како се осеќет луѓено ко ќе слушет турбофолк.
Ако ти во душата се осеќаш ко Македонец, така ќе се осеќаш и ко ќе го слушаш Шако Полумента, Гергана, Тања Савич, некој американски или англиски артист или некоја индиска полка. :)
Не знам кај ја најде поврзаноста, и од каде логиката дека ако слушаш македонски пејачи автоматски си патриот, а во спротивно си продаена душа и слично. Безвезен прилог, безвезна поента.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Колку е безвеза прашањено како се осеќет луѓено ко ќе слушет турбофолк.
Ако ти во душата се осеќаш ко Македонец, така ќе се осеќаш и ко ќе го слушаш Шако Полумента, Гергана, Тања Савич, некој американски или англиски артист или некоја индиска полка. :)
Не знам кај ја најде поврзаноста, и од каде логиката дека ако слушаш македонски пејачи автоматски си патриот, а во спротивно си продаена душа и слично. Безвезен прилог, безвезна поента.
Така е,плус за Реалниве Шоуа вика не било во ред,а потоа зошто не направиме наше туку не земаат нас само да го надополнат местото.Сега ќе го исфрлат ПЕце па после и Ана.:tapp::tapp:На крај и меша и политики,се меша и кај што не му е местото.Ама ќе си го најде некој ден,по кабинетине во Бугарија ќе го фрлат во фрижидер:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom