Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Васко Ефтов знае да се снајде со политичарите,а камо ли со една Вики Ралева и тоа тинеџерка.Ама била поразлична од другите.:pos2:Еден грам срам нема во девојчето.:tapp:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Лакрдии ...
Не знам кој е поретардиран,дали *примеров* за родител и чист,најчист морал,се прашувам дали ќе напише книга со упатство како да ги воспитувате децата...или таткото на кој не му пречи однесувањето на ќерките пред цела нација(зборувам за тоа дали помислиле на него и почитта кон него,не за комшиите,за нив на кого му е гајле...ама родител е родител) и девојкава која претара во глумењето и во најмала рака си се продаде себе за мала сума пари (не зборам за тркалањата по кревети и воздишки,туку воошто).Секој со своето,не би да продавам морал и да зборувам за интима,затоа што на некои луѓе им е насушна потреба да ја продадат за да бидат забележани,тоа е нивна лична одлука и не гледам јас како прост гледач кој бира дали ќе гледа или не каде ми е правото да коментирам какво е нејзиното однесување.Па веројатно не очекувавте дебата за гладот во светот,енергетските кризи и нуклеарните централи.Гледач си,можеш да бираш дали ќе гледаш или не...
Јас лично видов нешто на почетокот ради цела фама и љубопитство и тоа помеѓу две вртења во тоа жими еднаш што ќе седнам во денот да гледам телевизија.Не ми се допадна концептот на шоуво,ниту пак можам да сфатам зошто некој по ѓаволите го прави тоа,ме замара,а и воајеризмот не ми е јака страна.
Господинов си се посрамоти себе навредувајќи една девојка со ситни годинки,малку приглупа,навистина новинарско достигнување достојно за почит и браво.Зборуваше за веќе извикани работи тоооолку многу пати,толку многу преценети и форсирани,што е смешно.Јас верувам да отворев 3-4 форуми,2-3 трач списанија истото ќе го прочитав,само што овој имал храброст да води монолог и да ја навредува во нејзино присуство,колку е тоа болно...друг е муабетот.Рафално испрашување,со отворени навреди и најпаметниот би се чувствувал глуп.
Морализирање од страна,а сите обесени пред тв со зинати усти во позиција на готовс чекаат момент за да прошлапаат нешто за к*рвата,др*љата...смешки,а да прочепкам фб ќе најдам тон фотографии со слична содржина само жал ми е,во случајов нема да можете да го слушнете стенкањето.
Да не се разбереме прогрешно не ја оправдувам девојкава,ниту пак е мој тип на однесување,но ме иритира потребата за дробење како да сме заглавени во времето на турското,каде дури и тогаш по амбари парче се правеле,ама среќа тогаш слабо телевизори,па не се зборувало јавно.
Секој со своето.Шоуто глупо,Васко безобразен и вулгарен,рамен на 19 годишна што стенка по телевизии,само стилот е друг,светот се врти...и така.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257

Ја мислам дека ова е дело вредно за пофалба... Достигнување за човештвото... Врв на храброста и мажественоста.


Стварно се извинувам што отупев, ама смешна ми е морализаторската приказна што ја вадите од жалната емисија на Васко, сосе жалните му „сРучни мислења“ и издрцаните му реплики...

Претпоставувам дека го прочита само овој мој пост. Претпоставувам и дека низ темава бркаше постови кои го претставуваат В.Е. во позитивна конотација, без разлика која е подлабоката поента на постот.

За да не дојдеме до конфликт, прочитај го мојот прв пост, за да го дознаеш мојот став за оваа од тебе омразена фигура, кој гласи: од сиот медиокритет кој ја населува територијава, ОН не е ни повеќе ни помалку просечен од нив, само во нивните очи е херој токму заради болдираното. Се надевам дека сега се разбравме затоа што немам намера повеќе од два пати да се дообјаснувам.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
абе овој е закон, камо да може сите вакви да се. се во очи и плеска и нема зад грб да ја оговара како што прави секој втор човек. малку може е непријатно ама вистината понекогаш боли :toe:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Не е паметен оној што знае да плесне во фаца. Паметен е оној што знае како да плесне.
Васко се запна за секс, кој на сите кои гледаат им е многу јасно дека го немаше. Не е во ред 19 годишна девојка да стекна пред скоро цел Балкан, ама не е во ред ниту човек во години да и кажува дека треба да земе и да прочита некоја книга.
Друго, што уште не можам да сватам, е што мајка Ефтов се фати за тетоважите на типон? Или пак за тоа дека е бербер.
Прво, навредуваше за копањето зелки.
После, на таткото на Вики му рече:
Не ли кога се роди Вики сакавте да ви донесе некој зет инжињер, доктор... А не да се спелтка со некој бербер...
Е шо, наеднаш е срамота и да си бербер?
Искрено, жал ми е што типкава се презентираше како распуштеница во јавноста. Уште потешко ми паѓа што нејзините немале проблем со стенкањето пред телевизија на нивната ќерка.
Ама најтешко ми е кога ќе се најде некој да ги собере сите оние работи кои се очигледни на едно место само за да може после да биде пофален.

п.с. Идам јас да си истетовирам таписерија на десната рака, секс сцена на левата рака и бројот 15 (минутите за кои Вики му се плеснала на Карло у кревет) на десна плешка.
Не за друго, се мислев да се тетовирам и од емисијава уствари само тоа и ми остана у глава. Не дека за нешто друго се збореше. Па ајде, зошто да не.

п.п.с. Имам чувство дека Ефтов чита форуми. Епа ако го читаш ова, учтиво и од сè срце те замолувам на гостите у емисија да им даваш место за 2-3 збора. И секако, давај им и чадор пошо премногу плукаш. Кај потребно, кај непотребно.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Немој така бре Васко. Сеа стварно девојчето е курвиче, просто и необразовано, али човек е и има душа. Не е убаво да се навредува директно вака, поготово од човек многу постар од неа.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
Tocno , Vasilco bese ko Blitzkrieg , seek & destroy , ama sogovornicite mu bea easy target. Viki e na pocetokot na IQ skalata , od nea pocnuva , IQ 40 = debilizam.

Dzabe trosete zborovi za ova , ne vredi ..
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
добро бе какви се овие муабети за таа вики цц
значи сите вие отварате нозе стенкате и што све не правите по соби и на којзнае на кои све места не како шо прочитав во еден пост горе па отвори ФБ па да видиш какви све слики нема бе од девојки распуштеници глупости па искочи у диско па сврти 2-3 па нека стенкаат и они сите се ебат сите стенкаат сите пушат *** шо *** има тука чудно сите паѓаат за 15 минути шо има тука чудноо веќе првиот муабет коа ќе го напраиш се осеќа хемија па гушкања лапање глупости па шо ** има везе
а овој васко јес да го почитувам ама многу бре сере без престан ај коа го прави тоа со постари луѓе негова генерација и од машки род OK,ама 19 годишно девојче бе еееј полека малце стварно он испадна поголем идиот најголем идиот и се нафрли на 19 годишно девојче ко којзнае шо да направилa ццц на 13-14 години се рокаат маливе бе он ако има ќерка шо праи ќерка му или шо ќе праи ќе чита книги може цел живот и ќе се ожени со првиот шо ќе ја скине ма немој молим те се крева толкава фама сеа околу некоја си вики коа сите жени го прават тоа она што го прави
значи тоа вики шо го направи не е ништо ново и непознато бе алоо колку само има "полоши" од неа некои од нас највертојанто не се свесни,се замарате само за глупости ко на вас нешо лично да ви направила ,тоа сакала да го направи и го направила почитувајте ја,ако нешто лично ви згреши тогаш имајте проблем со неа,ако имате лошо мислење за неа тогаш тоа автоматски имате лошо мислење за пола и поише жени у мкд така да тешко вас и нас :pos2:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Јас само се чудам шо е полесно... Година на ФОН, или Вики Ралева?
Година на ФОН. Конечен одговор. :)
Aко оној Карло успеал да ја фати за 15 минути, мислам дека 4 секунди ќе бидат и премногу за мене. :party3:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Многу ме разочара Васко оваа емисија. Незнам зошто ама ме разочара, толку безвеза и викаше на нашава што е стварно глупо мислам.
Ај за Вики некако се трпеше што се не и викаше (едно та исто), ама за Александар врска немаше. ТОлку безвеза муабет Ефтов правеше со Александар што не држеше вода НИ МАЛЦЕ!!
 
P

Princ

Гостин
Јас сепак би внимавал што зборам за Васко на јавен форум.
Не за друго, може да се регистрира (прашањата за бот-небот се многу лесни) па да ме пишмани и што сум се родил.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас сепак би внимавал што зборам за Васко на јавен форум.
Не за друго, може да се регистрира (прашањата за бот-небот се многу лесни) па да ме пишмани и што сум се родил.
Дан те викнит во емисија :pos2:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Неможе некој да ми каже дека овој Васко ја симнал Вики од облаци затоа што неа уво не ја боли ... Ако ја болело ќе припазувала како се понаша уште на почетокот на шоуто.Сите кажавме дека си е припроста девојка и тоа е многу јасно.Никој нема да ја симне неа од било каде ниту пак сестра и.Што им фали? Татко бизнисмен кој уво не го боли што прават неговите 19 годишни ќерки ги поддржува во се.Богати се...Кога ќе им се присака можат да отидат било каде и да си започнат нов живот.А на некој и не му е битно дали таа се дрпала со некој у некое реално шоу кое како што горе некој наведе ќе биде заборавено за некое време.Битни се парите.Сама си кажа дека се пријавила ради добра сума на пари.Значи тоа е.Добро познатата фраза дека парите го вртат светот и како што кажав на некој нема да му биде битно дали Вики се дрпала со некој.Ќе ја земе неа пак некој ако не ради убавина и интелигенција ради пари...
А овој Васко излегува дека сам прашува сам си одговара...толку некултурно и невкусно од негова страна дури одвратно за слушање е кога некому без разлика дали е припрост како Вики му упаѓаш на среде збор...Основна култура нема водител изиграва...:tapp:
 

St3

Член од
3 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
8
Која е таа Вики Ралева? Што постигнала во животот.
Ако мислите дека стенкање и плачење на ТВ е големо достигнување тогаш вашите вредности се извртени.
Телевизијате е ФАБРИКА ЗА СРАЊЕ :tapp::tapp::tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom