Васко Ефтов vs. Вики Ралева, Големиот Брат и останатите "реални" шоуа и фејк личности

Статус
Затворена за нови мислења.

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Јас нема да го коментирам девојчево, ниту Тамара, ниту Белов, туку овој идиотов недоквакан!
Васко Ефтов е најголемиот идиот што се појавува по телевизииве. Тоа го знаев од претходно, сега ми е само потврдено. Каков дибек, полн со предрасуди... Тетоважи, секс, стенкање... Каков морон! Воодушевена сум.
„Си му се пикнала на некој во кревет по 15 минути“, „Фати прочитај некоја книга“?!
Простаклук без граници!
Не ми е јасно како го фалите и поддржувате! Човекот е неписмен и глуп!
Не е Васко простак, туку оваа ку*вава глупа.
Која е таа Вики Ралева? Што постигнала во животот.
Ако мислите дека стенкање и плачење на ТВ е големо достигнување тогаш вашите вредности се извртени.
Телевизијате е ФАБРИКА ЗА СРАЊЕ :tapp::tapp::tapp:
Ова е едно од вистинските и правите мислења.
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
веруј Васко е поглуп од неа =] и да е у право ( нормално дека е ) не се збори така едноставно од некоја морална граница, и 100 пати го повтори зборот егзибиционизам :D како не му здосади абе на сите и на психолози и на гостите со тој ебан егзибиционизам на глава им се качи =]
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Некое време мислев дека татко и на Вики мора да вика дека ја поддржува, оти сепак таа му е ќерка, и ако не е со неа, кога цела Македонија ја мрази, па може да се уништи психички.Мислев дека си вика човекот, кога веќе ги утнав првите 20 години, сеа барем да не направам полошо, па полека постепено да средам....Таков човек сум, се надевам дека не се луѓето толку неморални.


Ама, ама....денеска ја чув другата ќерка како се фали дека татко и имал 25 годишнички. Веќе не се надевам дека можеби се малку нормални луѓево. Ова е катастрофа. Не е крив човекот што испаднале вакви ќерки, толку му сече.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Чак Норис може да каже цела реченица кога збори со Васко Ефтов!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Некое време мислев дека татко и на Вики мора да вика дека ја поддржува, оти сепак таа му е ќерка, и ако не е со неа, кога цела Македонија ја мрази, па може да се уништи психички.Мислев дека си вика човекот, кога веќе ги утнав првите 20 години, сеа барем да не направам полошо, па полека постепено да средам....Таков човек сум, се надевам дека не се луѓето толку неморални.


Ама, ама....денеска ја чув другата ќерка како се фали дека татко и имал 25 годишнички. Веќе не се надевам дека можеби се малку нормални луѓево. Ова е катастрофа. Не е крив човекот што испаднале вакви ќерки, толку му сече.
Кога има девијантни појави во семејството (ова во нашата земја денес е се` порелативно), не ме чуди што тие појави што влијаеле на децата, во овој случај двеве глупачи, највиновни се родителите што овие две моментално го имаат епитетот најголеми дрољи на Балканов. Не дека тие морале да одат по тој пат, не ги бранам ни нив, но можеле барем да ја согледаат и лошата страна од сето тоа. :)

Васко што ја направи Вики подолу од гомно, ја направи, од една страна можеби заслужува аплауз, но од друга страна како што кажаа на претходните страници, ако Вики му е најдостоен соговорник и противник, блазе него.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Луѓето добиваат идеи за да тресат зелени на телевизија а еве го човекот што им е идол и за кој дркаат и свршуваат...

 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
За никој посебно нема да коментирам зошто секој има различен став на тема Вики и Биг брадр сепак е нејзин животот ,а има и други начини да се оцрни не само преку некоректно препуцавање во емисија ако тоа му беше целта на `паметниот` Ефтов .Е за него има што да се коментира.Прво и основно нема речник `новинаров` и незнам како може така во емисија да се обраќа на некого,второ нема дијалог овде туку цело време човеков упаѓа во збор и не остава луѓево да се искажат,трето се однесува ко да шири свое учење против ова против онааа ,за ова за она ,ова е добро ,тоа не е добро.Како водител не треба да ги кажува своите ставови туку да ја води емисијата а центар на внимание треба да биде гостинот.И така.:wink:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе што се замарате со Ефтов.Гледајте што си сакате.Не го глеам повеќе она гомно,неподнослив е.Пак на крај измеша се и политика и турбо=фолк и што ти не знам.....демек се разбира од нешто:tapp:
 
В

ВАЖНА-ВД

Гостин
Васко не ми се допаѓа им упаѓа на гостите во збор и сам си поставува прашање сам си одговора не им дава до збор да дојдат и не ми се допаѓаат неговите емисии но оваа со Вики ми се допадна зашто и кажа се во фаца и на неа и на татко и...а од друга страна...овој човек нема влакна на јазикот...инаку не ги гледам неговите емисии...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Вики далеку е од цвеќе за мирисање, девојката е за никаде...
ама што е со Васко Ефтов, помизерно невоспитано створење со немање никаква допирна точка со реалноста и со однос како што не му доликува на годините.
Да се силиш на 19 годишно девојче и да билдаш рејтинг со тоа што демек нешто ги брани ''правите вредности'' и глуми спасител на македонскиот народ е стварно бедно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Ај што ве гледам смешни, ако не сакала таа фамилија да се брука на телевизија тогаш ќе си седела дома, оној Ефтов не е виновен.
Останува уште таткото да си признае дека и тој и го опнал на ќерка му и целата таа приказна да заврши...
 
В

ВАЖНА-ВД

Гостин
Да... Император е.
Онака.. Како се плесна во фаца на припросто изгубено 19 годишно девојче... Класа, нема што...
Абе малку погрешно се изразив...воопшто не мислам дека е цар напротив како што кажав погоре ме нервира тоа негово упаѓање во збор на гостите и недавање да дојдат до збор и плус сам си прашува сам си одговрара...а и не ги гледам неговите емисии само оваа ја гледав баш да видам што ќе каже Вики...и тоа малце му беше добро што така и плесна се во очи...ама од друга страна што викаш нема влакна на јазикот и не беше убаво тоа од негова страна...во право си
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Шо ви е бе на сите,така и треба,девојката не е цвеќе за мирисање,кој ја знае,знае дека сум у право,баш ми е мило што вака и направи Ефто,лицемерна,простакуша.Вакви девојки ко неа се ебе и се тепа!Тоа е мојот став!
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Абе ние сите знаеме дека е простакуша и тука никој не ја брани нејзе. Ефтов е крив што се спушти на нејзино ниво, можеше он многу пофраерски да и го спопика, не мораше да се понаша со она "му рипна на ИСТЕТОВИРАН". Ко бабетина некоја.
Сирота младинава со менѓуши и тетоважи, се пропалици:uvo::tapp: :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom